• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos vadovų taryba pritarė Baltijos šalių elektros jungčių projektui, po vadovų darbo vakarienės ketvirtadienį vėlai vakare pranešė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tiesų galim pasidžiaugti, kad 5 milijardai, apie kuriuos pradėjom kalbėti dar praėjusių metų gruodžio mėnesį, yra sutarti, ir projektai, kurie yra Lietuvai svarbūs, irgi yra sutarti, o tai reiškia, kad iki 2010 metų Baltijos valstybių ir Švedijos jungtis turi būti pradėta įgyvendinti, nes turi būti projektas toks, kad jam būtų galima paskirti pinigus, o pinigai yra dideli, 175 mln. eurų“, - po vakarienės surengtame brifinge sakė A.Kubilius.

REKLAMA

Lietuva siekė, kad dalis Europos ekonomikos gaivinimo plane numatytų lėšų energetikos sektoriui - 175 mln. eurų (604 mln. litų - būtų skirta elektros tiltui iš Švedijos į Baltijos šalis tiesti.

Paklaustas, kada projektas galėtų būti pradėtas techniškai įgyvendinti, premjeras minėjo, jog būtų gerai, jei tyrimų darbai būtų pradėti dar šią vasarą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiek suprantu, jei sutarimas politinis būtų, tai ši vasara turėtų būti skirta jūros dugno tyrimui, o jį galima atlikti tik vasarą, kiek suprantu iš technologinių sąlygų“, - sakė premjeras.

Klausimą, į kurią šalį - Lietuvą ar Latviją - turėtų būtų nutiestas elektros kabelis, premjeras penktadienį aptars su naujuoju Latvijos ministru pirmininku Valdžiu Dombrovskiu, bet konkretaus atsakymo dar nežada. Tačiau, pasak premjero, šį sprendimą būtina priimti iki vasaros, kuomet vyktų jūros dugno tyrimo darbai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tam reikia sutarimo dėl to, maždaug kokia turėtų būti to kabelio trajektorija“, - sakė A.Kubilius.

Maždaug 1,5 mlrd. litų vertės jungties su Švediją „Swedlink“ projektą turėtų įgyvendinti Lietuvos nacionalinio investuotojo bendrovė „Leo LT“, Švedijos „Svenska Kraftnat“, taip pat Latvijos ir Estijos energetikos bendrovės.

350 kilometrų ilgio, apie 700-1000 megavatų galios elektros tilto, kuris būtų tiesiamas Baltijos jūros dugnu, projekto galimybių studiją atliko Švedijos bendrovė „Sweco International“. Projektą numatoma įgyvendinti iki 2016 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų