• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaupiamų duomenų kiekis auga sunkiai įsivaizduojama sparta. Vartotojai vis daugiau išsaugo savo egzistavimo pėdsakus fotografijose, vaizdo failuose. Anksčiau tonos įvairių popierių keliaudavo iš vieno kabineto į kitą, buvo dedamos į archyvus, tačiau dabar visi tie popieriai stebuklingu būdu virsta elektroniniais dokumentais, užkemšančiais elektronines duomenų saugyklas. Sistemų administratoriai seniai nebeskaičiuoja keliems metams į priekį organizacijų kietųjų diskų atminties apimties pareikalavimo, nes jis auga neprognozuojamai sparčiai.

REKLAMA
REKLAMA

IDC agentūros analitikai suskaičiavo, kad pernai vartotojų saugomos informacijos kiekis buvo 281 eksabaitų, o tai 56% didesnė nei 2006 metų apimtis. Prognozuojama, kad 2011 metais ši apimtis pasieks 1,8 zetabaitą, t.y. 10 kartų daugiau, nei vartotojai sukaupė 2006 metais.

REKLAMA

Dabartiniai vartotojai ir IT profesionalai yra pripratę prie gigabito ir terabaito dydžio apimties termino, tad nelengva įsivaizduoti aukščiau minėtus duomenų apimtis. Talpiausi šiuo metu rinkoje esantys kaupikliai - 1 terabaito talpos. Tūkstantis terabaitinių kietųjų diskų sudarys 1 petabaitą, o iš vieno milijono terabaitinių kietųjų diskų sukonstruotume 1 eksabaito apimties masyvą, o iš milijardo terabaitinių – gausime 1 zetabaito saugyklą.

Ką sunkiau įsivaizduoti, vieną zetabaitą prikimštą informacijos ar milijardą veikiančių kietųjų diskų?

Remigijus Bukauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų