• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

8 namai, kuriuose norisi gyventi

Keliautojams, besivaikantiems architektūros „perliukų“, į kai kuriuos miestus verta užklysti ne tik dėl bažnyčių ar senovinių rūmų, bet ir dėl gyvenamųjų namų orginalumo.

REKLAMA
REKLAMA

1. Waldspirale“, Vokietija

Friedenreichui Hundertwasseriui, menininkui iš Vienos, pavykos suprojektuoti vieną originaliausių ir labiausiai įkvepiančių statinių žemėje. 12 aukštų „Waldspirale“ puikuojasi daugiau nei 1000 vienetinių langų, išskirtinėmis durų rankenomis, blizgiais kupolais, „žaliuoju“ stogu, ant kurio želia klevai bei citrinmedžiai bei supiltas paplūdimys. Namo eksterjerą dekoruoja šimtai spalvotų stikliukų koliažų.

REKLAMA

Kurdamas U-formos „Waldspiralę“ F.Hundertwasseris vadovavosi „gegen die gerade linie“ (prieš tiesią liniją – lt) šūkiu. Jis taip pat siekė namą supančią aplinka paversti jo dizaino dalimi. Nes pasak jo, architektas, kuris įkelia koją į gamtą, turi elgtis kaip „gerai išauklėtas svečias“.

REKLAMA
REKLAMA

2. Spalvingieji „loftai“, Tokijas


Tai pats naujausias Niujorke gyvenančių dizainerių Arakawa ir Gin kūrinys. Spalvingieji „loftai“ (Reversible Destiny Lofts) išdažyti akį rėžiančiomis spalvomis. Daugeliui pastato struktūra primena restorano „McDonald‘s“  vaikų žaidimo aikštelę.  „Loftai“ nėra skirti vien akims pasiganyti, bet gali būti ir gyvenami. Kiekvieno kaina – 750 000 JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. „Block 16”, Olandija

Šis orginalų pastatą galima rasti Almerėje, Olandijoje. „Block 16” yra pastatytas ant antžeminio garažo, kuris atlieka papėdės funkciją. Architektai ilgai gilinosi į tunelių statymo techniką tam, kad sukurtų namo banguotumo efektą. Šios technikos panaudojimas gyvenamiesiems namams atsieina nedaug, bet sukuria kur kas ekspresyvesnį vizualinį efektą, todėl prognozuojama, jog inciatyva bus greitai pritaikyta kitose sparčiai besiplėšančiose urbanistinėse vietovėse.

REKLAMA

4.  Namas raizgalynė, Slovėnija

Slovėnų architektų firma „Ofis“ neseniai užbaigė gyvenamąjį namą Nova Gorikoje. Jo ryškiaspalvis fasadas yra tarsi sunertas iš balkonų, terasų ir pergolių.

5.  Namas ežys, Kopenhaga

„V“ formos balkonais „apsispyglėjusio“ namo idėja yra leisti gyventojais mėgautis kuo didesniu dienos šviesos kiekiu ir grožėtis įspūdingais vaizdais. Kiekvienas „spyglys“ suprojektuotas taip, kad atsivertų įstrižinis vaizdas ir nebūtų įmanoma žiūrėti, ką veikia kaimynas.

REKLAMA

6. „Casa Mila“, Barselona

Garsiojo architekto A.Gaudi „Casa Mila“ Barselonoja spinduliuoja išskirtinę aurą. Banguotos sienos simbolizuoja fosilijomis virtusias jūros bangas.  Durys ir langai atrodo kaip ką tik iškasti iš smėlio, o stogą karūnuoja žaisminga kaminų eilutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietiniai „Casa Mila“ neoficialiai vadina „La Pedrera“ (Karjeru – lt). Nuo 1984 m. statinys įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, todėl šiuo metu daugiausiai naudojamas parodoms.

7. „Lego“ namas, Kanada

Montrealio „Habitat 67”  butai sujungti lyg lego kaladėlės. Atsisakius tradicinės vertikalios struktūros ir blokelius tiesiog sulipdžius vieną ant kito, butams buvo palikta daugiau atviros erdvės, įskaitant ir vidinį kiemą.

8. „Walden 7”, Barselona

„Walden 7” yra dar vienas puikios architektūros Barselonoje pavyzdys. Labiau už viską į akis krenta namo spalva, primenanti molį. Stilingai atrodo ir ant plynos sienos primontuoti balkonai „kapsulės“.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų