„Mielieji žmonės gal prieš aštuonerius ar kiek metų man pasodino šitą ąžuolą. Jums įpareigojimas, kai manęs jau nebus – prižiūrėkit, kad neateitų jokie tvarkytojai medžio kirsti. Susitariam?“, – į susirinkusius kreipėsi profesorius V. Landsbergis ir dėkojo atėjusiems jį pasveikinti.
Profesorius teigė, kad jį pradžiugino sveikinimai, tačiau jis neatskleidė tolimesnių gimtadienio dienos planų.
„Sugalvojau, kaip šitą gimtadienį įvardinti: du kringeliai, dvi aštuoniukės“, – šypsodamasis kalbėjo V. Landsbergis.
Pasiteiravus, kaip jaučiasi, jis atsakė, kad gerai: „Išsimiegojau, pavalgiau. Gera kompanija, kaip jaustis?“, – atsakė profesorius.
Žiūrėkite sveikinimą V. Landsbergiui:
Profesoriui šiandien paskutinė diena saviizoliacijoje.
„Dirbau namuose nuotoliniu būdu. Su savimi – ne nuotoliniu, visada aš arti prie savęs. Bet su visais šitais šurmuliais – nuotoliniu. Būsim dar ir pabūsim“, – kalbėjo V. Landsbergis.
V. Landsbergis – ne tik politikas, bet ir meno, muzikos, kultūros istorikas, atsidavęs M. K. Čiurlionio gerbėjas per savo gyvenimą išleidęs beveik pusantro šimto knygų.
Gimė 1932 m. spalio 18 d. Kaune, architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir akių gydytojos Onos Jablonskytės-Landsbergienės šeimoje. 1978-1990 m. – profesorius dirbo Lietuvos Muzikos Akademijoje
1990 m. kovo 11 d. būdamas 57-erių V. Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, vadovavo parlamento sesijai, kurioje paskelbta atkuriama Lietuvos Respublikos nepriklausomybė.
1991 m. spalio 2 d. Įsteigė Vytauto Landsbergio fondą – labdaringą organizaciją, kuri rūpinasi vaikų su negalia globa ir gydymu bei jaunais menininkais.
1991-ųjų rugsėjo 17-osios kalbą Jungtinėse Tautose, kuria pasauliui „grąžino“ Lietuvą, V. Landsbergis vėliau vadino vienu svarbiausių pasisakymų gyvenime.
1993 m. gegužės 1 d. įsteigiant Lietuvos konservatorių partiją – Tėvynės Sąjungą, išrinktas jos pirmininku. 2004-2014 m. – Europos Parlamento narys.
Vytauto Landsbergio žmona Gražina Ručytė-Landsbergienė – pianistė, buvo Lietuvos Muzikos Akademijos profesorė. Dvi dukros – Jūratė ir Birutė – muzikės. Sūnus Vytautas – literatas ir filmų režisierius.