• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2011-aisiais merų tiesiogiai nerinksime (papildyta 12.19)

Seimas nepritarė Konstitucijos pataisoms, kuriomis buvo siekiama įteisinti tiesioginius merų rinkimus. Per antradienį surengtą antrąjį balsavimą už tokias Konstitucijos pataisas balsavo 88 Seimo nariai, prieš buvo 6, 18 parlamentarų susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Seimo Socialdemokratų partijos frakcija prašė perbalsuoti, nes pritrūko 6 balsų, posėdžiui pirmininkavusi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė nesutiko.

REKLAMA

"Jokių pakartojimų būti negali", - Seimo Pirmininkės pozicijai pritarė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Pasak I. Degutienės, kitą kartą dėl tokios Konstitucijos pataisos bus galima balsuoti ne anksčiau kaip po metų.

A.Čaplikas: grėblys stuktelėjo į Seimo kaktą (papildyta 11.29)

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcija apgailestauja, kad Seimas nepritarė Konstitucijos pakeitimams, kurie būtų įtvirtinę tiesioginius merų rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA

"Tiesioginių mero rinkimų grėblys stuktelėjo į Seimo kaktą. Labai gaila, kad dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos frakcijų ir frakcijos Tvarka ir teisingumas narių nepaisė tautos valios ir nepritarė Konstitucijos pakeitimams. Liberalų ir centro sąjungos iniciatyva, kuri buvo numatyta Vyriausybės programoje ir kurią palaikė Prezidentė, sužlugo", - po balsavimo sakė Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Politikas taip pat tvirtino neatsisakantis 1999-aisiais pradėtos iniciatyvos ir toliau sieksiantis, kad savivaldybių rinkimuose už merus būtų galima balsuoti tiesiogiai.

Seimo narių nuomonės skiriasi (papildyta 12.19)

Seimo valdančiosios TS-LKD frakcijos narė Danutė Bekintienė neslėpė skeptiškai žiūrinti į tiesioginius mero rinkimus. "Esu įsitikinusi, kad žmonėms labiausiai reikia tiesioginių seniūnų rinkimų", - sakė D. Bekintienė.

REKLAMA

Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narys Julius Veselka tvirtino nuosekliai esąs prieš tiesioginius mero rinkimus. "Labai daug yra "karaliukų" pinigingų, kurie pradės intensyviai vykdyti kampanijas rajonuose už tą ir tą merą ir balsuos už tą merą, kuris dirbs tik korupcijai", - tokį galimą scenarijų nupiešė J. Veselka.

REKLAMA

Seimo TS-LKD frakcijos nario Liudviko Sabučio teigimu, "kažkas čia ne taip, jeigu nėra vieningo pritarimo Konstitucijos keitimui". Jis apgailestavo, kad Konstitucijos pataisos tekstas yra nesuprantamas.

"Reikia tiesiai šviesiai pasakyti, kad jūs nenorite, kad būtų tiesioginiai mero rinkimai. Todėl jums atsiranda nesuprantamų vietų ar nesuprantamų teksto dalių", - tvirtino socialdemokratas Julius Sabatauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

***

Seimą pataisas priimti ir jau iki kitais metais vyksiančių savivaldos rinkimų įteisinti tiesioginių merų rinkimų tvarką ragino ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kaip primena ELTA, 2008 metų birželį Seimas po antrojo svarstymo buvo pritaręs Konstitucijos pataisoms, kurios leistų merus rinkti tiesiogiai. Už tai po svarstymo balsavo 39 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 23 parlamentarai.

Konstitucijos pataisos turi būti svarstomos ir dėl jų balsuojama Seime du kartus, kiekvieną kartą už ją turi balsuoti ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių. Tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka.

Artimiausi savivaldos rinkimai vyks 2011 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų