Kaip Balsui.lt pasakojo policijos pareigūnai, sukčiai neskubėjo įgyvendinti savo plano lyg akis išdegę. Todėl kartais buvo prašoma pervesti tik 350 litų, o kitais atvejais 1 ar 2 tūkst. litų siekiančias sumas. Visais atvejais buvo pateikiamas paaiškinimas, kodėl reikia, kad būsimas „paskolos gavėjas“ pirma susimokėtų.
Susisiekus su Geisteriškių kaime (Vilkaviškio r.) gyvenančiu Jonu, šis pirmiausia atskleidė, kad į sukčių pinkles pakliuvo dėl skelbimo internete. Viskas vyko 2012-ųjų kovo mėnesį: „Po akimi pasimaišė skelbimas internete. Regis, reklamos forma. Itin palankiomis sąlygomis buvo siūloma paskola. Palūkanos siekė vos 2 proc., visa kita taip pat idealiai tiko.“
Pirmo pavedimo sukčiai paprašė tą pačią parą: „Sulaukę mano laiško, jie iš karto pateikė atsakymą. Pradėjo kalbėti apie įvairius mokesčius. Susirašinėjome lietuviškai. Iš jų gaudavau atsakymus laužyta lietuvių kalba. Greičiausia tekstą versdavo pasinaudoja kompiuteriu, internete esančiomis programomis. Bet esmė buvo aiški, tikrai viską buvo galima suprasti.“
Į policiją oficialiu skundu Jonas kreipėsi tik vakar. Prieš keletą dienų jis taip pat buvo pasirodęs komisariate, tačiau pareiškimą pateikė tik po kelių dienų.
„Supratau, kad kažkas negerai, kai viskas taip ilgai užtruko, o rezultato nebuvo jokio. Buvo neaišku, kas blogai. Jie tik prašė ir prašė pinigų ir viskas keliavo į vieną pusę. Keletą kartų pasakė, kad paskutinis kartas (kai prašo pinigų), bet po to vėl sugalvodavo priežastį. Niekada nebuvau susidūręs su sukčiai, todėl nesitikėjau, kad mane apgaus. Antrą kartą taip tikrai nebeįkliūčiau“, – pabrėžė Jonas.
Sukčių apgaudinėjamas vyras ilgą laiką su jais bendravo elektroniniu paštu. Galiausiai jis panoro pasikalbėti telefonu. Jam buvo pasakytas telefono numeris. Bet prisiskambinti nepavyko. Sukčiai parašė, kad telefoną turi du metus, todėl daug klientų jį žino ir nuolat skambina. Esą todėl Jonui ir nepavyko prisiskambinti.
Paklaustas, ar tikisi atgauti pinigus, Jonas tik atsiduso: „Suprantama, kad būtų labai gerai...“