Šis filmas susilaukė iš tiesų pačių įvairiausių vertinimų, o daugumai kritikų jis visai nepatiko, tačiau kalbant apie klasikinių pasakų alternatyvas, jis vienas iš žiūrovų mėgstamiausių. Filmas Raudonkepuraitė – labiau perpasakojimas, nei naujas požiūris į šią pasaką, tačiau filmo kinematografija tikrai atimanti žadą, o pagrindinė aktorė Amanda Seyfried idealiai tinka šiam vaidmeniui, nuo jos neįmanoma atitraukti akių. Žiūrėkite šį filmą kaip plačių pažiūrų žmogus ir tikrai būsite nustebintas. Jei ne – tiesiog pasidžiaukite reginiu, kur vaidmenų paskirstymas yra itin įdomus, o kameros darbas be galo rafinuotas ir puikus.
2. ILGO PLAUKO ISTORIJA
Ilgo plauko istorija yra viena iš geriausių pasakų, nes joje didvyrė mergina nėra paprasčiausia „mazgotė“. Ji nepriklauso nuo vaikino ir netgi kelis kartus jam užvožia keptuve! Be abejo, ši pasaka baigiasi laimingai, tačiau visos šios klasikinės pasakos alternatyvos metu „Rapunzelė“ rūpinasi savimi pati. Ji nelaukia kol koks karalaitis su blizgančiais šarvais ar princas Žavusis užlips jos ilgaisiais plaukais ir išgelbės ją. Ne – ji visą tai pabaigė, ir patikėkite tokį vaizdą ne dažnai pamatysite.
Graži moteris yra daugiau nei vien tik klasikinis filmas. Šį filmą galima apibūdinti kaip itin inovatyvią pelenės versiją. Filme Graži moteris nėra blogųjų įseserių, tačiau Vivian Ward be abejonės yra šių dienų mažoji pelenė. Edward'as šiuo atveju – princas Žavusis, kuris kartais nepatenkina visų troškimų, tačiau turi iš tiesų „auksinę“ širdį ir jis tikrai išperka visas savo kaltes filmo pabaigoje. Pelenė yra viena iš populiariausių pasakų, kuri įkvėpė daugybę filmų kūrėjų, tačiau ši interpretacija – labiausiai numylėta.
4. PURSLAI
Sunku patikėti, tačiau šis madingas ir mėgstamas aštuoniasdešimtųjų metų filmas taip pat yra vienos pasakos alternatyva. Iš tiesų, tai linksma „Undinėlės“ interpretaciją, nors apie tai, žiūrėdami šį filmą, galite net nesusimąstyti. Be abejo, ši versija kur kas laimingesnė nei Hanso Kristiano Anderseno istorija ar animacinis filmukas „Mažoji undinėlė“, nes niekas neturėjo jaustis taip tarsi vaikščiotų peilio ašmenimis, o jūros raganų čia taip pat nesutiksite.
5. PABAISA
Gražuolė ir pabaisa – pasaka, labai mėgstama visų vaikų, o šiai klasikinei pasakai nėra sukurta itin daug alternatyvių interpretacijų. Filmas Pabaisa susilaukė skirtingų vertinimų, tačiau Alex Pettyfer ir Vanessa Hudgens fanai be abejonės pamilo šį filmą, o kinematografija ir aktorių makiažas - labai gražūs. Wikipedia tinklapyje buvo rašoma, kad Daniel Barnz buvo įkvėptas nieko nepasakančių klasikinių romantinių komedijų, kas yra gana įspūdinga. Iš tiesų, pradžioje filmas buvo niekam tikęs, tačiau jis pasiekė aukštumas, pasirodęs kino ekranuose, todėl šio filmo įvertinimas individualus sprendimas, nors vertėtų paminėti, kad pažiūrėję šį filmą jūs tikrai norėsite patikrinti siužetą to paties kaip ir filmas pavadinimo novelėje, kurią parašė Alex Flinn.
6. KAS NUŽUDĖ TETULĘ RO?
Šis filmas buvo įtrauktas į sąrašą, nes jis yra originalus dėl daugybės priežasčių – tokių, kaip pavyzdžiui faktas, kad jis buvo įkvėptas pasakos Jonukas ir Grytutė. Shelley Winters vaidina ponią Forrest, ypatingai blogą poniūtę, kuri iš pradžių atrodo labai miela. Reikalai pakrypsta itin piktybine ir liguista linkme, kai paaiškėja, kad du našlaičius vaikus pagrobusi tetulė savo namuose dar laiko mirusios dukters mumifikuotus palaikus. Tai puikus filmas, ypač jei jūs esate mėgėjai tokių filmų kaip Hush... Hush Sweet Charlotte ir Whatever Happened to Baby Jane?.
7. ILGAI IR LAIMINGAI: PELENĖS ISTORIJA
Į šį sąrašą privalu įtraukti dar vieną Pelenės perpasakojimą, todėl kad tai vienas mieliausių ir gražiausių kada nors sukurtų pasakų alternatyvų. Šiame filme, priešingai nei filme Graži moteris, egzistuoja ne tik blogosios įseserės, bet ir blogoji pamotė, kurią vaidina Anjelica Huston. Drew Barrymore yra Danielė – pelenės interpretacija, o Dougray Scott – jos princas. Šiuo atveju jūs galėsite pasimėgauti gera drama ir Leonardo da Vinčio sukurta intriga, kas yra tikrai daug įspūdingiau nei stebuklingi miško padarėliai ar kalbančios pelės.
Klasikinių pasakų alternatyvos – tai dažniausiai itin geri, fantastiniai filmai. Netgi tada, kai filmas nėra labai geras, visada smagu pažiūrėti jūsų mėgstamos pasakos perpasakojimą. Disnėjus yra labai žymus savo pasakų interpretacijomis, bet kaip jau pastebėjote yra gana nemažai tikrai įdomių realaus veiksmo klasikinių pasakų alternatyvų filmų. O kokios jūsų mėgstamiausios pasakų alternatyvos?