Biudžeto, nacionalinio susitarimo, sveikatos sistemos ir energetikos pertvarkos, paramos verslui programos klausimus šeštadienį į posėdį susirinkusi svarstė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų taryba.
Į tarybos narius kreipęsis partijos pirmininkas Andrius Kubilius savo kalboje nemažai dėmesio skyrė opozicijos vaidmeniui šiuo šaliai sunkiu laikotarpiu, kuri, anot jo eina destrukcijos ir konfliktų keliu, o ne susitarimų ir konstruktyvaus darbo.
„Esu tikras, kad sudėtingus išbandymus atlaikyti būtų daug lengviau, jeigu eitume solidarumo ir susitarimų, o ne destrukcijos ir konfliktų keliu“, - sakė jis.
„Šis laikotarpis yra istorinis egzaminas visiems - ir valdžiai, ir opozicijai, ir visuomenei, įvairioms jos organizacijoms. Deja, opozicijai nepavyksta suvokti šio laikmečio iššūkio opozicijai. Einama lengviausiu keliu - piktdžiugiškos destrukcijos keliu. Jei toks kelias tęsis toliau, tai bus pražūtingas kelias opozicijai“, - teigė TS-LKD partijos pirmininkas, Premjeras A. Kubilius, apžvelgdamas padėtį šalyje.
Vyriausybė neretai jaučia stiprų pasipriešinimą, nes, anot A. Kubiliaus, taip yra todėl, kad „ne visi Lietuvoje nori tokių permainų, ne visi pasirengę gyventi pagal skaidrias ir demokratines taisykles, ne visi susitaikė su tuo, kad pagaliau leidžiasi saulė oligarchijai, energetikos monopolijoms ir įsišaknijusiai korupcijai, ne visi džiaugiasi, kad laikantis teisingumo principo likviduojame neskaidriai ir neteisingai sukurtą LEO, ne visi patenkinti, kad pirmąkart per pastarąjį dešimtmetį atpigo elektra, mažėja ir šilumos kainos“.
A. Kubilius pripažino, kad nebuvo išvengta klaidų, tačiau jis taip pat pažymėjo, jog pavyko išvengti katastrofų finansų sistemoje, kurios praeitų metų pabaigoje, pačioje šių metų pradžioje buvo ne taip ir toli.
Tačiau norint išbristi iš krizės, anot partijos pirmininko, svarbiausia - solidarumas.
„Siekiame sunkmečio naštą pasidalinti solidariai: seneliai prisidėtų nedidele dalimi pensijos, jų dirbantys vaikai - mokamais mokesčiais, o anūkai - ateityje grąžindami dalį valstybės skolos. Priešingu atveju, jeigu to nedarytume, „Sodros“ problemos taptų ypač grėsmingos ir kiltų pavojus, kad nei pensijos, nei pašalpos nebegalėtų būti išmokamos laiku“, - grėsmes partijos nariams vardijo A. Kubilius.
Tačiau prieš mažinant socialines išmokas, pirmieji turi pavyzdį parodyti politikai, pabrėžė partijos pirmininkas. Pasak jo, nors Seimo narių ir ministrų atlyginimai šiemet jau buvo sumažinti per 30 proc., tačiau dar turi būti ryžtingai sumažintos „akis badančios ir visuomenę pagrįstai piktinančios parlamentinės išlaidos.“ Jis vylėsi, kad partijos taryba vienbalsiai pritars Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pasiūlytam parlamentinių išlaidų mažinimo projektui. Taip pat solidariai pasielgti jis ragino ir savivaldybių politikus bei valstybinių įstaigų ir institucijų vadovus.
„Solidarumas, socialinis stabilumas, atsakinga finansų politika ir ekonomikos skatinimas yra tiesiausias mūsų kelias iš krizės“, - sakė A. Kubilius.