Dauguma iš mūsų, deja, gyvename net nesusimąstydami, ko norime iš savo gyvenimo. Dažnai darome tai, ką pataria mūsų tėvai nepagalvodami, ar tokie sprendimai mums priimtini. Štai kodėl dauguma iš mūsų – tokie surūgę ir nelaimingi, ypač nepatenkinti savo darbu. Išsiaiškinti, ko nori gyvenime pasiekti – sudėtinga užduotis, kurią vargu ar per naktį pavyks įveikti, tačiau paskyrus laiko ir įdėjus šiek tiek pastangų jums tikrai pavyks.
1. Palikite praeitį ramybėje. Prieš pradėdami aiškintis, ko norite iš savo gyvenimo, atsikratykite praeities šešėlių, dėl nieko nesigailėkite. Nori gyventi laimingai, tačiau praeitis tave sulaiko. Kad ir kaip stengtumeis, praeities klaidas vargu ar pavyks ištaisyti, taigi verčiau koncentruotis į dabartį ir dar truputį pagalvoti apie ateitį, užuot vis dar kankinusis dėl praėjusių laikų.
2. Išsiaiškinkite, ko jums tikrai reikia. Ko jums reikia, kad būtumėte laimingi? Tai išties sunki užduotis. Pamąstykite, kurie dalykai jums svarbiausi: meilė, šeima ar finansinė padėtis. Kai patys sau atsakysite į šį klausimą, tuomet suprasite, ką turėtumėte daryti, kad jūsų gyvenimas taptų pilnavertiškesnis.
3. Išsiaiškinkite, kad jus daro laimingą. Ar tikrai žinote, kas jus daro nuoširdžiai laimingą? Per dieną nutaikykite bent kelis momentus, kada galėtumėte pasvarstyti, kurie dalykai jums suteikia gyvybės ir energijos. Jei vos pagalvojus apie darbą jūsų veidas apsiniaukia, tampa rūstus ir piktas, gal tuomet laikas pasidairyti kitų pareigų.
4. Ką veiksite ateinančius 5 metus? Ar kada nors apie tai galvojote? Įsivaizduoti save po penkerių metų gali būti sunku, tačiau tai padės jums išsiaiškinti, ko tikrai norite. Pagalvokite, kokius tikslus norėtumėte pasiekti per artimiausią penkmetį, ko norėtumėte išmokti, kur patobulėti.
5. Turėkite hobį. Vienas iš būdų išsiaiškinti, ko norite iš gyvenimo, eksperimentuoti su įvairiausiais užsiėmimais. Taip išsiaiškinsite, ką tikrai mėgstate daryti, galite netgi nustebti, kokių neįtikėtinų dalykų apie save sužinosite. Nauji atradimai gali pakeisti jūsų susikurtus planus ir prioritetus.
6. Išsiaiškinkite, ko nemėgstate. Atkreipkite dėmesį į tai, ko tikrai nemėgstate daryti ir žinosite, kokių dalykų atsikratyti. Jei sunku prisiminti, susidarykite nekenčiamų dalykų sąrašą. Tai jums padės suprasti, ką turite daryti, kad taptumėte laimingesnis. Gal nemėgstate savo dabartinio darbo, o gal jūsų geriausias draugas iš tiesų nėra jūsų draugas. Kaip ten bebūtų, pradėkite pokyčius jau šiandien. Juk jūsų gyvenimas per trumpas, kad jį praleistumėte darydamas nemėgstamus dalykus.
7. Prašykite patarimų. Išdrįskite klausti kitų nuomonės ar patarimo. Nesvarbu, kas tas žmogus bebūtų: tėvas ar motina, sesuo ar brolis, draugas, o galbūt psichologas. Jus pažįstantys žmonės gali papasakoti apie tokius dalykus, kurių jūs pats galbūt niekada nepastebėjote.