Šaltas oras gali paskatinti sieros kaupimąsi, todėl daugelis žmonių šiuo metu gali jausti „pilnumą“ ausyse. Kita ausų sieros pertekliaus priežastis yra ausinukų naudojimas, rašo express.co.uk.
Ormerodas paaiškino: „Tikėtina, kad žmonėms, dėvintiems klausos aparatus, ausų kištukus ar ausinukus, ausyse gaminasi daugiau sieros. Su amžiumi ausų vaškas tampa kietesnis, o tai gali sukelti komplikacijų“.
Jei ausyse jaučiate spengimą, gali būti, kad susikaupė per daug ausų sieros.
Spengimas ausyse
NHS paaiškina: „Tinitas yra garsų, sklindančių iš jūsų kūno, o ne iš išorės, girdėjimas. Turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, jei nuolat girdite zvimbimą, skambėjimą ar dūzgimą ausyse. Gydytojas ištirs ausis, kad sužinotų, kas sukėlė būklę – infekcija ar sieros kaupimasis“.
R. Ormerodas pridūrė, kad dar vienas galimas per didelio sieros susikaupimo ausyse požymis yra užgultos ausys.
Nors susikaupusi siera gali sumažinti žmogaus gebėjimą girdėti, bet ir taip pat gali sukelti diskomfortą ausyje, pavyzdžiui, ausų skausmą.
Per daug sieros taip pat gali sukelti ausies kanalo sudirginimą – žmonės, turintys siaurus ausies kanalus, yra labiau linkę į tokias komplikacijas.
Kai kuriems žmonėms natūraliai gaminasi daugiau ausų sieros nei kitiems, ir tai yra visiškai normalu.
„Padidėjus sieros kiekiui, gali kilti pagunda pabandyti ją pašalinti namuose su vatos tamponu, – sakė Ormerodas. – Tačiau tai gali pakenkti ausiai“.
Žmonės gali sukelti ausų problemą vatos tamponu nustumdami vašką gilyn į ausies kanalą.
R. Ormerodas sakė: „Atminkite, kad tam tikras sieros kiekis ausyse yra gerai, bet jei nesate tikri, geriausia, kad jas patikrintų vietinis audiologas arba šeimos gydytojas. Yra daug būdų, pašalinti sierą, įskaitant mikrosiurbimą“.
Šeši per daug susikaupusios ausų sieros požymiai:
- pilnumo jausmas ausyje,
- spengimas ausyse,
- užgultos ausys,
- klausos praradimas,
- ausų skausmas,
- ausies kanalo dirginimas.
NHS priduria, kad dėl susikaupusios sieros gali svaigti galva ar pykinti.