Baugoka, tačiau daugybė kapinių jau seniai virto turistų traukos centrais. Čia jie būriais traukia pagerbti žuvusių savo didvyrių arba prisiminti prabėgusių dienų tėkmę.
Karalių slėnis, Luksoras, Egiptas
Penkis šimtus metų (XVI-XI a. prieš mūsų erą) šiame vakarinio Nilo slėnyje buvo laidojami iškiliausi Egipto valdovai. Kaip bebūtų, daugelį metų jis tedomino kapų plėšikus ir archeologus. Tik tada, kai čia buvo atrastas garsiojo Tutanchamono kapas, į slėnį nuolat pradėjo plūsti turistų minios.
Keliaujantiems į jas, patariame nesitikėti išsyk aplankyti visas 64-ias kapavietes. Dažniausiai turistai čia tepamato Ramzio IX-ojo ir Ramzio VI-ojo amžino poilsio vietas. Be to, reikia nepamiršti, kad dauguma kapuose rastų objektų nugulė šalies muziejuose.
Pere-Lachaise, Paryžius, Prancūzija
Šios kapinės, ko gero, yra labiausiai lankomos pasaulyje. Giedromis dienomis nuo pat ryto į jas plūsta šimtai pagarbą savo didvyriams norinčių atiduoti žmonių. O atiduoti ją tikrai yra kam: Pere-Lachaise kapinėse ilsisi rašytojas Marselis Proustas, Oskaras Vaildas, Onorė de Balzakas ir kiti. Tačiau daugiausia keliautojų čia, kaip žinia, užklysta norėdami aplankyti garsiojo muzikanto ir kompozitoriaus Džimo Morisono kapą.
Čeliakovitsai, Čekija
Mažo Čekijos miestelio kapinės savo ruožtu labiausiai kursto vampyrų medžiotojų fantazijas. Pasirodo, Čeliakovitsų kapinės buvo atrastos visai neseniai – 1994-aisiais. Mokslininkai jose aptiko 13-os vyrų palaikus, kurie buvo supančioti odiniais diržais. Maža to, vyrų širdys buvo pervertos epušės šakelėmis, o kai kuriems iš jų – nukirstos galvos ir rankos. Šio radinio užteko, kad pasipiltų iki šiol netylančios kalbos esą keistosiose kapuose amžinajam poilsiui atgulė vampyrai.
Highgate, Londonas, Didžioji Britanija
Šiaurinėje Londono dalyje yra įsikūrusios gražiausios Anglijos kapinės, viliojančios lankytojus įstabiais Viktorijos epochos požemiais ir kapų akmenimis. Šios kapinės buvo atidarytos 1839-aisiais ir iškart virto savotišku „elitiniu klubu mirusiesiems“, nes žemę jose galėjo įpirkti tik turtingi žmonės. Čia ilsisi tokios garsios asmenybės kaip Karlas Marksas, novelistas Džordžas Elijotas ir mokslininkas Maiklas Faradėjus.
Sapinta, Rumunija
Šios miniatiūrinės kapinaitės buvo įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą ne tik dėl neįprastų kapo akmenų, bet ir dėl linksmų anekdotų ir juokingų paveikslėlių, atpasakojančių anapilin išėjusio kapo savininko gyvenimą.