KALBINO RAIMONDA MIKUČIONYTĖ
Vaikystėje pradėjęs nuo prekybos pomidorais Kauno turgeliuose, paauglystėje jau emigracijoje Australijoje sankryžose plovęs automobilių stiklus, šiandien Antanas Guoga, užsienyje labiau žinomas kaip Tony G, yra gerbiamas verslininkas, kurio verslams išvardinti neužtenka abiejų rankų pirštų.
Pirmoji sėkmė būsimam verslininkui nusišypsojo, kai vienoje sankryžoje jį, gana galvotą vaikinuką, pastebėjo įtakingas finansų srities darbuotojas ir nuo to laiko jį įtraukė į draudimo ir finansų pasaulį, kur netrukus atsiskleidė jaunuolio gabumai skaičiams. Tiesa, pirmasis didysis kapitalas buvo sukrautas žaidžiant kortomis – Antanas yra profesionalus pokerio žaidėjas.
Šiuo metu verslininko įkurtose bendrovėse dirba per 500 žmonių. A. Guoga turi tikslą – Lietuvoje įdarbinti kelis tūkstančius protingų žmonių, nes jis įsitikinęs – Lietuvoje daug šviesių žmonių, kurie nori daug pasiekti. „Jeigu suteiksi geras sąlygas – jie dirbs. Jei žmones gerbsi – jie garbingai galės gyventi. Reikia juos pakankamai motyvuoti, kad galėtų ko nors pasiekti, o ne būti tik darbdavio įrankiu“, – sako jis. Paklaustas, kaip jam sekasi prigalvoti tiek naujų veiklos sričių, jis teigia, kad naujų idėjų rasti nėra sunku – tereikia galvoti.
Dar vienas iš svarbesnių A. Guogos darbų – sugrąžinti į Tėvynę emigravusius lietuvius. Verslininko nuomone – šis darbas ne iš fantazijos srities. Neseniai Antanas Guoga lankėsi Panevėžyje, kur susitiko su jaunimu. Jaunimas mieste prie Nevėžio surengė jaunųjų kūrėjų festivalį „Jaunimo laisvės dienos 2013“.
Sudalyvavęs aktyvaus jaunimo renginyje gruodžio mėnesį 40-metį švęsiantis A. Guoga atsakė į savaitraščio „Panevėžio balsas“ klausimus.
– Kaip save pristatytumėt?
– Esu gyvenimo mokinys ir mokysiuosi visą gyvenimą. Nesu idealus žmogus ir negalėčiau pasakyti, kad jau viską išmokau. Esu toks, koks esu. Nebijau pasakyti savo nuomonę, o tai yra svarbu.
– Kas gyvenime – svarbiausia?
– Vertybių yra daug. Sąžiningumas – labai svarbus. Taip pat svarbu nebijoti būti tokiam, koks esi. Labai daug žmonių turi baimės jausmą ir daug ko negali daryti, nes nepasitiki savimi. Tokios baimės neturiu, o jeigu ji ir yra, tai labai menka. Nebijau rizikuoti. Mano galva, pati didžiausia vertybė – nebijoti eiti savo keliu ir džiaugtis gyvenimu.
– 2011 metais „Delfi“ portalo skaitytojai jus išrinko pasaulio lietuviu. Ką reiškia šis titulas?
– Tai buvo bene pirmi interneto rinkimai. Lietuvoje labai trūksta tokių dalykų. Laimėjęs tuos rinkimus, pasijutau labiau atsakingas. Be to, sulaukiau daugiau dėmesio, o tai įpareigoja tinkamai elgtis. Pats didžiausias iššūkis man, netgi sakyčiau pareiga, grąžinti į Lietuvą išvykusiuosius. Tai – didelė problema. Gyventojų skaičius Lietuvoje vis mažėja. Jeigu taip bus toliau, tai visai neaišku, kaip bus galima mokėti pensijas? Bet koks politikas gali pažadėti, esą atėjus laikui pensiją gausite. Tačiau realiai taip gali ir nebūti. Todėl garsiai ir sakau – reikia aktyviai dirbti ir grąžinti į Lietuvą lietuvius. Turim mylėti savo jaunimą ir jam sukurti perspektyvias galimybes. Tik tuomet galėsim gyventi oriai, o pensininkai gaus pelnytas pensijas. Kita vertus, žmonėms reikia sakyti teisybę, kaip bus, kas bus.
– Turite planą, kaip grąžinti žmones į Lietuvą?
– Savo pavyzdžiu rodau. Per visas savo įmones esu sukūręs per 500 darbo vietų. Tos įmonės – tai ir lažybų bendrovė „TonyBet“, poilsio ir pramogų parkas Anupriškėse „TonyResort“, sporto ir laisvalaikio prekių parduotuvės „TonySports“ bei „TonyStreets“. Kuriu darbo vietas, jei ir kiti pasaulio lietuviai taip darytų – įkurtų verslą Lietuvoje – pagerėtų gyvenimas. Juk visada galima įgyti patirties užsieniuose ir grįžus į Lietuvą steigti inovatyvias įmones bei kurti naujas darbo vietas. Neslėpsiu, didžiuojuosi tuo, kad Lietuvoje įkūriau įmones ir įsteigiau darbo vietų. Tuo galėtų didžiuotis ir kiti.
– Tačiau taip mąstančių žmonių Lietuvoje nėra tiek daug?
– Būtina pradėti nuo savęs. Vienas mąstys verslo kūrimo linkme, jo mąstymo būdą pasigaus kiti ir taip vienas nuo kito pradėsim kurti gerovės pamatus. Tiesa, nesakau, kad Lietuvoje nėra steigiančiųjų naujas įmones. Ne visi juk apie tai garsiai šneka, kaip darau aš. Viską, ką darau, darau iš širdies, bet ne visada pavyksta. Ne visus verslus pavyko įkurti, kaip norėjau. Buvo visko... Ir bankrotas. Tačiau rankų nenuleidžiu. Juolab kad mes nesame idealai arba herojai. Vis mokomės ir mokysimės iki gyvenimo pabaigos. Svarbu turėti norą, jausti pašaukimą ir daryti. Būk gyvenime tuo, kuo nori būti. Tik yra viena bėda, lietuviams trūksta globalaus mąstymo.
– Tikrai tapote tuo, kuo norėjote būti?
– Žinoma. Esu teisingame kelyje, tai mano pasirinkimas. Kiti tikriausiai gyvenimo pabaigoje pasakytų, kad buvau tuo, kuo norėjau būti. Save vertinti – labai sudėtinga. Pradėjus kokį nors darbą po kurio laiko gali jau vertinti, kaip sekėsi. Dabar mano gyvenimas – mokykla.
– Pagal pilietybę esate lietuvis ir australas. Nevargina dviguba pilietybė?
– Turiu dvigubą pilietybę – Lietuvos ir Australijos. Dviguba pilietybė atveria daugiau galimybių. Tiesa, 2014 metais planuoju galutinai apsigyventi Lietuvoje. Tačiau dvigubą pilietybę ir toliau turėsiu.
– Neseniai pareiškėte ketinimą dalyvauti politikoje, paprastai sėk-mingi verslininkai vengia politikos, kaip velnias kryžiaus, nebent jiems prireikia „susitvarkyti“ kokius painius reikalus. Kokie jūsų tikslai?
– Lietuvoje matau labai daug negatyvumo. Per mažai žmonių, turinčių gerų idėjų, dalyvauja politikoje. Norint ateiti ir kažką sukurti, vien tik biuro neužtenka. Sieksiu tapti europarlamentaru, kurio statusas atvers didesnę erdvę ir galimybes daryti pozityvią įtaką. Važinėti po miestus, kad ir į Panevėžį, teikti žmonėms idėjas iš visos Europos. Tačiau pats svarbiausias tikslas – grąžinti žmones į Lietuvą. Dar vienas svarbus darbas – pasiekti, kad būtų įteisinta dviguba pilietybė. Kodėl aš galiu ją turėti, o kiti ne?
– Esate žinomas kaip pokerio žaidėjas. Kokia dabar pokerio vieta gyvenime?
– Jei nori studijuoti Harvarde, privaloma išmokti žaisti pokerį. JAV prezidentas Barakas Obama, norėdamas studijuoti teisę Harvarde, privalėjo išmokti žaisti pokerį. Pokeris turi labai daug gerų savybių. Tobulina mąstymą, įžvalgumą, o tokius bruožus galima panaudoti pozityviai. Esu labai sėkmingas žaidėjas, tai davė nemažai gerų įgūdžių – verslui, gyvenimui. Be to, pokeris man ne tik malonumas, bet ir galimybė uždirbti.
– Žurnalistas Andrius Tapinas, žaisdamas pokerį, skaito knygas, o jūs?
– Žaisdamas pokerį tik tai ir darau. Kitų minčių žaidimo metu neįleidžiu. Nei knygas skaitau, nei muzikos klausausi. Ten yra karas ir jį turiu laimėti.
– Daug dėmesio skiriate labdarai. Remiate ir krepšinį. Kodėl krepšinio klubas „Žalgiris“ atsisakė paramos? Susipykot?
– Jokiais būdais nesusipykome. „Žalgiris“ turi savo planų. Dabar tapau pagrindiniu krepšinio klubo „Prienai“ rėmėju. Jeigu reikės, paremsiu ir Lietuvos krepšinio rinktinę, ir tą patį „Žalgirį“. Remiu ne tik krepšinį. Esu vienas iš labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ rėmėjų. Remiu pagal savo galimybes ir tuo didžiuojuosi. Kas kaip gali, taip tas ir remia. Vieni paramą teikia savo darbais, o aš pinigais.
– Esate susižadėjęs. Kada šeimą kursite?
– Apie asmeninį gyvenimą nesu nusiteikęs pasakoti. Mano gyvenimas įdomus tik man. Daug svarbiau darbai, ką padarei, kaip padarei. ***** Biografija Antanas Guoga gimė 1973 metų gruodžio 17 dieną, užaugo Kaune, Tvirtovės alėjoje. Didžiąją vaikystės dalį praleido Kalesninkuose (Alytaus rajonas). Būdamas 11 metų išvyko į Melburną (Australija). Pragyvenimui pinigų prasimanydavo žaisdamas pokerį, prekiaudamas akcijomis ir dirbdamas krupjė įvairiose pasaulio šalyse.
2007 metais „Moscow Millions“ pokerio turnyre iškovojo pirmąją vietą ir laimėjo 205 tūkstančius JAV dolerių. Visus laimėtus pinigus jis paaukojo 80-ajam Maskvos internatui, kuris buvo visiškai renovuotas bei aprūpintas naujais drabužiais, kitais reikalingiausiais daiktais.
Nuo 2007-ųjų vienas dosniausių labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ rėmėjų. Per kelerius metus paaukojo daugiau nei 1,5 milijono litų.
A. Guoga – vienas iš Lietuvos sportinio pokerio federacijos (LSPF) iniciatorių ir įkūrėjų.
2011 metais Paryžiuje vykusioje ceremonijoje paskelbtas ryškiausia 2010 metų pokerio asmenybe. Lietuvoje „Delfi“ portalo skaitytojai A. Guogą išrinko 2011 metų pasaulio lietuviu.
Dar vieną apdovanojimą 2011 metais pelnė portalo ekonomika.lt „Verslo švyturio“ rinkimuose. Juose dalyvavo daugiau nei aštuoni tūkstančiai lankytojų, o dėl nominacijos varžėsi 44 kandidatai.
2010–2012 metais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas. Nuo 2011-ųjų Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas.
Užsiima verslu – valdo tarptautinę lažybų bendrovę „TonyBet“, poilsio ir pramogų parką Anupriškėse „TonyResort“, sporto ir laisvalaikio prekių parduotuves „TonySports“ bei „TonyStreets“. Taip pat yra inžinerijos ir IT sprendimus dešimtyje šalių siūlančios bendrovės „TP Engineering“ akcininkas. Verslininkui priklauso interneto parduotuvė Vokietijoje, sveikatos naujienų portalas JAV, alaus virimo bei draudimo paslaugų verslai Australijoje.