Vos įvedus į interneto paieškos sistemą frazę „svajonių sala“, vikrioji interneto paieškos sistema iš karto išmeta daugiau nei pusę milijono nuotraukų – žydros lagūnos, purus baltas smėlis ir palmės... „Forbes Life“ siūlo jums virtualiai pakeliauti po devynias fantastiško grožio salas, kurios viena nuo kitos skiriasi savo gamtovaizdžiu, klimato sąlygomis ir kultūrine atmosfera.
Ugnies žemė
Prie Čilės ir Argentinos krantų esanti Ugnies žemė tikrai nėra ta vieta, kur būtų labai karšta ištisus metus, mat sala yra vos 900 km nutolusi nuo Antarkties ledyno, tad atostogas balto smėlio paplūdimyje reiktų pamiršti, čia retai temperatūra pakyla aukščiau nei 15 laipsnių šilumos. Tiesa, vietos paplūdimiuose „kaitinasi“ Magelano pingvinai ir jūrų liūtai.
Pats salos pavadinimas susijęs su vienu garsiausių keliautojų istorijoje Fernandu Magelanu, mat iš laivo matydamas saloje kūrenamus laužus vietinių indėnų gyvenvietėse, jis salą pavadino ugnies sala. Šiandien sala priklauso ir Čilei, ir Argentinai.
Žinoma, vykti į salą, esančią pasaulio krašte, gali būti milijonas priežasčių, bet jei tektų lankytis šioje Ugnies žemėje, būtinai paragaukite karališkųjų krabų ir kitų jūros gėrybių – patikėkite, kaina jus prajuokins.
Salt Spring sala
Britų Kolumbijai priklausančioje saloje gausu mineralinių šaltinių, bet pati sala yra neišsemiamas įkvėpimo šaltinis: didžiausią jos gyventojų dalį sudaro menininkai, skulptoriai, muzikantai ir įvairių rūšių amatininkai. Tai nestebina, nes pažvelgus į horizonte besidriekiančius levandų laukus ir kalvotose vietose plytinčias ganyklas sunku likti abejingam visam šiam grožiui.
Saloje yra ne vienas turistinis maršrutas, o kavinės ir restoranai lankytojus vilioja gyva muzika. Nuo balandžio iki spalio veikia šeštadieninis turgus, kur ūkininkai ir amatininkai parduoda savo gaminius.
Skye sala
Prie Škotijos krantų esanti Skye sala atrodo tam ir sukurta, kad būtų galima vaikštinėti gamtoje, kvėpuoti pievų žolelių medaus aromatu ir mėgautis sūriu Atlanto vandenyno vėju ir vienu kitu lašeliu vietinio „Talisker“ viskio. Fantastiško grožio uolos su aštriomis kaip plėšrūno dantys atbrailomis – unikalus peizažas. Šią salą būtina aplankyti tiems, kurie domisi keltų kultūra, o turizmo sezonas čia prasideda gegužės mėnesį ir trunka iki spalio, bet laukinės gamtos mėgėjams bus smagu aplankyti salą ir žiemą, žinoma, reikia nepabijoti sniego ir lietaus.
Koralinis rifas
Prie Australijos krantų esantis didysis Koralinis rifas kasmet pritraukia daugybę turistų iš viso pasaulio, mat tai unikalus objektas žemėje. Kai kurie ten esantys koralai užauga sulig žmogumi. Pasižvalgyti galima ne tik į koralus, mat šio regiono gyvybės formų įvairovė – stulbinanti: čia nardytojai sutinka ne tik ungurių ar menkių, bet ir ryklių. Šiuo metu Didžiajame koraliniame rife aktyviai darbuojasi okeanologijos specialistai.
Sokotros sala
Jemenui prklausanti Sokotros sala yra unikali vieta Žemėje, mat žvelgiant į jos peizažą gali pasirodyti, kad „dingęs pasaulis“ egzistuoja būtent čia, vienoje labiausiai izoliuotų pasaulio vietų.
Atitrūkusi nuo žemyno prieš milijonus metų, Sokotra tapo unikalia gyvūnų ir augalų saugykla planetoje, mat daugiau nei trečdalio iš beveik 800 vietinių augalų rūšių šiandien negalima rasti niekur kitur.
Žvilgtelėjus į vietinius medžius, gali pasirodyti, kad tokie vaizdai matyti tik fantastikos filmuose. Vadinamieji „drakono kraujo“ medžiai tikrai atrodo kaip ne šios planetos augalai, o iš jų syvų besisunkianti raudonos spalvos sula kelia dar daugiau spėlionių.
Šiuo metu sala nėra tankiai apgyvendinta, bet joje yra keletas viešbučių turistams. Vasaros Sokotroje būna karštos ir vėjuotos, o drėgniausias mėnuo – lapkritis.
Lofotenų salos
Norvegijai priklausančios Lofotenų salos kasmet sulaukia daugybės turistų įvairiais metų laikais – trokštantys ekstremalių pojūčių jose lankosi šaltuoju metų laiku, o norintys patogesnėmis oro sąlygomis pasidžiaugti vietinės gamtos grožiu, renkasi šiltesnį laiką. Šiose salose nuo rugsėjo iki balandžio galima stebėti visą dangų nutvieskiančias šiaurės pašvaistes. Įdomu tai, kad vietiniai turizmo sektoriaus darbuotojai už tam tikrą kainą teikia unikalią paslaugą – jums trumpąja žinute praneša, kada ir kur bus matomas šis unikalus reiškinys dangaus skliaute.
Jeju sala
Prie Pietų Korėjos krantų esanti Jeju sala pavasarį virsta žydinčiu vyšnių sodu, kurio nepakartojamą vaizdą dar papildo švelnių spalvų azalijų žiedai. Į šią salą labai populiaru vykti per medaus mėnesį, patys korėjiečiai tiki, kad medaus mėnuo, praleistas šioje saloje, lems laimingą santuokinį gyvenimą. Įdomu tai, kad šioje saloje veikia ne tik daug erotikos prekių parduotuvių, bet ir erotikos muziejus. Į šią salą dėl puikaus oro rekomenduotina vykti gegužės–rugsėjo mėnesiais.
Vėžlių sala, Fidžis
Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje yra egzotiška vieta, vadinama Vėžlių sala, priklausanti verslininkui Richardui Evansonui, kurią galite išsinuomoti savaitei. Salos plotą sudaro 200 hektarų, pačioje saloje yra 14 pastatų, kuriose vienu metu gali ilsėtis iki 28 suaugusių svečių.
Kiekvienam iš šių namų priskiriamas atskiras paplūdimys, izoliuotas nuo kitų, tad labiau tikėtina, kad tinginiaujantis turistas greičiau pamatys vėžlių nei kitų turistų invaziją.
Havajai
Havajų salos – tikras rojus norintiems pailsėti ir pasimėgauti įvairiais malonumais. Nors Oahu, Havajų ir Maui salas siaubia minios turistų, šiam salynui priklausančioje Kuaai saloje vietinių gyventojų ramybės beveik niekas nedrumsčia. Tai viena „žaliausių“ salyno salų visomis prasmėmis. Šią salą siekiama išsaugoti kuo ekologiškesnę ir švaresnę, tad net uždrausta naudoti plastikinius maišelius, yra griežtos maisto produktų įvežimo taisyklės, galioja daugybė kitų apribojimų. Havajuose atostogų sezonas tęsiasi visus metus, tad kad ir kada sugalvotumėte ten keliauti, surasite kaitrią saulę, jaukius paplūdimius ir šiltą jūrą.