Premjeras Andrius Kubilius abejoja Kaliningrado srityje statomos atominės elektrinės ekonomine nauda ir pabrėžia, kad Lietuvai ir kaimyninėms šalims vystant savo energetinius projektus Rusijos elektrinė gali likti be realizavimo rinkų.
Anot Vyriausybės vadovo, rusų vykdomos statybos, prieš tai neužsitikrinus pagamintos elektros pardavimo rinkų, yra netoliaregiškas sprendimas. Rusija išsakė planus savo elektros energiją pardavinėti Lenkijai arba, pasinaudodama būsima jungtimi su Švedija, Skandinavijos valstybėms, tačiau kol kas nė vienas projektas nėra įgyvendintas.
„Klausimas, kur jie dės pagamintą elektrą? (...) Lenkija planuoja statyti savo atominę elektrinę ir pati pasirūpinti savo generaciniu pajėgumu, mūsų rinka taip pat turės savus. Todėl į klausimą, kokia ekonominė logika yra statyti Kaliningrade, nelabai žinant, kur tą elektrą pardavinėti, palikime atsakyti jiems patiems (AE Kaliningrado srityje statytojams – ELTA)“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijuje“ kalbėjo A. Kubilius.
Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovai trečiadienį pareiškė, kad Baltijos AE Kaliningrado srityje pradės veikti jau 2016 metais, o 2015 m. bus nutiesta elektros jungtis į Lenkiją.
Rusija tikisi eksportuoti pusę elektros energijos, kurią pagamins Baltijos AE. Planuojama, kad bus įrengti du 1150 megavatų galios reaktoriai.