Seimo valdantieji ignoruoja opozicijos teises teikti pasiūlymus, kadangi į Seimo darbotvarkę piktybiškai nėra įtraukiami du nutarimo projektai: „Dėl elektros energetikos reorganizacijos“ (XIP-2587) ir „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo kreipimosi į valstybės kontrolę“ (XIP-2586).
„Tai beprecedentis atvejis Seimo praktikoje, kad valdantieji taip piktybiškai ignoruotų opozicijos teisę teikti pasiūlymus ir vykdyti parlamentinę kontrolę. Opozicijos teisės yra pažeidžiamos“, - įsitikinęs Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.
Siūlomuose Seimo nutarimuose opozicija norėtų atidengti paslapties šydą nuo valdančiųjų konservatorių itin slepiamų energetikos klausimų.
„Lietuvos Respublikos Seimas, įvertinęs galimą Lietuvos elektrinės piktnaudžiavimą ir galimai gautus viršpelnius prekiaujant ne savo pagaminta elektros energija, kuriai taikomas VIAP-as (2,5TWh kvota, paveda Valstybės kontrolei atlikti Lietuvos elektrinės valstybinį auditą“, - siūloma viename opozicijos teiktame nutarime.
„Siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pateikti Seimui svarstyti elektros energetikos ūkio reorganizavimo koncepciją, kad ji būtų apsvarstyta su socialiniais partneriais, verslo bendruomene ir taptų žinoma visuomenei“, - siūloma kitame nutarime.
Akivaizdu, kad parlamentas skęsta smulkmenose, antraeilės svarbos darbuose, o visuomenei aktualūs klausimai, greičiausiai svarstomi „po kilimu“. Konservatoriai tiesiog paniškai bijo viešumo sprendžiant energetikos klausimus. Bijo, nes ir patys nėra vieningi, ne veltui atleistas „Lietuvos energijos“ vadovas ir valdybos narys Laimonas Lukočius tiesiai šviesiai žurnalistams pasakė: „Ministras A.Sekmokas mane išdavė kaip komandos narį“.
„Ko gero teisi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, pripažindama, jog viena didžiausių konservatorių padarytų politinių klaidų, kad Lietuva virto vyriausybine, o ne parlamentine valstybe. Būtent konservatoriai ir turėtų prisiimti atsakomybę už Seimo, kaip institucijos, nuvertinimą“, - sako Seimo Opozicijos lyderis A.Butkevičius.