• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažna moteris apie savo menstruacinį ciklą žino ne viską, todėl  lieka tam tikrų neaiškumų ir klausimų, į kuriuos ne visada rengiamasi ieškoti atsakymų. Pavyzdžiui, 2012 metais Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad tik 13 proc. moterų sugebėjo teisingai atsakyti, kurios ciklo dienos joms buvo vaisingos.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, 9 faktai, kurių galbūt nežinojote apie savo menstruacinį ciklą:

1. Menstruacijų metų yra galimybė pastoti. Tai labai mažai tikėtina, tačiau įmanoma, todėl nereikėtų tuo metu džiaugtis meile be apsaugos!

REKLAMA

2. Ovuliacija – subrendusios kiaušialąstės (kiaušinėlio) išsilaisvinimas iš kiaušidės. Ovuliacija įvyksta maždaug ciklo viduryje, apie 14 dienų (normos ribos 12–16 dienų) iki ateinančių mėnesinių (paprastai tai įvyksta apie 28 moters ciklo dieną). Kai kurios moterys, vykstant ovuliacijai, jaučia nestiprų skausmą pilvo apačioje.

REKLAMA
REKLAMA

3. Mėnesinės gali būti nereguliarios dėl daugybės priežasčių. Šį nepageidautiną reiškinį gali sukelti bet kas – ir smarkiai prarastas svoris bei stresas, ir įvairūs vaistai ar sunkios ligos. Jei vargina nereguliarios mėnesinės, apie tai reikėtų pasikalbėti su savo gydytoju.

4. Per visą menstruacinį periodą netenkama mažiau nei puodelio kraujo. Galite skųstis, kad jūsų mėnesinės gausios, tačiau iš tikrųjų moteris vidutiniškai per mėnesį praranda nuo kelių šaukštų iki mažo puodelio kraujo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Požiūris į seksą menstruacijų metu labai skiriasi. Tai individualus kiekvieno vyro ir moters pasirinkimas, todėl negali būti įvardyta vienu žodžiu – normalu ar nenormalu.

6. Amžiaus vidurkis, kai mergaitė pirmą kartą suserga mėnesinėmis, yra 12-a metų. JAV atlikus tyrimą išsiaiškinta, kad dabar mergaites šis brendimo procesas aplanko jaunesnes nei  anksčiau. Tai bandoma paaiškinti aplinkos pokyčiais bei stresu ir populiarėjančiomis dietomis, tačiau tikslios priežastys dar nenustatytos

REKLAMA

7. „Always“ buvo pirmoji kompanija, kuri 2011-aisiais reklamuodama higienos servetėles (pasirodė tik spaudoje) mėlyną skystį pakeitė į kraują. Tačiau tai vis dar lieka tabu.

8. Kai kuriose šalyse menstruacijos vis dar laikomos tabu. Pavyzdžiui, Indijos kaimuose iki šiol mergaitėms neleidžiama gaminti maisto, kad jo neužkrėstų; draudžiama liesti stabus, nes gali juos išniekinti ir t. t.

REKLAMA

9. Menstruacinių ciklų suderinamumas moksliškai nėra įrodytas. Manoma, jog jums ir jūsų sesei (jeigu gyvenate kartu) ar kambario draugei gali susiderinti menstruacinis ciklas ir „tomis dienomis“ „džiaugsitės“ vienu metu.

Kad ir kaip būtų gaila, net šiais laikais, kai medicina tobulėja nenusakomu greičiu, vis dar lieka daug nežinomų dalykų apie žmogaus kūną. Būkime smalsūs ir nekantriai laukime naujų atradimų šioje srityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų