Ministro pirmininko patarėjas Albinas Januška, kurį konservatoriai viešai įtarinėja neskaidriais ryšiais su verslo magnatais ir esą daroma neleistina įtaka įvairioms valstybės institucijoms, pareiškė niekada neveikęs prieš valstybės interesus, bet esąs pasiryžęs nebūti Tėvynės sąjungos ir socialdemokratų "bendradarbiavimo problema".
"Nebuvau įtakojamas ir nesu padaręs ar prisidėjęs prie jokių sprendimų, kurie neatitiktų valstybės interesų. Visi mano kontaktai, ryšiai buvo žinomi URM ar VSD vadovybei", - BNS trečiadienį sakė A.Januška.
Buvęs URM sekretorius A.Januška minimas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) antradienį paskubomis išslaptintoje VSD veiklos tyrimo medžiagos dalyje, susijusioje su galimais valstybės pareigūnų korupciniais ryšiais.
"Paviešintoje medžiagoje aptariami faktai nebuvo mano asmeninė iniciatyva, be to, dažnai jie buvusių VSD darbuotojų iškraipomi ir interpretuojami su išankstiniu nusistatymu ir todėl yra netiesa", - teigė A.Januška.
VSD veiklos parlamentinio tyrimo iniciatoriai konservatoriai antradienį perspėjo, kad A.Januškos nušalinimas nuo premjero patarėjo pareigų gali būti viena iš sąlygų jų paramai socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujamai mažumos Vyriausybei.
Komentuodamas tokią poziciją, A.Januška pažymėjo, kad Tėvynės sąjungos ir socialdemokratų bendradarbiavimas yra labai svarbus tiek Lietuvos partinės sistemos plėtrai, tiek Vyriausybės stabiliam darbui.
"Tad visiškai suprantama, kad nebūsiu bendradarbiavimo problema, jei ji kils tik dėl manęs", - BNS sakė premjero patarėjas.
Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas pareiškė manąs, kad A.Janušką išstumti iš valstybės tarnybos mėginama manipuliacijomis, kurios nukreiptos prieš valstybės interesus.
"Man akivaizdu, kad išstumti A.Janušką iš valstybės tarnybos bandoma manipuliuojant nepatikimais, padrikais liudijimais ir prielaidomis", - BNS sakė ministras.
Pasak jo, per visus savo diplomatinės veiklos metus A.Januška vykdė "aiškią Lietuvos valstybės nepriklausomybės, integracijos į NATO ir Europos Sąjungą, atsvaros prieš Lietuvos interesus veikiančių išorės jėgų užsienio politiką ir tuo pelnė visišką Lietuvos euroatlantinių sąjungininkų, laisvės ir demokratijos vertybes puoselėjančių partnerių užsienio šalyse pasitikėjimą".
"Manau, kad būtent ši veikla ir paskatino reakciją, kuri jau krypsta ne tik prieš asmenį, bet ir prieš Lietuvos nacionalinius interesus, bandant revizuoti Lietuvos užsienio ir saugumo politikos tikslus. Neabejoju, kad tai režisūra iš kitur, pasinaudojant įvairiais pačių Lietuvos politinių jėgų nesutarimais ir nesugebėjimu suderinti interesus, suvokti svarbiausius prioritetus", - sakė UR ministras.
Jo nuomone, gali būti, kad bandant diplomatų kontaktus su Lietuvos ar užsienio verslo partneriais pateikti kaip nusikalstamą veiklą, norima atriboti Užsienio reikalų ministerijos dalyvavimą siekiant užtikrinti Lietuvos ekonominio saugumo interesus.
P.Vaitiekūnas taip pat pareiškė, kad jam kelia didelį nerimą "visų karas prieš visus", silpninantis valstybę ir jos tarptautinį autoritetą.
"Jau per ilgai užsitęsė situacija, kai Lietuvai tenka patirti dar vieną valstybės demokratinės santvarkos tvarumo išbandymą", - sakė ministras apie jau pusmetį trunkantį vadinamąjį VSD skandalą, supriešinusį šią specialiąją tarnybą su Seimu ir paskatinusį kaltinimus įvairiems pareigūnams esą veikus prieš valstybės interesus.