• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, kad referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams surengus gegužės 25 dieną, būtų pažeisti įstatymai, ir galiausiai referendumas iš viso įvyktų tik rudenį.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, kad referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams surengus gegužės 25 dieną, būtų pažeisti įstatymai, ir galiausiai referendumas iš viso įvyktų tik rudenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Politikai negali pažeisti Lietuvoje priimtų įstatymų. Mes tikrai gerbiame surinktus parašus ir tuos, kurie surinko parašus, bet jeigu Seimas pažeidinės kai kuriuos teisės aktus, tada referendumas tikriausiai bus organizuojamas tik rudenį, nes tokie priimti Seimo sprendimai būtų apskųsti ir faktiškai nusikeltų šitas klausimas į tolimą ateitį“, – pirmadienį Seime komentuodamas kelių parlamentarų siūlymą ankstinti referendumo datą žurnalistams sakė A.Butkevičius.

REKLAMA

Mišrios Seimo narių grupės ir „Drąsos kelio“ frakcijos parlamentarai įregistravo siūlymą referendumą dėl žemės rengti gegužės 25 dieną su Europos Parlamento rinkimais, o ne birželio 29-ąją, kaip praėjusią savaitę nutarė valdančiųjų politinė taryba.

Premjero teigimu, šis siūlymas prieštarauja įstatyme numatytoms procedūroms.

„Mes labai geranoriškai politinėje taryboje išnagrinėjome šitą klausimą, Seimo statutą, ir teisininkai mums labai aiškiai pasakė – turime laikytis Referendumo įstatymo, po pateikimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas turi pasitelkti ekspertų grupę, ir ta ekspertų grupė per dešimt dienų turi paruošt pasiūlymus, ar tas organizuojamas referendumas neprieštarauja Konstitucijai ir kitiems ES ir Lietuvos teisės aktams, o tada TTK pristatys Seimui išvadas ir bus tos išvados svarstomos Seime“, - kalbėjo premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Klausiamas, kaip būtų elgiamasi, jei ekspertai įžvelgtų prieštaravimą Konstitucijai, premjeras atsakė: „Jei prieštarauja, mes turime gerbti Konstituciją.“

Referendumo įstatymas numato, kad gavęs Vyriausiosios rinkimų komisijos išvadą dėl pakankamo parašų skaičiaus Seimas artimiausiame Seimo posėdyje svarsto referendumo paskelbimo datos klausimą. Seimo nutarimas dėl referendumo paskelbimo datos priimamas Seimo statuto nustatyta tvarka ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo dienos, kurią Seimo posėdyje pradėtas svarstyti referendumo paskelbimo datos klausimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padaro išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos, Seimas šią išvadą turi paskelbti visuomenei, tačiau ši išvada negali būti pagrindas neskelbti referendumo.

REKLAMA

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pasiūlė referendumą surengti birželio 29-ąją – ši data bus teikiama Seimui patvirtinti. Anot jos, su prezidento ir Europos Parlamento rinkimais referendumo surengti nepavyktų, nes užtruks įvairios teisinės procedūros.

Vienas referendumo iniciatyvinės grupės narių, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka teigia, kad referendumas birželio pabaigoje yra bandymas jį sužlugdyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų