Rinkimus laimėjusios Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas ir jos kandidatas į premjerus Andrius Kubilius mano, kad skiriant nacionalinės energetikos bendrovės „Leo LT“ vadovybę, diktuoti turėtų ne privatus akcininkas, o Vyriausybė. Jo nuomone, šiai Vyriausybei skiriant naują vadovą, bet kuri pavardė keltų abejonių.
„Turime atsiminti, kad privatus akcininkas turi paklusti dviejų trečdalių akcijų valdytojui. Vyriausybė turi apsispręsti, kas jai („Leo LT“ – BNS) vadovaus – man susidaro vaizdas, kad Vyriausybė leido privačiam akcininkui pasiskirti, kas jiems buvo reikalinga. Kyla klausimas, kodėl privatus akcininkas tuos vadovus pasiskyrė tik tokiam laikui – iki dabar, kai liko kelios dienos iki antro rinkimų turo ir beveik aišku, kaip pasiskirsto politinės jėgos“, – naujienų portalo alfa.lt konferencijoje trečiadienį sakė A.Kubilius.
Jis teigė tikįs, kad naujoji Vyriausybė bus suformuota be socialdemokratų ir šiam procesui jokios įtakos nedarys nei VP grupė, nei kokios kitos verslo grupuotės.
„Tikiuosi, kad naujos Vyriausybės nereikės formuoti kokiuose butuose ar gyvenamuosiuose namuose – čia turiu priminti, kaip Vyriausybė (G.Kirkilo – BNS) buvo sudaroma Pinskaus namuose. Manau, mums pavyks ir matau galimybes suformuoti Vyriausybę be socialdemokratų. Tai jau leidžia man tikėtis, kad jos formavimas bus skaidresnis“, – kalbėjo konservatorių lyderis A.Kubilius.
Jis tvirtino, jog valstybei valdant du trečdalius „Leo LT“ akcijų, Vyriausybė neturi būti stumiama privataus verslo: „Jeigu įmanoma tokią Vyriausybę suformuoti, tai ji ir turi spręsti, ar tinkamai valdoma kompanija ir ar tinkamai atstovaujama jos akcijų dalis“.
„Turiu abejonių, ar ji dabar tinkamai valdoma – kadrų griūtis rodo, kad dabartinė valdymo sistema netinkama“, – tvirtino A.Kubilius.
Komentuodamas „NDX energijos“ vadovo Igno Staškevičiaus pareiškimą, kad tikriausiai bus keičiama visa „Leo LT“ valdyba, A.Kubilius stebėjosi, kodėl apie tai kalba trečdaliui „Leo LT“ akcijų atstovaujantis akcininkas, o ne Vyriausybė, kuri „kažkodėl nieko neaiškina“.
„Šiuo atveju ši Vyriausybė su „Leo“ prisidirbo tiek, kad būtų geriau, kad toliau jie nieko ir nedarytų. „Leo“ įkūrimas, deja, kol kas nepademonstravo premjero skelbtos pažangos visuose energetikos reikaluose, tai būtų geria, kad Vyriausybė neskubėtų dar daugiau privelti šiame reikale“, – teigė A.Kubilius.
Jis teigė manantis, kad bet kurio iš viešumoje šiuo metu minimų kandidatų į „Leo“ vadovus pavardė – Aleksandro Abišalos, Arūno Šikštos, Tomo Kušinsko ar Nerijaus Eidukevičiaus – keltų abejonių. Tačiau, jo teigimu, esma ir kitų gerų vadybininkų, kurie galėtų vadovauti bendrovei.
Antradienį netikėtai atsistatydinus „Leo LT“ valdybos pirmininkui Rymantui Juozaičiui, penktadienį „Leo LT“ stebėtojų taryba gali pakeisti visą „Leo LT“ valdybą, iš kurios pastaruoju metu pasitraukė dar vienas narys – buvęs premjero patarėjo Saulius Spėčius.
„Leo LT“ akcininkės VP dešimtuko valdomos bendrovės „NDX energija“ vadovas Ignas Staškevičius teigė neatmetantis galimybės, kad keisis visa „Leo LT“ valdyba. Anot jo, po R.Juozaičio atsistatydinimo „komandoje galima laukti ir didesnių permainų“.
„Leo LT“ įstatai nenumato, kad atsistatydinus valdybos pirmininkui, turi trauktis ir visa valdyba.