Naujienų portalas tv3.lt kviečia peržvelgti garsiausiai nuaidėjusius konservatorės I. Šimonytės pasisakymus per paskutiniuosius metus.
Tiesa, Ingrida Šimonytė yra sakiusi, jog gimtadienio nė kiek nesureikšmina.
„Neįdomi man ta gimimo diena, Kovo 11-oji yra svarbiau“, – švęsdama 48-tą gimtadienį sakė ji.
„Kam nepatinka valdžia, galės išsirinkti kitus“
Vienas ryškiausių buvusios premjerės pareiškimų buvo praėjusios Seimo kadencijos pradžioje, kai dar buvo vilčių ratifikuoti kovai su smurtu prieš moteris nukreiptą Stambulo konvenciją ir priimti Partnerystės įstatymą, reglamentuojantį ir homoseksualių porų santykius. Tuomet visuomenėje kilo didelis šaršalas, buvo surinkti parašai, kviečiantys atstatydinti Laisvės partijos atstovą, Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių.
Duodama interviu naujienų agentūrai „Elta“, I. Šimonytė šiuo klausimu net nebandė laviruoti: „Mes esame demokratinė šalis, kurioje tai, kas bus Vyriausybės vadovas, kas bus komitetų pirmininkai, sprendžia rinkėjai per rinkimus. Dabar rinkimų rezultatai yra tokie, ir jeigu žmonėms nepatinka ši valdžia, nepatinka šie komitetų pirmininkai, nepatinka ši premjerė ir ministrai, jie 2024 m. galės ateiti ir išsirinkti tokius pirmininkus, kurie jiems patinka. Tą patį galės daryti ir tie patys 300 tūkst. žmonių, kuriems dabar nepatinka atsakomybę prisiėmę žmonės... Man atrodo, kad reikia ne tokiu būdu Seime žmones keisti“.
Sužibo komunikacija socialiniuose tinkluose: „Šūde maudytis yra Jūsų pasirinkimas“
Po darbo valandų I. Šimonytė itin mėgdavo įsivelti į ginčus su politikais socialiniame tinkle „Facebook“ ir ironijos bei aštresnių žodžių nepagailėdavo.
Pavyzdžiui, 2023 metų kovą I. Šimonytė įsivėlė į konfliktą su Seimo nare Agne Širinskiene. Konfliktas kilo dėl prieštaringai vertinamo komiko Olego Šurajevo apsilankymo Seime, kai A. Širinskienė norėjo pabrėžti komiko artimumą premjerei.
Tuometinės Vyriausybės vadovės retorika parlamentarės Agnės Širinskienės atžvilgiu, švelniai tariant, buvo įžeidi ir ne kasdienė.
„Šūde maudytis yra Jūsų asmeninis pasirinkimas, nors ir kas vakar tą darykit, jeigu Jums malonu. Skundo nesitikėkit, nes dar nebuvo, kad žinočiau, ką tuose tyruose savo lakštingalos balsu suokiat. Bet patarėjų mano malonėkit nebūtais dalykais nekaltint“, – rašė I. Šimonytė.
Kandžios replikos kitų partijų ministrams
Socialiniame tinkle I. Šimonytė komentuodavo ir savo Vyriausybės narius. Pavyzdžiui, kai Laisvės partijos deleguota teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska pasipiktino, kad Stambulo konvencijos ratifikavimas ir Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos buvo išbraukti iš sesijos programos.
Atsakyti į šias ministrės pastabas komentaruose progos nepraleido ir premjerė Ingrida Šimonytė.
„Mieloji, čia tiek pat hipokritiška, kiek būtų, jeigu sugalvočiau draust Tau ar tavo partijos kolegoms kalbėt apie viešąsias išlaidas įvairioms sritims, turint galvoj nebūtinai nuoširdžią dalies žmonių nuostatą dėl sąskaitos apmokėjimo. Niekas neturi monopolio į kalbėjimą vienais ar kitais klausimais. Tai leisiu sau ir toliau kalbėt, kuo tikiu ir ką galvoju. Ačiū už supratimą“, – rašė premjerė.
Gyvenimo ir karjeros pradžia
Naujienų portalas tv3.lt primena I. Šimonytės gyvenimo ir karjeros pradžią.
Ji gimė Vilniuje, statybos inžinieriaus ir ekonomistės šeimoje. 1984 m., būdama dešimties, su tėvais iš Žirmūnų mikrorajono persikraustė gyventi į Antakalnį, kuriame ir praleido vaikystę bei jaunystę.
1992 m. sidabro medaliu I. Šimonytė baigė Vilniaus 7-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Vilniaus Žirmūnų gimnazija) ir iškart po mokyklos įstojo į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetą, kuriame 1996 m. įgijo verslo administravimo ir vadybos bakalauro laipsnį, o 1998 m. – ekonomikos magistrą. I. Šimonytė ir po studijų tobulinosi ir kvalifikaciją kėlė įvairiuose tarptautinių institucijų (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, JAV Tarptautinės plėtros agentūros, Europos Sąjungos organizacijų ir kt.) organizuojamuose mokymuose.
1997 m. pradžioje, dar studijuodama magistrantūroje, I. Šimonytė laimėjo konkursą ir Finansų ministerijos Mokesčių skyriuje pradėjo dirbti ekonomiste. Ministerijoje įkūrus Mokesčių departamentą ėjo įvairias pareigas – buvo ekonomistė, skyriaus, vėliau departamento vadovė. Dirbdama daugiausia dėmesio skyrė mokesčių įstatymų derinimui su Europos Sąjungos teise.
2004 m. gegužės mėn. Šimonytė tapo ministerijos sekretore atsakinga už mokesčius, audito, apskaitos ir atskaitomybės klausimus, o 2008 m. – ir už Fiskalinės politikos departamentą. 2009 m. liepos mėn. – 2012 m. gruodžio mėn. 15-oje Vyriausybėje ėjo ministrės pareigas.
Po ilgamečio darbo ministerijoje, 2013–2016 m. Šimonytė tapo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja. Tuo pačiu metu ji užėmė Lietuvos banko valdybos narės pareigas, kuravo priežiūros klausimus, buvo Europos Sąjungos bendros bankų priežiūros institucijos – Priežiūros valdybos – narė.
2014 m. Vilniaus universiteto bendruomenė Šimonytę išrinko išorine Vilniaus universiteto tarybos nare, o 2014–2016 m. – Tarybos pirmininke.
Nuo 2016 m. iki dabar, Ingrida Šimonytė yra Seimo narė, išrinkta Antakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje I ture.
2020 m. lapkričio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu paskirta Lietuvos Respublikos Ministre Pirmininke. Jos ministrų kabinetas darbą pradėjo 2020 m. gruodžio 11 d.
Šiemet su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partija dirba Seimo opozicijoje.
Be gimtosios lietuvių, Šimonytė taip pat moka anglų, lenkų, rusų kalbas, taip pat turi švedų kalbos pagrindus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!