Apie ką ne itin nemalonu kalbėti, tačiau būtina žinoti!
1 taisyklė. Intymiai higienai nenaudokite įprasto kosmetinio muilo.
Jūsų odos šarmų-rūgščių balansas yra 5,5, kai tuo tarpu, makšties pH kur kas žemesnis – tik 3,3. Taip jau gamta sutvarkė, jog ten būtų rūgštesnė terpė, kurioje žūtų žalingi mikroorganizmai, o spermatozoidai lengvai patektų į kiaušialąstę. Įprasta dušo želė „intymųjį“ balansą padaro šarmingesniu, ir „įjungia“ raudoną šviesą spermatozoidams. Todėl naudokite tik specialias „rūgščias“ priemones. Jos švelniai plauna, šalina kvapą, naikina žalingą florą ir šalina gleivinės sudirgimą.
Atminkite: intymios higienos gelis neskirtas lytiniu keliu plintančių ligų gydymui. Jei jus vargina išskyros, niežėjimas ar perštėjimas – kreipkitės į ginekologą.
2 taisyklė. Intymus dušas turėtų būti atliekamas ne mažiau kaip dukart per dieną.
Idealiu atveju, tai reiktų daryti po kiekvieno apsilankymo tualete. Tačiau jei tokios galimybės neturite, naudokite drėgnas servetėles, sudrėkintas antiseptiniu losjonu. Jų sudėtyje nėra spirito, dirginančio gleivinę, tačiau daug drėkinančių augalinių aliejų, raminančių vaistažolių ekstraktų ir šarmų-rūgščių balansą palaikančios pieno rūgšties.
Tačiau ši taisyklė galioja tik tuo atveju, jei naudojate servetėles su užrašu „intymiai higienai“ ir tik įsigytas vaistinėse.
3 taisyklė. Kasdieninius įklotus reikia keisti ne rečiau kaip kas 4 valandas.
Juk viskas, ką jie sugėrė, yra puiki terpė bakterijų dauginimuisi. Kuo ilgiau naudojate įklotą, tuo mažesnė jo teikiama nauda ir didesnė uždegimo tikimybė. Ši taisyklė galioja ir kritinių dienų įklotams. Jei esate linkusi į alergiją, rinkitės nearomatizuotus įklotus.
Jei esate nėščia, intymiai higienai skirkite ypatingą dėmesį. Juk 80 komplikacijų sukelia makšties infekcija, kylanti dėl elementarių priežiūros taisyklių nežinojimo.
4 taisyklė. Įklotus kritinėms dienoms rinkitės atsižvelgdamos į „lašelių“ skaičių ant pakuotės.
Jų skaičius reiškia, kiek drėgmės gali sugerti įklotai, o ne kritinių dienų trukmę. Vienu lašeliu žymimi plonyčiai kasdieniniai įklotai, nors paprastai ant dėžučių jis nebūna pavaizduotas. 6 lašais arba užrašu „night“ ženklinami nakčiai skirti įklotai – jie platesni už dieninius ir saugo nuo vakaro iki ryto. Ginekologai rekomenduoja pirmomis menstruacijų dienomis, kai išskyrų būna daugiau, naudoti įklotus su 4 ir daugiau, o likusiomis dienomis – su 2-3 lašiukais. Būtinai nešiokitės įklotus individualiuose įpakavimuose.
Neseniai rinkoje pasirodė specialūs įklotai, prisotinti vaistažolių ekstraktais. Ligų, nuo kurių išgelbsti ši naujiena, sąraše ne tik mažojo dubens uždegimas, mėnesinių ciklo sutrikimai, sąaugos, endometriozė, bet ir... hemorojus.
5 taisyklė. Ši taisyklė susijusi su tamponais. Naudokite juos tik pirmomis mėnesinių dienomis ir keiskite kas dvi valandas.
Ilgiau naudojant tamponus sausėja makštis ir sudirgsta gleivinė, bei skatina greitą mikrobų dauginimąsi. Mikroorganizmai ima dideliais kiekiais išskirti medžiagas, kurios patekusios į kraujotaką, gali sukelti toksinio šoko sindromą.
Dėmesio! Sergant makšties ir gimdos kaklelio uždegiminėmis ligomis, tamponų geriau nenaudoti.
6 taisyklė. Su bakterijomis ir per dideliu sausumu kovokite intymios higienos kremų pagalba.
Juos rekomenduojama naudoti net prieš maudymąsi baseine arba atvirame vandens telkinyje. Juose esantys antispetiniai priedai saugo nuo ligas sukeliančių bakterijų. Šiuos kremus galima naudoti ir kaip lubrikantus. Jie suminkština, drėkina ir ramina gleivinę, atstato apsauginį jos barjerą. Tai itin aktualu balzakiško amžiaus moterims. Po 40 metų pasikeičia hormonų pusiausvyra ir makšties gleivinės pH tampa šarmingesnis. Intymios higienos kremus geriausia pirkti vaistinėse, o ne sekso reikmenų parduotuvėse.
7 taisyklė. Intymios sveikatos sąlyga – kuo patogesni apatiniai baltiniai.
Daugiausia priekaištų iš ginekologų susilaukia dabar madingi stringai ir tanga kelnaitės. Taip, jie atrodo gražiai ir seksualiai, tačiau siaura juostelė einant veikia kaip bakterijų pernešėjas nuo išangės į lytinius organus. Be to, jei rūbai itin glaudžiai aptempia odą, sutrikdo jos kraujotaką.
Tinkami apatiniai yra iš natūralių medžiagų (šilko, lino, vilnos ir kt.), jie sugeria drėgmę, leidžia odai kvėpuoti ir nesudaro mitybinės terpės bakterijoms. Tačiau natūralių medžiagų apatiniai rūbai greitai išsitampo ir praranda gerą išvaizdą. O vilna visiškai netinka karštu metu. Sintetinai rūbai gražūs, tačiau jie nei sugeria, nei praleidžia drėgmės, todėl gali odoje atsirasti bėrimų ir sudirgimų. Kelnaitės iš mikrofibros atrodo gražiai ir nekenkia intymiajai sveikatai. Tačiau jos kainuoja nemažai. Bet kokiu atveju, kad ir kokias apatines kelnaites beišsirinktumėte, patikrinkite, kad jų klynelis būtinai būtų iš medvilnės.