Tačiau tam, kad šis projektas vystytųsi sėkmingai, iš anksto svarbu apgalvoti keletą žingsnių į priekį – jei šį pavasarį pirmą kartą ruošiatės užsiimti tokia veikla, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į šiuos patarimus.
1. Atsakingai pasirinkite šiltnamio vietą. Nors gali pasirodyti, jog šį statinį ilgai negalvojus galima pastatyti ten, kur tik yra daugiau laisvos vietos, neapgalvotas sprendimas gali turėti nemalonių pasekmių. Geriausia, jei Jūsų parinktoje zonoje nebus aukštų medžių ar kitų objektų, galinčių sudaryti šešėlį, o paviršius bus lygus ir saugus. Jei norite maksimalaus patogumo, pasirūpinkite, kad šiltnamį galėtumėte pasiekti iš bet kurios pusės – tuomet jo priežiūra bus kur kas paprastesnė.
2. Įsigykite sėklas ir papildomą inventorių. Sezoną atitinkančios sėklos, sterilus dirvožemis, trąšos ir lentynos – pagrindiniai pirkiniai, nuo kurių turėtų prasidėti sodininko karjera. Čia, kaip ir kuriant namų interjerą, vertėtų apgalvoti, kiek vietos paskirsite visiems vaisiams ar daržovėms, kaip patogiai galėsite juos pasiekti ir kiek vietos iš viso turėsite. Planuodami iš anksto, jau pirmąjį sezoną galėsite mėgautis puikiais rezultatais. Visą reikiamą inventorių galite įsigyti paspaudę šią nuorodą – https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams.
3. Pasirūpinkite geru apšvietimu. Taip, saulė neabejotinai yra pagrindinis šviesos šaltinis šiltnamyje, tačiau jei norite paskatinti augalų vystymąsi ir išvengti streso apniukusiomis dienomis, vertėtų pagalvoti ir apie papildomą apšvietimą. Šiam tikslui dažniausiai pasitelkiamos ekonomiškumu garsėjančios LED lempos, tačiau priklausomai nuo poreikių ir galimybių, galite paeksperimentuoti išbandydami ir kitus variantus.
4. Įsitikinkite, ar šiltnamis turi tinkamą ventiliaciją. Augalai puikiai suvešės tik tuomet, jei nuolat gaus gryno oro, todėl ypatingai svarbu pasirūpinti drėgmės kaupimosi išvengti leidžiančia ventiliacija. Jei šiltnamis didesnis, vertėtų rinktis statinius su dvejomis durimis, o visais kitais atvejais užteks įmontuoti stoglangį ar įsigyti papildomą ventiliatorių. Tiek pačius šiltnamius, tiek jiems skirtus priedus galite įsigyti paspaudę čia: https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/siltnamiai.
5. Apsvarstykite galimybę nusipirkti laistymo sistemą. Nusprendus užsiimti šia veikla, be vandens tiekimo tikrai nepavyks apsieiti, tačiau galite pasirūpinti, jog laistymas būtų kaip įmanoma paprastesnis. Laistymo sistemos nereikalauja itin didelių investicijų, tačiau gerokai palengvina šį ne kiekvienam patinkantį darbą. Be to, kai kurie rinkiniai automatiškai šį darbą atlieka net ir tuomet, jei esate išvykę – įsigiję tokią sistemą, galėsite atsipalaiduoti ir patys pasimėgauti vasariškais orais. Šias laistymo sistemas gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.
6. Pagalvokite, kaip kovosite su kenkėjais. Kone pati geriausia prevencijos priemonė šiuo atveju yra švara: ypatingai tuomet, jei šiltnamį papildote naujais augalais – tokiais atvejais reikėtų įsitinkinti, ar kartu su jais neatkeliauja ir daugiau šiltnamio gyventojų. Kartais šio būdo visiškai pakanka, tačiau jei Jums pasiseks mažiau, pernelyg nerimauti nereikėtų – šiais laikais egzistuoja daugybė veiksmingų produktų, todėl Jums tereikės surasti patį efektyviausią. Laikui bėgant, tokia užduotis atrodys vis paprastesnė.
Atkreipę dėmesį į visus šiuos aspektus, sodininkystės darbus pradėsite sklandžiai ir užtikrintai. Inventoriaus, priežiūros priemonių ir kitų reikalingiausių prekių šiais laikais tikrai netrūksta, todėl svarbiausia, jog patys nepritrūktumėte noro rūpintis būsimuoju derliumi – tai neabejotinai atsispindės ir Jūsų rezultatuose.