Medžiotojai rėžia, kad kelių žmonių nuomonė dar neatspindi visos visuomenės ir nesupranta, kodėl modernius technikos įrenginius medžioklėje reikėtų drausti tik dėl to, kad apie gamtą nesuprantantys žmonės nori tiesiog kenkti medžiotojams.
Žalieji viliasi, kad prezidentas stos į jų pusę
Nors šį kartą į protestą susirinko viso labo septyni žalieji ar jiems prijaučiantys, šie piktinosi, kad liko be Kalėdų. Prie Prezidentūros žalieji susirinko, nes Seimas po ilgų diskusijų ir atmetimų galiausiai įteisino naktinio matymo priemones medžioklėje, dabar trūksta tik prezidento palaiminimo.
„Tiems, kurie bando šį įstatymą prastuminėti, tai aš noriu pasakyti, kad jūs galite dar dvidešimt kartų bandyti jį prastumti ir mes dar dvidešimt kartų ateisime protestuoti ir neleisime šitam dalykui įvykti“, – TV3 žinioms teigė vienas iš protestuotojų.
Žalieji įsitikinę, kad esą Seimui šį įstatymą prastūmė lobistai, iš jo esą verslas gerai uždirbs – mat naktinio matymo taikikliais medžioklei, atsiradusiais su technikos progresu, iki šiol Lietuvoje verslas dar neprekiavo.
„Lobistai, aš drįstu teigti, ginklų pardavėjai ar net brakonieriai įtikino tuos Seimo narius, štai tokia dauguma ir susidarė“, – įsitikinusi Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė.
Žaliųjų sąjungos pirmininkė aiškina, kad modernus prietaisas, leidžiantis lengviau ir su mažiau pastangų bei sąnaudų sumedžioti žvėris, kuriuos medžiotojai privalo sumedžioti bet kokiu atveju, reikalingas tik brakonieriams.
„Daugelis yra prieš šį įrankį, nes jis yra perteklinis. Jeigu tu esi gabus medžiotojas ir ugdai įgūdžius, tai tu gali į žvėrį pataikyti ir taip“, – pridėjo I. Budraitė.
Didžiausios Lietuvoje medžiotojų organizacijos vadovas atsikirto žaliesiems. Sako ir apklausas atliko, ir jas nusiuntė prezidentūrai.
„Tai vis dėlto yra tik saujelė tokių žmonių, kurie reiškia savo nuomonę, prisidengia masių nuomone, kas yra labai negarbinga. Kai tuo tarpu medžiotojai per pastarąsias kelias diena surinko 18 tūkst. atviru laišku kreipimuisi į prezidentą ir išreiškė savo valią“, – sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša.
Dabar medžiotojai naktinėje medžioklėje gali naudoti žibintuvėlius. Tačiau štai, kas nutinka, kai juos įjungi – šernai greit išsibėgioja. Medžiotojai sako, kad dėl to ne visada pavyksta šerną nušauti iškart, iškyla pavojus jį sužeisti.
„Ar daugiau nuo to medžiotojai sumedžios? Dėl to tik pagerės taiklumas ir bus miške mažiau suluošintų gyvūnų“, – įsitikinęs L. Daukša.
Trūksta Gitano Nausėdos palaiminimo
Jei prezidentas pritars, medžiotojai galės naktinio matymo taikiklius naudoti tik medžiodami šernus ir invazinius gyvūnus bei kai kuriuos plėšrūnus, pavyzdžiui, lapes. Jokių kitų gyvūnų nušauti negalės. Medžiotojai sako, kad joks garbingas medžiotojas naktinio matymo taikiklių medžiodamas kitus gyvūnus nenaudos, nes jau dabar už menkiausią taisyklių pažeidimą pildant medžioklės lapą medžiotojai baudžiami didelėmis baudomis.
„Padarius tyčinį, tiek netyčinį pažeidimą, žmogus turi ir finansines išlaidas: ginklo praradimą, automobilio konfiskacija“, – dėstė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius.
„Yra nepasitikėjimas šia bendruomene iš principo, nes pastatyti kontrolieriaus, ar taikiklis naudojamas tik šernui nušauti. Ar jeigu pro šalį prabėga danielius, stirna nebus pagundos nušauti ir jį“, – atkirto žaliųjų sąjungos pirmininkė.
Akivaizdu, kad visų medžiojamų žvėrių, elnių, briedžių, stirnų skaičius šalyje per paskutinius dešimtmečius išaugo kartais. Dėl maro tik išmirė dešimtys tūkstančių šernų ir jų populiacija iš lėto atsigauna. Žaliųjų vadovė vienu metu piktinasi ir tuo, kad taikikliai palengvins šernų medžioklę, ir tuo, kad medžiotojai per mažai sumedžioja šernų.Prezidentas Gitanas Nausėdas sprendimą dėl taikiklių žada artimiausiu metu. Tačiau vakar lankydamasis Klaipėdoje prezidentas užsiminė, kad sprendimą jau turi.
„Neketinu susitikti su medžiotojais, ketinu susitikti su įstatymu“, – teigė G. Nausėda.
Jau anksčiau prezidentūra tikino, kad jei įstatymas bus priimtas, prezidentas jį vetuos.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.