Portalas time.com pateikia penkis technologijų produktus, kurių po pusės dešimtmečio niekas nebenaudos.
„Blu-ray“ ir DVD grotuvai
Neįtikėtina, tačiau visa ši rinka žlugs tik dėl vienos kompanijos. Buvo ir kitų žaidėjų interneto transliacijos rinkoje, tačiau „Netflix“ tapo naujuoju „iTunes“. Tiesa, Lietuvoje ši paslauga dar nepasiekiama. „Blu-ray“ grotuvai buvo vyšnaitė ant grietinėlės, kai tema pasisukdavo apie aukštos kokybės filmų žiūrėjimą. Visgi 2013 metai buvo paskutinieji, kai augo ši rinka. „Netflix“ paslaugos kokybė ir paprastesnis naudojimas vis gerėja, jau nekalbant apie 4K kokybės standarto suderinamumą. „Blu-ray“ grotuvai greitai dulkės šalia kasetinių VCR grotuvų. „Dial-up“ interneto ryšys
Taip, jis vis dar veikia ir žmonės jį vis dar naudoja. Bent jau 9 mln. amerikiečių. Maždaug 65 proc. amerikiečių naudoja plačiajuostį internetą. Dėka didėjančių poreikių ir naujų alternatyvų padėtis greitai keisis. Interneto kompanijos plečiasi labai sparčiai, nes žmonės reikalauja plačiajuosčio interneto ten, kur anksčiau net nebuvo pagalvota jo įvesti. Plečiantis kabelinio ir palydovinio interneto kompanijoms, „dial-up“ arba telefono linijos interneto tiesiog neliks.
Kompaktiški skaitmeniniai fotoaparatai
Dėl to turime padėkoti „Apple“. 2010 metais pasirodęs „iPhone“ ir jo rinką keičiantis fotoaparatas pastūmėjo kitus gamintojos gerinti kamerų kokybę, kad ši nei kiek nenusileistų fotoaparatams. Kažkur dar egzistuoja vartotojų, kurie negali be optinio priartinimo ir ilgiau veikiančios baterijos, kurių nepasiūlo išmanieji telefonai.Visgi technologijos ir čia nestovi vietoje, taigi į šiuos nusiskundimus bus atsižvelgta.
Per penkerius metus „Nikon“, „Canon“ ir „Sony“ turės savo veiklą telkti ties vidutinės ir aukštos klasės fotoaparatų kūrimu, nes žemiausios klasės kompaktiškus fotoaparatus išstums išmanieji telefonai.
Taip pat retai kalbama, kad per pastaruosius kelerius metus fizinius raktelius automobiliuose kortelėmis pakeitė keletas gamintojų. Stebėtina, tačiau tai įvyko ne dėl vartotojų spaudimo. Tokie privalumai kaip automobilio atrakinimas be raktelio, užvedimas mygtuku, nuotolinis užvedimas tapo tiesiog maloniomis smulkmenomis naujų automobilių savininkams.
Kai tik į rinką įžengė išmanieji raktai, juos greitai gali pakeisti išmanieji telefonai. „Chevrolet“ jau dabar siūlo nuotolinį automobilio užvedimą naudojantis programėle. Neprikausomai nuo alternatyvos, per penkerius metus gali nelikti tradicinių automobilio raktelių.
GPS imtuvai Per 6 metus pasaulyje buvo parduota 1,3 mlrd. „iPhone“ ir „Android“ išmaniųjų telefonų, kurie turi navigacijos funkciją. Palyginkite tai su dar 2000 metais pradėjusiais populiarėti automobilių navigaciniais prietaisais, kurie buvo klijuojami prie stiklo ir scenarijų atspėsite nesunkiai. Kai 2008 metais išmanieji pradėjo siūlyti savo navigacinius sugebėjimus, įprastų navigacijos sistemų pardavimai krito 15-20 procentų.
Tokios kompanijos kaip „Garmin“ ir „Tom Tom“ dar gali pasiūlyti produktų vandens ir kitokiam poilsiui, tačiau po penkerių metų jie neturės ko pasiūlyti automobilių savininkams. Išmaniųjų telefonų baterijos veikimo laikas ilgėja, o vis daugiau automobilių jau turi integruotas navigacines sistemas. Papildomos GPS sistemos dings iš ateities.