10. Evangelos Katsioulis
Šis graikų gydytojas tapo žymus, kai 2013 metais „World genius Directory“ metų genijaus apdovanojimuose jį paskelbė nugalėtoju. Jo intelekto koeficientas – net 198. Kalbama, kad vieno testo metu jis surinko net 205 balus. Tik 1 iš 30 milijardų žmonių gali atitikti jo intelekto lygį.
9. Magnusas Carlsenas
Šis vos 1990 metais gimęs norvegas yra dabartinis pasaulio šachmatų čempionas. Didmeistriu tapo trylikos metu. 2009 metais jį asmeniškai treniruoti pradėjo Garis Kasparovas.
2010 metais M. Carlsenas tapo jauniausiu istorijoje pasaulinio šachmatų reitingo lyderiu. Apibūdinamas kaip „genijus, kuris dar tik gerės“. Laisvu laiku dirba modeliu, todėl žiniasklaidoje yra pavadintas ir „šachmatų Bieberiu“.
8. Shahriaras Afsharas
Šis 1971 metais gimęs iraniečių amerikietis fizikas ir verslininkas gavo eilę apdovanojimų už savo išradimus. Atliko žymųjį optinį „Afsharo eksperimentą“, dirbo Harvarde, įkūrė „Immerz“. Vienas žymiausių išradimų – „Soundkix“ grotuvas.
7. Akshay‘us Venkateshas
1981 metais Indijoje gimęs vurdenkindas, matematikas. Užaugo Australijoje, jau 11 metų amžiaus pelnė bronzos medalį Tarptautinėje fizikos olimpiadoje. 1997 jau galėjo pasigirti universiteto diplomu, 2002 metais tapo mokslų daktarų Prinstone, būdamas vos dvidešimties. Šiuo metu dirba profesoriumi Stanforde.
6. Saulas Kripke
Gimė 1940 metais Niujorke. S. Kripke – daugybę apdovanojimų pelnęs logikas ir filosofas, žinomas dėl to, kad yra vienas iš Kripke‘s-Plateko teorijos autorių. Vaikystėje visuotinai pripažintas vunderkindu, šešerių metų pats išmoko hebrajų kalbą, mokėjo spręsti iti sudėtingus ir kompleksinius matematikos užduotis ir filosofinius klausimus.
Ženkliai prisidėjo prie akademinės diskusijos matematinės logikos, matematikos filosofijos, metafizikos ir epistemologijos srityse. 2009 metais surengtoje apklausoje pripažintas septintu reikšmingiausių praėjusių dviejų šimtmečių filosofu.
5. Ruth Lawrence
1971 metais gimusi britų matematikė, vunderkindė. 1985 metais tapo plačiai žinoma, kai būdamas 13-os, gavo matematikės bakalauro diplomą Oksforde. 1986 metai – fizikos diplomas, 1989 – mokslų daktarės diplomas. 1990 metais jau dėstė Harvarde.
4. Grigorijus Perelmanas
Šis labai įtakingas ir ekscentriškas rusų matematikas gimė 1966 metais. 2002 metais išgarsėjo, kai išsprendė Poincare hipotezę, vieną iš sudėtingiausių topologijos klausimų. Tačiau 2003 metais G. Perelmanas metė matematiką ir nusprendė gyventi su savo mama, itin skurdžiomis sąlygomis.
G. Perelmanui skirti keli prestižiniai apdovanojimai ir piniginės premijos, įskaitant milijoną dolerių, tačiau jis jų atsisakė. „Manęs nedomina pinigai ar šlovė“, – pareiškė jis.
3. Andrew Wilesas
Gimė 1953 metai Kembridže. Daug apdovanojimų pelnęs anglų matematikas išgarsėjo, kai 1995 metais oficialiai įrodė Didžiąją Ferma teoremą. Iki tol ši teorime buvo Gineso rekordų knygoje kaip 358 metų senumo teorema, kuri yra „sudėtingiausia matematinė užduotis“.
2. Edwardas Wittenas
E. Wittenas – mokslininkas, pripažinimo sulaukęs dirbdamas su stygų teorija, M teorija, kvantine gravitacija ir supersimetrija. E. Wittenas ne kartą pavadintas „geriausiu savo kartos fiziku“ ir „iškiliausiu gyvu fizikos teoretiku“.
1. Stephenas Hawkingas
Šio žmogaus pristatinėti nereikia: pasirodymai „Simpsonuose“, „Futuramoje“ įtvirtino S. Hawkingo pop kultūros atstovo statusą. Jis gimė 1942 metais. 1959 metais, būdamas 17-os, jis jau skaitė fizikos paskaitas Oksforde.
Kai jam būnant 21 metų amžiaus jam diagnozuota sunki liga, S. Hawkingas puolė į gilią depresiją ir beveik metė mokslo sferą. Tačiau padedamas savo sužadėtinės ir būsimos žmonos Jane Wilde, jis grįžo prie akademinės srities ir įgijo mokslų daktaro laipsnį. Geriausiai žinomas dėl savo pionieriškų teorijų apie juodąsias skyles ir bestselerio „Trumpa laiko istorija“.