Lietuva, Ispanija, Vokietija, Graikija, Slovėnija, Nyderlandai, Suomija ir Estija – šia šalis FIBA įvardino kaip kandidates organizuoti Senojo žemyno čempionatą po penkerių metų.
Lietuva pretenduoja tik į grupių etapą, nes organizuoti finalines kovas būtų per brangu.
„Tokia idėja buvo nuo pat pradžių. Logiškai pasvėrėme savo galimybes. Neįmanoma iš esmės organizuoti pasaulio čempionato, net jo grupes.
Pasvėrėme Lietuvos, kaip šalies, galimybes. Pasaulio čempionato Lietuvai praktiškai neįmanoma atsivežti net grupės etapo. Europos pirmenybės vienintelis pasaulinio lygio renginys, į kurį galime pretenduoti.
Džiaugiamės dėl moterų čempionato, kur turėsime grupės etapą ir finalinį. Dabar esame vieni iš aštuonių pretendentų, bet padarysime viską, kad tas renginys atvyktų į Lietuvą“, – sakė M. Balčiūnas.
Atskleidė kriterijus
Kol kas neaišku, ar Vilniuje, ar Kaune vyktų grupės varžybos, šaliai gavus teisę.
„Pakalbėsime su merais, nes mums reikia platesniu mastu vertinti dalykus. Nenorime daryti aukciono, bet norime sutarti su savivaldybe, kad tai būtų ilgalaikė perspektyva ir bendradarbiavimas bei ne tik dėl vieno čempionato“, – tikino M.Balčiūnas.
Tuo tarpu „FIBA Europe“ valdybos narys Darius Gudelis atskleidė, kokiais kriterijais vadovaujantis FIBA priims sprendimą.
„Atrodo laikotarpis ilgas, bet jau gegužę bus priimtas jau sprendimas. Iššūkių daug. Reikia pristatyti susitarimus, infrastruktūrą. Favoritai yra Maridas, Atėnai, Miunchenas su nauja arena. Sprendimas organizuoti grupes yra geras sprendimas. Regioniniu principu turime gerus šansus.
Infrastuktūra ir vietų skaičius arenoje, patirtis organizuojant tokius renginius. Prideda dar taškų ir 2027 m moterų Europos čempionatas Lietuvoje. Trečias kriterijus yra fanų bazės, žiniasklaidos susidomėjimas krepšiniu. Ir, aišku, finansinės galimybės. Čia mums didžiausias iššūkis“, – sakė jis.
„Lietuva nėra favoritė, bet ryški pretendentė“, – pridūrė D. Gudelis.
Rengti Europos čempionato grupių etapą kainuotų apie 3 mln. eurų, finalinės kovos kainuotų ir 6 mln. eurų.
M.Balčiūnas sakė, kad LKF į šalies valdžią dar nesikreipė, bet kartu pridūrė, kad tai neturėtų būti problema. Pasak jo, Europoje iškylant naujoms arenoms infrastruktūra gerėja ir Kauno arena jau nieko nebestebina.
„Turėtume penkia Lietuvos rinktinės rungtynes, tad iš viso iš bilietų galėtume tikėtis apie 1 mln. eurų. Manau, kad asiperkamumas – garantuotas. Viskas paskaičiuota, yra visos formulės. Į Lietuvą atvyktų apie 10 tūkst. sirgalių, o kiekvienas jų šleistų po kelis šimtus eurų“, – teigė M. Balčiūnas.
Dėl sudėties vasario „langui“ dar neaišku
O į kitų metų Europos čempionatą Lietuvos krepšinio rinktinė jau užsitikrino bilietą. Mūsiškių vasarį laukia dar dvejos jau nieko nebelemiančios atrankos rungtynės su lenkais ir estais.
„Dėl sudėties dar sunku kažką komentuoti, bet tikrai sieksime pergalių. Trenerio noras yra išlaikyti kaip įmanoma daugiau tų žaidėjų, kuriuos turėjome lapkričio rungtynėse. Viską koreguoti, žinoma, gali traumos, tad dar yra neaiškumų“, – sakė rinktinės vadovas L. Kleiza.
Paklaustas, kodėl vėl pasirinkta Klaipėda, ji atsakė: „Labai tinkama arena, sirgalių palaikymas puikus. Viskas ten mums labai tiko“.
Vasario mėnesį lietuviai su lenkai svečiuose žais vasario 21-ąją, o su estais Klaipėdoje susitiks 24-ąją.
NBA ir Europos krepšinio perspektyvos
Konferencijoje taip pat buvo aptarti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) planai plėsti savo įtaką Europoje. NBA atliktas tyrimas parodė, kad Europos krepšinio rinka turi 2 mlrd. eurų potencialą, nors šiuo metu jos vertė siekia tik apie 200 mln. eurų.
D.Gudelis atskleidė, kad vyksta aktyvios diskusijos tarp NBA ir FIBA dėl bendradarbiavimo, tačiau procesas yra konfidencialus.
Tuo tarpu FIBA ir Eurolygos derybos dėl tarpusavio santykių reguliavimo šiuo metu yra sustojusios dėl vienos iš šalių nenoro priimti sprendimų.
„Praėjusią savaitę turėjome FIBA valdybos posėdį Stambule, buvo pakankamai konkrečiai pristatyta progreso ataskaita. Tai – konfidencialūs dalykai ir negalime daug komentuoti. Iš bendrų šaltinių – procesas vyksta labai intensyviai, planuojami tam tikri veiksmai, – sakė D.Gudelis. – Susitarimai Europoje neįvyko, dabar einama kitu keliu“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!