Kramtomoji guma – negyvų žmonių kūno dalys
Kai kuriuose Turkijos kampeliuose vertėtų du kartus pagalvoti, prieš įsidedant į burną kramtomą gumą. Ten vyrauja prietaras, kad jeigu kramtote ją naktį, guma virsta pūvančia negyvėlių mėsa.
Staugiantis sūris
Jūs turbūt girdėjote apie šveicarišką sūrį, čederio sūrį ar sūrį „Pepper Jack“, tačiau ar žinote ką nors apie staugiantį sūrį? Viduramžių Anglijoje atsirado su tokiu sūriu susijęs prietaras. Nėščios moterys gamindavo specialų sūrį – didžiulį apvalų sūrio gabalą, kuris buvo brandinamas devynis mėnesius, kol moteris būdavo nėščia. Kai ateidavo laikas gimdyti ir pasigirsdavo vaiko verkimas, visa šeima švęsdavo ir valgydavo šį „staugiantį“ sūrį, kol iš jo likdavo tik viršutinė žievė. Per šią žievę perkeldavo vaiką krikštynų metu. Buvo manoma, kad tuomet vaikas ilgai gyvens ir bus laimingas.
Laimės pasaga
Nemažai žmonių tiki, kad laimę į namus prisišaukti galima virš durų pakabinus pasagą. Šis prietaras susijęs su tuo, kad pasaga turi septynias skyles, o septyni – laimingas skaičius. Be to, pasaga pagaminta iš geležies, kuri tariamai atbaido piktąsias dvasias, ateinančias pas mus naktinių košmarų metu.
Penktadienis, 13-ta diena
Ši diena susijusi su prietarais dar nuo 19 amžiaus. Daugelis žmonių šiomis dienomis vengia rimtų darbų dėl įsitikinimo, kad penktadienis 13-ta yra prakeikta diena.
Opalo prakeiksmas
Jeigu jūsų mėgstamiausias akmuo – opalas, saugokitės. Kalbama, kad šis akmuo savo šeimininkams neša nelaimes. Šis prietaras kilo iš žinomos Walterio Scotto knygos, parašytos 1829 metais, kurioje veikėja apkaltinama tuo, kad yra demonas, nes miršta netrukus po to, kai švento vandens lašas patenka ant jos opalų vėrinio, ir akmuo staiga pakeičia spalvą. Knyga opalo reputacijai turėjo tokią įtaką, kad po jos publikavimo akmens vertė krito 50 proc.
Varpų skambėjimas
Ar kada nors susimąstėte, kodėl varpai asocijuojasi su vestuvėmis ar kokiais nors ypatingais įvykiais? Pasirodo, varpai skamba dėl plačiai paplitusio prietaro, kad jų skambėjimas atbaido piktąsias dvasias. Šis prietaras atsirado karalienės Elžbietos karaliavimo laikais.
Paukščių išmatos reiškia turtus
Būtent taip, pavadinimas atitinka turinį. Rusijoje tikima, kad jeigu paukštis apdergė jus, jūsų automobilį ar kokį nors kitą jūsų daiktą, – tai yra geras ženklas – bus pinigų. Kuo daugiau paukščių padarė tai ant jūsų, tuo turtingesnis būsite. Tad kai kitą kartą paukštis išsituštins ant jūsų, tiesiog galvokite apie tai kaip į sėkmę.
Kažkas seno, naujo, pasiskolinto, mėlyno
Sakoma, kad ši populiari vestuvių tradicija atsirado Viktorijos laikais. Pagal ją, nuotakai reikia padovanoti keturias dovanas. Kažkas seno simbolizuoja amžinybę, kažkas naujo – viltį ir ateitį, trečioji dovana reiškia laimę, o paskutinė turi būti mėlynos spalvos – ji reiškia švarą, meilę ir atsidavimą.
Juodos katės – nelaimė
Turbūt visi girdėjo, kad jeigu juoda katė parbėga jums kelią, tai reiškia nesėkmę. Šis prietaras atsirado viduramžiais dėl prietaro, kad vienišos moterys (dažniausiai senyvos), gyvenančios su daug kačių, yra raganos, kurios gali ir pačios virsti katėmis. Tokiu būdu katė, perbėgusi jums kelią, iš tiesų gali būti ragana.
Prisirūkyti tris cigaretes nuo vieno degtuko – nelaimė
Krymo ir Pirmo pasaulinio karo metu buvo manoma, kad prisidegti tris cigaretes iš eilės nuo vieno degtuko reiškia artėjančia nelaimę. Buvo kalbama, kad net būtent tą akimirką, kai yra uždegama trečioji cigaretė, snaiperis gali gerai prisitaikyti ir nušauti karį.
Varnos
Egzistuoja prietaras, kad per vieną kartą pamatytų varnų skaičius gali padėti jums nuspėti ateitį. Pavyzdžiui, kaip anglų skaičiuotėje, – vienas – nelaimė, du – sėkmė, trys – gyvenimas be ligų, keturi – turtai, penki – amžinos ligos, šeši – mirtis...
Paukščiai, atnešantys nelaimę
Grąžiagalvė – paukštis, kuris gali sukti galvą praktiškai 180 laipsnių. Tarp vietovių, kuriose gyvena šis paukštis, vyrauja prietaras, kad jeigu grąžiagalvė pasuka galvą į jus, jūsų tyko mirtis.
Veidrodžiai gali pavogti sielą
Dauguma žmonių kasdien naudojasi veidrodžiais. Pasak vieno prietaro, tai reiškia, kad jie nebeturi sielos, nes veidrodžiai gali iš mūsų ją pavogti. Juk piktoji karalienė naudojo veidrodį, kad pakenktų Snieguolei, Narcizas pateko į savo paties atvaizdo spąstus, o vampyrai apskritai neturi savo atspindžio. Tad geriau susimąstykite prieš tai, kai kitą kartą nuspręsite pažvelgti į veidrodį.
Pirštų sukryžiavimas
Sukryžiuoti pirštai atneša sėkmę. Šis gestas buvo naudojamas krikščionių persekiojimų laikais, kai tikintieji naudojo jį kaip atpažinimo ženklą.
Nuotrauka – narvas sielai
Kai 19 amžiaus pradžioje buvo išrasti fotoaparatai, žmonės visame pasaulyje visiškai nepagrįstai pradėjo tikėti, kad nuotraukos padarymas atima žmogaus sielą. O jei jūsų priešas gaudavo jūsų nuotrauką, jis ne tik tapdavo jūsų sielos šeimininku, bet ir galėdavo iš esmės jus valdyti. Ačiū dievui, kad tai tik prietaras, nes baisu įsivaizduoti, kiek šiandien žmonių per nuotraukas galėtų vieni kitus valdyti... Ypač atsižvelgiant į socialinių tinklų populiarumą...
Nelaimingas skaičius 13
Skirtingai nuo penktadienio 13-os, šis prietaras tiesiog teigia, kad skaičius 13 yra nelaimingas. Būtent todėl daugybė architektų yra atsisakę (o kai kurie atsisako ir dabar) projektuoti 13 laiptelių laiptines arba 13 aukštų pastatus. Skaičiaus 13 baimė yra tokia paplitusi, kad psichologai neretai susiduria su tikromis fobijomis.
Krintančios žvaigždės
Prietaras dėl norų galvojimo, pamačius krentinčią žvaigždę, yra abejotinas, tačiau anksčiau europiečiai manydavo, kad dievai kartais žiūri žemyn, ir kas jie dėl to patraukia debesis, ir pradeda kristi žvaigždės. Graikai manydavo, kad krintančios žvaigždės – žmonių sielos.
Skėtis patalpoje
Jeigu išskleidžiate skėtį patalpoje, šaukiatės nelaimę. Vienas iš paaiškinimų siekia dienas, kai skėčius naudodavo apsaugai nuo saulės. Skėčio išskleidimas patalpoje buvo laikomas Saulės dievo įžeidimu, ir jis galėjo apipilti jus nesėkmėmis.
Nauja šluota, nauji namai, nesėkmė
Yra daugybė prietarų, susijusių su šluotomis. Tačiau vienas yra įdomiausias. Pasak jo, negalima iš naujų namų iššluoti šiukšlių nauja šluota. Taip galima iššluoti laimę.
Laimingoji kiškio letenėlė
Turėti tokį talismaną – nelaimė kiškiui ir didelė laimė jo šeimininkui. Pasak prietaro (kuris kilo iš 7 amžiaus prieš mūsų erą), laimę neša per pilnatį kapinėse pagauto kiškio letenėlė.
Pastuksenimas į medį
Pastuksenti į medį – apsisaugoti nuo nelaimės. Manoma, kad šis prietaras atėjo iš senovės, kai žmonės galvodavo, kad medžiuose gyvena gerosios dvasios. Pastuksenęs į medį žmogus šaukdavosi jų pagalbos.
Sudaužytas veidrodis
Mes jau kalbėjome apie tai, kad veidrodžiai – daiktai, mistiškai išsiurbiantys mūsų sielas. Tačiau kas įvyksta, jei veidrodį sudaužome? Žinoma – septyneri metai nelaimių. Be to, veidrodyje įkalinta siela vis tiek neišsilasvins.
Į sveikatą
Daugeliui frazė „į sveikatą“ yra labiau kaip mandagumo gestas, kai kas nors nusičiaudi. Tačiau prietaras kilęs iš senų laikų, kai maro metu popiežius taip sakydavo nusičiaudėjusiems žmonėms, tvirtindamas, kad čiaudėjimo metu iš kūno pradingsta siela, o širdis akimirkai sustoja. Tokiu būdu „į sveikatą“ sakydavo norint pasveikinti žmogų, „sugrįžusį į gyvenimą“.
Keturlapis dobilas
Nors norų galvojimas, radus keturlapį dobilą, liko praeityje, vis dėlto šis augalas išliko sėkmės simboliu.
Niežti delnus
Šis prietaras turi daug variantų, bet idėja tikrai priklauso kažkokiam godžiam žmogui. Kai kurie žmonės tiki, kad jeigu niežti dešinį delną, prarasite pinigų, o jei niežti kairį – pinigai jus ras. Bet jeigu niežti abu delnus... turbūt vertėtų apsilankyti pas gydytoją.