• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje per dvidešimt metų sukūrėme melo ekonomiką, turime neefektyvią nuolat labiau už pensininkus verkiančio verslo rėmimo sistemą, o mėnesius praleidus Taivanyje grįžti nesinorėjo, – teigia ekonomistė Aušra Maldeikienė.

„Nesinorėjo grįžti. Tiesą pasakius, aš įsivaizduoju, kad turime dažnai miglotą įspūdį apie šią šalį. Taivanis turi ir kitą pavadinimą – „Republic of China“. Tai pavadinimas Kinija, kuris daug kam asocijuojasi su neaiškiu gyvenimo lygiu ir neaiškiomis prekėmis. Kinijos yra dvi. Iš karto turėtume atskirti tą Kiniją, kuri buvo socialistinė ir dabar akyse tvarkosi. Per tuos dvidešimt metų, per kuriuos mes sukūrėme gana suveltą ekonomiką, jie baigia padaryti stiprią. Taivanis tai daro nuo 1949 metų. Tai yra labai turtinga ir subalansuota šalis, kurioje aš asmeniškai norėčiau gyventi. Jeigu ten būtų kokia nors imigracija įmanoma, tai man užtektų kokių trijų valandų susidėti daiktams ir nuvažiuoti į oro uostą. Pradedant nuo tvarkos gatvėje, baigiant ekonomine politika – man viskas labai priimtina. Aš, aišku, nesakau, kad tai yra šalis, kuri neturi problemų. Tai būtų nesąmonė, nes problemų yra, bet tai yra šalis, kurioje žmonės ne tik išgyvena, bet gali susitaupyti ir gyvena normalų gyvenimą“, - teigia A. Maldeikienė.

Toliau ekonomistė pasakoja apie ekonomikos, eksporto skatinimo modelius, teigia, kad į vergovę orientuotas verslas ir „Lelijos" fabrikas Taivanyje neišgyventų. Vaizdo konferencijoje trumpai aptariama ir naujausia A. Maldeikienės knyga „Melo ekonomika“, kuri, tiesa, skirta ne Taivaniui, o Lietuvai.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų