• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niekas iš mūsų iš televizijos realybės šou turbūt nelaukia ypatingos prasmės ir kokybės. Tokios skirtingo pobūdžio laidos dažniausiai apsiriboja jų dalyvių pažeminimo stebėjimu. Ant to turbūt ir laikosi šių šou reitingai, rašoma mixstuff.ru.

Niekas iš mūsų iš televizijos realybės šou turbūt nelaukia ypatingos prasmės ir kokybės. Tokios skirtingo pobūdžio laidos dažniausiai apsiriboja jų dalyvių pažeminimo stebėjimu. Ant to turbūt ir laikosi šių šou reitingai, rašoma mixstuff.ru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir vis dėl pasaulyje galima aptikti keletą realybės šou, kurių kūrėjai sugebėjo pasiekti žemiausią lygį…

REKLAMA

1. Talentų konkursas, kuriame nugalėtojas gali gauti inkstą transplantacijai

Du giminingi televizijos projektai „Cantando por un Sueno“ („Dainuok vardan svajonės“) ir „Bailando por un Sueno“ („Šok vardan svajonės“) – labai populiarūs Meksikoje ir Pietų Amerikoje. Iš dalies jis primena daugelį kitų pasaulio realybės šou, kuriuose paprasti žmonės gauna galimybę pademonstruoti savo talentus plačiai auditorijai, o žymūs asmenys juos vertina, spręsdami, kam atiteks koks nors įspūdingas pagrindinis prizas.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent prizu šie du Lotynų Amerikos realybės šou ir skiriasi nuo kitų. „Cantando por un Sueno“ ir „Bailando por un Sueno“ nugalėtojai negaus jokių kontraktų ar kitų panašių apdovanojimų. Dauguma šou dalyvių yra atsidūrė tragiškoje situacijoje (kažkas yra ant visiško verslo bankroto slenksčio, kažkam būtinas itin brangus gydymas). Pergalės atveju jiems suteikiamos visos priemonės, kad jų problema būtų išspręsta. Po vieną žmogų į realybės šou sezoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena moteris, pavyzdžiui, dainavo konkurse tam, kad gautų inkstą transplantacijai savo vaikui. Teisėjai visas jos pastangas išdėjo į šuns dienas. Be to, pastaraisiais metais šokių konkurso programa buvo papildyta striptizu ir šokiais ant stulpo, nes auditorijai akivaizdžiai pabodo senamadiški valsai ir tango, kurios atlieka viltį beprarandantys žmonės...

REKLAMA

2. Televizijos šou, kuriame dalyviai paslapčia stebi įsimylėjėlių poreles

1972 metų kovo 27 dieną įvyko pirmasis CBS projekto „Suaugusiųjų meilės meno vadovas“ eteris. Projektas gyvavo tris mėnesiu, o po to visi jo epizodai buvo sunaikinti. Tenka remtis žiūrovų atsiminimais.

REKLAMA

Mikroautobusas su filmavimo komanda važinėjo po Pietų Kaliforniją ir ieškodavo vienumoje norinčių pabūti porelių. Kai tokią porelę aptikdavo, ją iš pradžių stebėdavo, filmuodavo slapta kamera ir laidžiojo nešvankius juokelius. Vėliau filmavimo komandos atstovai prieidavo prie porelės ir užduodavo labiausiai netaktiškus klausimus apie meilę ir seksą. Jų atsakymus įvertindavo teisėjai-žvaigždės. Pora, kurios atsakymai teisėjams patikdavo labiausiai, gaudavo prizą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Vėmimo konkursas

2008 metais JAV atsirado televizijos laida „Vemk!“. Tiesa, egzistavo šis šou vos vieną sezoną.

Jo taisyklės buvo paprastos: į laidą būdavo kviečiami penki jaunuoliai – alkani ir be kompleksų. Pirmajame ture jis turėdavo per tam tikrą laiką suvalgyti kuo daugiau maisto. Du dalyviai, kurie suvalgydavo mažiausiai, pasitraukdavo iš žaidimo. Trims likusiems tekdavo šokti į baseiną ir įveikti 15 ratų aplink jį (su visiškai prikimštais skrandžiais). Per tą laiką jiems jau būdavo paruoštas kalnas naujo maisto. Jie vėl valgydavo, ir vėl plaukiodavo. Vėl valgydavo, ir vėl plaukiodavo. Kol nesupykindavo.

REKLAMA

Ką supykindavo – turėdavo pasitraukti. Beje, pralaimėdavai tik tuomet, kai vėmalai galutinai palikdavo organizmą. Jei sugebėdavai nuryti savo skrandžio turinį atgal, galėdavai tęsti kovą... Kas susivemdavo paskutinis, gaudavo 1000 dolerių prizą ir garbingą „Plieninio skrandžio“ titulą.

REKLAMA

4. Televizijos viktorina tiems, kas pateko į bėdą

Šou „Praturtėk“ pasirodė CBS radijo eteryje 1947 metais, o 1951 metais persikėlė į televizijos ekranus. Tuo metu televizija dar tik vystėsi, tačiau apie interesą, kurį sukelia žmonių kančios, jau buvo puikiai žinoma.

Viktorinos „Praturtėk“ klausimai buvo pakankamai lengvi. Tačiau tai buvo visiškai nesvarbu, nes šou patrauklumas su klausimais ir atsakymais susijęs nebuvo. Interesą sukeldavo patys dalyviai – juos išrinkdavo pagal aiškų principą – kieno gyvenimas būdavo siaubingesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į konkursą patekdavo žmonės, kuriems, pavyzdžiui, sudegė namas ar trukdavo pinigų gydymui. Kuo graudesnė istorija, tuo daugiau šansų patekti į dalyvių gretas ir laimėti pinigus. Tarp pasakojimų apie bėdas buvo rodomos reklamos, nukreiptos į pagrindinę auditoriją – liūdinčias namų šeimininkes.

REKLAMA

5. Spermatozoidų lenktynės

2005 metais televizijos kompanija „Endemol“ paruošė originalų projektą, kuriame greičio lenktynėse turėjo kovoti... 12 vyrų spermatozoidai.

Sumanymas buvo toks: užšaldytos 12 donorų „komandos“ buvo nugabentos į laboratoriją, kur jas atšaldydavo ir buvo surengiamos lenktynės, kurias stebėjo griežta gydytojų-teisėjų brigada. Nugalėtojas turėdavo gauti naujutėlaitį Porsche.

REKLAMA

Ir vis dėlto premjeros pasirodymą televizijos ekranuose teko atidėti... Televizijos kanalai laidos leisti į eterį nesiryžo.

Neišdegė ir kitam panašiam šou pavadinimu „Padaryk mane mama“. Jame moteriai buvo siūloma išsirinkti vyrą iš donorų sąrašo „pagal savo širdį“. Vėliau mokslininkai parinkdavo visai kita kandidatą, remdamiesi tam tikrais moksliniais kriterijais. Moteris turėjo lytiškai santykiauti su abiem vyrais, o mokslininkai nustatyti, kieno spermatozoidas nugalėjo – „meilės“ ar mokslinio išskaičiavimo.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų