• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors dažnai naujų metų pažadai lieka neįgyvendinti, Vilniaus rajone gyvenančiai Justynai Staśkiewicz Graužinienei 2019 metų sausio 1-oji buvo lemtinga. Moteris ne tik numetė 32 kilogramus, tačiau ir pagaliau atrado meilę sau ir sportui.

7

Nors dažnai naujų metų pažadai lieka neįgyvendinti, Vilniaus rajone gyvenančiai Justynai Staśkiewicz Graužinienei 2019 metų sausio 1-oji buvo lemtinga. Moteris ne tik numetė 32 kilogramus, tačiau ir pagaliau atrado meilę sau ir sportui.

REKLAMA

Justyna sako, kad kritinis momentas buvo svarstyklėse išvydus 96 kilogramus, tačiau tai nebuvo dar vienas impulsyvus sprendimas ar nuo naujųjų pradėta dieta. Moteris sako, kad jau pusmetį dėliojosi planus ir svarstė, kad šis kartas bus lemtingas.

„Atsistojau ant svarstyklių, pamačiau tą svorį, ir pasakiau, kad viskas – pradedu lieknėti, bet jau paskutinį kartą“,– prisiminė moteris. Justyna sakė, kad kaip ir dauguma stambesnių moterų, ji buvo išbandžiusi begales dietų ir netgi badą.

„Visą gyvenimą ėjau nuo vieno kraštutinumo prie kito. Būdavo numetu ir 20 kilogramų, bet atsipalaiduoju ir vėl priaugu“, – pasakojo moteris. Justyna nusprendė, kad lieknėja paskutinį kartą gyvenime. Ji pasakojo, kad ilgai svarstė ir graužė save, kodėl niekaip nepavyksta atsikratyti viršsvorio ir išlaikyti normalaus svorio.

REKLAMA
REKLAMA

Artimieji apie laukiančius pokyčius nežinojo

Mitybos specialistai ir treneriai dažnai siūlo apie keičiamus gyvenimo įpročius papasakoti artimiesiems ar netgi paskelbti socialiniuose tinkluose: manoma, kad tai padeda išlaikyti motyvaciją ir tikslingai siekti tikslo. Tačiau Justyna pasirinko kitą kelią: apie artėjančius pokyčius nežinojo nei artimiausieji.

REKLAMA

„Žinojau, kad tai galiu padaryti tik pati. Niekam nepasakojau, ką nešuosi į darbą, netgi vyras pradžioje nelabai pastebėjo. Net ir pastebėjęs mažai ką sakė, nes jis žinojo mano mitybos įpročius ir visokius bandymus, tai, matyt, jis stengėsi manęs neįžeisti“, – atskleidė moteris.

Pasak Justynos, dėl didelio svorio pokyčiai pasimatė ne iš kart: žmonės išvaizdos pakitimus pastebėjo tik numetus maždaug 20 kilogramų. Moteris sulaukė ne tik palaikymo, tačiau ir vyro įsitraukimo: žmonos užsispyrimo įkvėptas numetė 20 kilogramų.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš neprašiau, neskatinau, nesiūliau. Aš kovojau su savimi, su savo įpročiais, bet po truputį tie pokyčiai palietė visą mano šeimą. Aš nesakau, kad visada viskas idealu, bet tie įpročiai jau, tikiuosi, visam gyvenimui“, – pasakojo tris vaikus turinti Justyna.

Juokas – gynybinė reakcija

Justyna atskleidė, kad apgaudinėjo pati save: „Tada man atrodė linksma pasijuokti ir pasišaipyti iš savęs, aš to nevengiau ir nebijojau, bet dabar galiu pasakyti, kad tai buvo gynybinė reakcija. Aš bėgau pati nuo savęs. Ir šiandien galiu drąsiai pasakyti: visi stori žmonės, kurie sako, kad jiems viskas gerai ir jiems nerūpi... tai yra absoliuti melagystė.“  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris pasakojo, kad pagrindines mitybos taisykles susidėlioti padėjo laiku į rankas pakliuvusi Vaidos Kurpienės knyga. Nors Justyna jau buvo nusprendusi, kad laikas keisti savo gyvenimą, knygoje aprašyta metodika jai puikiai tiko, tačiau rekomenduojamų 5 valgymų per dieną jai nei neprireikė: per dieną Justyną valgydavo 4 kartus.

Į mitybą Justyna žiūrėjo griežtai, tačiau tam, kad neprarastų motyvacijos, beveik visus patiekalus fotografavo ir dalinosi su savo artimais žmonėmis. Moteris maistą fotografavo beveik pusę metų, o nuotraukų telefono galerijoje, pasak jos, daugybė.

REKLAMA

„Pagrindas yra sprendimas, savidrausmė ir režimas. Pasakiau, kad pusę metų nevalgysiu jokio bereikalingo, pridėtinio cukraus. Per pusę metų nesuvalgiau nei vieno sausainio“, – prisiminė Justyna. Vis dėlto ji atskleidė, kad svarbiausias tikslas buvo ne numesti svorio ir „žiūrėti, kas bus“, o išmokti taisyklingai maitintis.

Pamilo ir sportą

Justyna pasakoja, kad niekada nebuvo sporto gerbėja, o ypač bėgimo, todėl ir pirmus tris mėnesius svorio metimo kelionėje pasikliovė tik subalansuota mityba. Artėjant pavasariui moteris nusprendė pradėti sportuoti, tačiau tai daryti stadione gėdijosi, todėl pratimus atlikinėdavo savo kieme, o palengva bėgiodavo miškelyje.

REKLAMA

Labiau įsitraukti į bėgimą Justyną paskatino draugas, o tada viskas, pasak jos, vyko savaime: pradėjusi bėgioti stadione ji pradėjo skaičiuoti nubėgtus ratus, o paskatinta to paties draugo nusipirko laikrodį sportui ir prisijungė prie grupės.

Nors moteris pasakojo, kad standartiškai bėga maždaug 5 kilometrus, jai teko dalyvauti ir bėgimuose, o kol kas geriausias moters rezultatas yra 15 kilometrų. Vis dėlto Justyna nesiorentuoja į rezultatą, o sportuoja dėl savęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bėgimas man yra pats tas. Nereikia daug galvoti, imi ir darai. Ir man draugas bėgikas sako, kad tu nesvarstyk, tingi ar ne, tu tiesiog bėk. Tai man kaip motyvacija: nesvarstyk, tingi ar ne, tiesiog bėk“, – atviravo moteris. 

Psichologiniai aspektai – patys svarbiausi

32 kilogramų netekusi Justyna buvusį savo svorį įvardija kaip tiesioginį apsileidimą ir nemeilę sau. „Mes nesirūpiname savimi, jei kemšame bet ką“, – kalbėjo moteris. Ji atviravo, kad iš pradžių netekusi svorio apie tai nesusimąstė, tačiau šiandien supranta, kad kuo daugiau dėmesio skiria sau, tuo gyvenimo kokybė yra geresnė.

REKLAMA

Justyna teigė, kad nors svarbūs ir fiziniai pokyčiai, svarbiausia jai – psichologinė būklė. „Ne tik, kad galiu laisviau judėti, bet aš jaučiuosi ramesnė viduje. Mano psichologinė būklė visiškai kitokia, nei prieš 2 metus. Pradėjau domėtis savimi, ne narcisistiškai, bet kaip žmogus. Kai analizuoju, kaip jaučiausi, būdama stora, tai yra baisu“, – atskleidė moteris.

Justyna to linki visoms moterims, kovojančiomis su svoriu: susiimti ne dėl fizinių, o dėl psichologinių aspektų. „Psichinis komfortas yra labai svarbus“, – sakė Justyna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų