1. Miegas!
Visiems aišku, kad miegoti reikia. Nuolatinis neišsimiegojimas lėtina visus organizmo procesus ir jaučiamės apsunkę. Kompensuoti neišsimiegojimo miegant kiaurą parą savaitgaliais taip pat negalima - organizmas išsiderina ir kūnas nežino, kada ir kiek jam miegoti. Žmogui užtenka 6 - 8 valandų miego (vyrams mažiau nei moterims). Gulkitės tokiu metu, kad miegotumėte 6 - 8 valandas. Jeigu po savaitės dar nesugebėsite nubusti be žadintuvo, tai miegą pailginkite 5 - 10 minučių. Jeigu dar po dviejų savaičių vis tiek reikia žadintuvo - pridėkite dar 5 - 10 minučių. Jeigu nėra didesnių organizmo sutrikimų, tai po mėnesio žvaliai kelsitės be žadintuvo. Jausmas tikrai puikus!
2. Fizinis aktyvumas!
Fizinis aktyvumas priklauso nuo jūsų sveikatos bei asmeninių poreikių - vienam pakanka pasivaikščiojimo, kitam reikalingos kelių valandų treniruotės. Svarbiausia atrasti savo sistemos ir jos laikytis kasdien - nuolatinis sportavimas sumažina stresą ir leidžia jaustis žvaliau. Svarbu laikytis sistemos ir geriau kasdien pasportuoti po pusvalandį nei sėdėti susidėjus koją ant kojos ir vieną dieną kelias valandas save kankinti sporto salėje.
3. Tinkama mityba!
Svarbu ne tik rinktis sveiką maistą, bet ir sistemingai valgyti - greita medžiagų apykaita užtikrina nuolatinį energijos antplūdį. Puiku laikytis delno taisyklės - valgyti viską, ką norite, tačiau tik tiek, kiek telpa į delną. Valgyti 6 - 8 kartus per savaitę.
4. Nerūkyti!
Rūkaliai pajunta jėgų ir susikaupimo antplūdį surūkę cigaretę - tai natūralu, nes praėjus porai minučių po parūkymo į smegenis priplūsta papildomai kraujo. Kita vertus, efektas labai trumpas, o vėliau kraujo hemoglobinas reaguoja su anglies monoksidu ir nebegali prisijungti deguonies - paprastai kalbant, o organizmas dūsta, visi procesai lėtėja, energijos mažėja.