• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Andrius Kubilius kreipėsi į generalinį prokurorą Raimondą Petrauską dėl galimai neteisėtų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Romualdo Boreikos nusikalstamų veikų.

REKLAMA
REKLAMA

"Prašome kuo skubiau imtis veiksmų ir pradėti tyrimą pagal Baudžiamojo proceso kodekso nustatytą tvarką. Apie procesinius veiksmus minėto asmens atžvilgiu prašome raštu informuoti Ministrą Pirmininką", - rašoma dokumente.

REKLAMA

Ministro Pirmininko kovo 22-osios potvarkiu sudaryta darbo grupė nustatė, kad R. Boreika nepateikė privačių interesų deklaracijų už 2004 ir 2005 metus bei turto ir pajamų deklaracijų už 2003 ir 2008 metus. 2008 m. buvo parduotos patalpos Kaune 7 kartus brangiau, nei jos buvo įsigytos 2004 m. Turtas nuosavybės teise daugiau kaip trejus metus priklausė sutuoktinei, todėl gautos pajamos nebuvo apmokestintos, tokiu būdu galėjo būti įteisintos kitos pajamos.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo grupė siūlo kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl R. Boreikos veiksmų, siekiant nuslėpti galimai neteisėtas pajamas piktnaudžiaujant tarnyba ir traukiant save į asmenų sąrašą, kurių turto ir pajamų deklaracijos yra neviešos, ir tokiu būdu viešai nepateikė savo turto ir pajamų deklaracijų už 2003 ir 2008 metus, nors pagal savo pareigas privalėjo tai padaryti. Šiuose R. Boreikos veiksmuose yra piktnaudžiavimo požymių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Kiekvienas teisėsaugos institucijos vadovas pagal nustatytą tvarką tvirtina operatyvinės veiklos subjektų sąrašą. Tai yra tų asmenų, kurie dirba su agentais, informatoriais ir jų deklaracijos yra ne viešos. Mūsų duomenimis, R. Boreika įsirašė save į tą įsakymą, pats jį pasitvirtino ir savo deklaracijos duomenis įslaptino, tokiu būdu pažeisdamas nustatytą tvarką, nes iš principo visų teisėsaugos institucijų vadovai, kaip ir bet koks valstybės tarnautojas, pagal įsakymą privalo viešai deklaruoti savo įsakymą ir pajamas", - teigė Premjero patarėjas Gintaras Kalinauskas trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.

REKLAMA

Pasak jo, darbo grupė taip pat kelia abejonių dėl galimai fiktyvių sandorių, kurie buvo sudaromi siekiant legalizuoti pajamas iš šeimos turto.

Be to, FNTT veiklos ataskaitose nurodyti duomenys, tiriant PVM grobstymo atvejus, apie juridinių ir fizinių asmenų valstybei atlygintą žalą neatitinka tikrovės. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2008 m. į valstybės biudžetą PVM grobstymo bylose žala buvo atlyginta - 2,34 mln. Lt, o 2007 m. - 2,16 mln. Lt, tuo tarpu FNTT nurodo, kad 2007 m. ikiteisminio tyrimo metu fiziniai ir juridiniais asmenys savo noru į valstybės biudžetą atlygino 9 mln. litų. žalą, o 2008 m. - 11 mln. litų žalą. FNTT komisijai nepateikė dokumentų, įrodančių šios informacijos atitikimą tikrovei.

REKLAMA

"Tai akivaizdu, kad galimas yra ir dokumentų klastojimas", - sakė G. Kalinauskas.

Pasak Premjero patarėjo, finansinių nusikaltimų tyrimo sistemą nagrinėjusi darbo grupė konstatavo, kad ji yra ydinga - bylos yra vilkinamos, laukiama senaties terminų, skaidoma į atskirus epizodus, taip siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Apie generolo R. Boreikos sprendimą nuo gegužės 18 d. atsistatydinti iš FNTT vadovo pareigų trečiadienį žurnalistams pranešė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Atsistatydinimą R. Boreika motyvuoja išėjimu į pensiją.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų