Pasak politikės, problema nėra sprendžiama tuo atžvilgiu, kad pacientai, norėdami atsigulti į ligoninę gydytis ar laukdami procedūros, ir toliau moka neoficialiai.
„Todėl manau, kad viskas yra pradedama ne nuo to galo, tačiau gal tai yra paprasčiausias būdas, - sakė konservatorė. - Matome, kad tam tikros grupės yra ignoruojamos, pavyzdžiui, pacientų organizacijos. Niekaip to negaliu suprasti, nes, mano manymu, pacientas šioje grandyje yra pats pagrindinis veikėjas. Jo balsas privalo būti girdimas“.
A. Bilotaitė priminė, kad vyksta konfliktas tarp privačios valstybinės medicinos. „Iš vieno parengtų projektų matosi, kad savivaldai bus atiduodama labai daug galių spręsti, ar jų savivaldybei yra reikalinga papildoma gydymo įstaiga, - teigė A. Bilotaitė. - Žinome, kad savivalda yra įvardijama kaip vieną didžiausių korupcijos rizikų turinčių institucijų. Kai žinome, kad savivaldybėse labai dažnai tarybų nariai būna susiję su medikais ar gydymo įstaigomis, kyla klausimas, ar nebus problemų? Todėl tokia kova man yra nelabai suprantama. Žinome, kur yra problema, žinome, su kuo reikia kovoti, tačiau su tuo niekas nesiryžta kovoti“.
Konservatorės teigimu, reikia aiškiai įvardinti problemą – nepakankamą finansavimą. Politikė užsiminė ir apie moralines problemas. „Nemanau, kad atsidūrus tokioje situacijoje, kai reikia mokėti ar imti iš žmogaus pinigus, yra labai malonu. Žmonės žino, kad yra tokia „tradicija“, neretai dėl to išgyvena, kartais netgi savo paskutinius pinigus atiduoda arba skolinasi iš greitųjų kreditų tam, kad atsigultų į ligoninę. Yra tekę girdėti ir tokių dalykų“, - pasakojo A. Bilotaitė.
Politikės teigimu, močiučių virtos uogienės, įteikiamos medikams nuoširdžiai iš meilės nekelia didelės grėsmės. „Tačiau girdime jau ir apie nustatytas sumas. Jau yra aiškiai įvardijamos sumos už tam tikras operacijas ar procedūras. Juk yra buvę atvejų, kai išrašytas iš ligoninės pacientas anksčiau negu reikia pakeliui į namus miršta. Niekas neprisiima atsakomybės, tarsi tai būtų normalu. Suprantame, kodėl taip nutinka“, - sakė A. Bilotaitė.
Pasak jos, privaloma yra kalbėti ir apie medikų atlyginimus. Politikė pripažino, kad algų skirtumai tarp medicinos darbuotojų tikrai yra. „Jaunam medikui tikrai nėra lengva, matyt, sistema ir „suvalgo“ žmones, nors jie ateina tikrai įkvėpti kilniausių tikslų. Jie turi pasirinkimą – pritapti arba ne, - kalbėjo Antikorupcijos komisijos narė. - Pasigendu pastabų ir iš teisėsaugos institucijų. Juk nesame girdėję nė vienos rimtos bylos ar atvejo, kuris nuskambėtų. Manau, kad žmonės jaučiasi nesaugūs, gal netgi politikai, kurie kelia šias problemas kartais gali suabejoti „O gal pats susirgsiu?Kas bus tada?“