Premjeras Andrius Kubilius tikisi, kad šią savaitę Seimas patvirtins kitų metų valstybės biudžetą, bet pabrėžia, kad tai daugiausiai priklausys nuo opozicijos veiksmų.
„Tai priklauso nuo to, kaip seksis Seime. Kartu su biudžetu reikia priimti dar nemažai įstatymų. Aš tikiu, kad šią savaitę tai ir bus padaryta. Nors iš tikrųjų diskusijos nėra paprastos ir lengvos. Manau, kad ir tie pasiūlymai, kurie gimė Seime – labiau apmokestinti prabangų turtą – jie irgi sulauks pritarimo, nes kitu atveju man būtų labai sunku suprasti ir opozicijos visą veikimą, kuri ne vieną kartą per pastaruosius keletą metų siūlė ir teikė įvairius projektus, kuriais buvo bandoma pasiekti lyg ir panašių tikslų. Bet, kai jau ant stalo guli įstatymo projektas, lyg ir pradedama abejoti. Koalicijos partneriai turi savo atskirą nuomonę ir mes visada žinojome, kad liberalų viena iš principinių nuostatų yra jokio mokesčių didinimo, nors ir kaip to reikėtų tam, kad būtų tinkamai finansuoti viešieji finansai“, – „Lietuvos radijui“ antradienį sakė A. Kubilius.
Premjeras pabrėžė kalbąs apie socialdemokratus, kurie visada pasisako už tai kad tie, kas gyvena prabangiau, turi progresyviai daugiau prisidėti prie mokesčių į šalies biudžetą mokėjimo.
„Tai šiandien yra tokia galimybė darbais parodyti savo idėjų ir savo žodžių vertę. Tad šiandienos balsavimus aš laikyčiau tam tikru testu opozicijai, kuri apie panašius mokesčius yra kalbėjusi ir dabar galėtų žodžius paremti darbais. Aš tikiuosi, kad atsakomybę už savo žodžius ir savo veiksmus yra svarbi ne tik mums, TS–LKD, ne tik valdančiajai koalicijai, bet ir opozicijai“, – teigė Ministras Pirmininkas.
2012–ųjų metų valstybės biudžetą A. Kubilius vadino taupiu, ne populistiniu ir atsakingu.
Seime antradienį turėtų būti balsuojama už patikslintą 2012 metų valstybės ir nacionalinį biudžetą, kuriame apie 4 proc. mažėja išlaidos, atkuriamos sumažintos senatvės pensijos, nuo 2 iki 1,5 proc. sumažinami pervedimai į privačius pensijų fondus.
Patobulintu įstatymo projektu, kuriame deficitas neviršija 3 proc. bendrojo vidaus produkto, numatoma patvirtinti beveik 17,924 mlrd. litų sieksiančias valstybės biudžeto pajamas ir 18,643 mlrd. litų išlaidas be Europos Sąjungos ir kitų užsienio šalių finansinės paramos.