Ketvirtadienį vykusio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo metu nuspręsta įvesti sankcijas dar 12-kai Rusijos ir Ukrainos piliečių, prisidėjusių prie Maskvos intervencijos į Krymo pusiasalį. ES įšaldė jau 33 Rusijos, Ukrainos ir Krymo pareigūnų lėšas, jiems taip pat uždrausta atvykti į Bendrijos teritoriją.
Opozicijos lyderis Andrius Kubilius, prieš ES viršūnių susitikimą Briuselyje dalyvavęs Europos dešiniųjų partijų sueigoje Žinių radijo laidoje „Opozicija“teigė, kad netrukus Rusijai gali būti įvestos ir ekonominės sankcijos.
„Sueigoje dalyvavo visi dešiniųjų Europos partijų lyderiai, taip pat Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas. Buvo diskutuoja dėl dviejų temų - kaip sustabdyti Rusijos neprognozuojamą, agresyvų ir kartais atrodytų tikrai jau ir beprotišką elgesį. Priėjom prie tokios išvados, kad su Rusijos vadovu sunku kalbėtis ir rasti kažkokį sutarimą. Dėl to situacija yra dar pavojingesnė, negu kitomis aplinkybėmis. Tai tvirtina ir ES vadovai, ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel“.
A. Kubilius pabrėžė, kad Rusijai taikomos sankcijos kol kas visų pirma yra diplomatinės, personalinės. Taip pat ir vis augantis ekonominių sankcijų blokas, kuris gali būti netrukus pradėtas naudoti. Bet Rusija esą ir pati sau taiko ekonomines sankcijas.
„Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor's“ pažemino Rusijos reitingą iš stabilaus į neigiamą. Pati save izoliuodama Rusija patirs nemažų ekonominių smūgių. Ekonominės sankcijos - tai Vakarų turimi instrumentai, kuriuos dar galima išbandyti, norint įtikinti Rusiją sustoti ir nebedaryti tokių klaidų. Aišku, taikomi tokie instrumentai, kaip rodo patirtis su Iranu, duoda rezultatus tik po tam tikro laiko. Taip pat ir čia. Negalima tikėtis, kad tokios priemonės iš karto sustabdys Rusiją, kurios vadovybė pasuko tokiu keliu“, - sakė A. Kubilius.