Specialistai mano, kad mažylė galėjo užsikrėsti palietusi balandžių išmatas ar kitus kūno skysčius, rašo dailymail.co.uk. Mergaitė, kurios tapatybė neatskleidžiama, yra penktoji Niukaslo ligos auka nuo 1926 metų, kai fiksuoti pirmieji jos atvejai.
Ši liga, kurią paukščiams sukelia 1 tipo paramiksovirusas (APMV-1), sukelia daugybę mirtinų neurologinių simptomų, pavyzdžiui, jiems susisuka kaklai, atsiranda traukuliai. Tačiau žmonės šia liga užsikrečia retai ir paprastai ji sukelia tik konjuktyvitą.
Mirė užsikrėtusi tarp balandžių paplitusia liga
Mažylė buvo paguldyta į Velso princo ligoninę Randavike, Naujajame Pietų Velse, nes tris savaites kentė į peršalimą panašius simptomus, pykinimą ir vėmimą. Vos prieš šešias savaites ji buvo baigusi antrąjį chemoterapijos kursą.
Medikai teigė, kad mergaitė su šeima pastaruoju metu nekeliavo ir neturėjo kontaktu su naminiais gyvūnais ar sergančiais šeimos nariais.
Patekus į ligoninę, per keturias dienas jos būklė pablogėjo, ją ištiko epilepsijos priepuoliai. Magnetinio rezonanso tyrimo rezultatai nekėlė susirūpinimo, o pakartotiniai tyrimai dėl viruso taip pat buvo neigiami.
Jai buvo skirti antivirusiniai vaistai, antibiotikai ir vaistai nuo traukulių, padedantys mažinti smegenų pabrinkimą ir diskomfortą. Tačiau jos būklė nepagerėjo. 2-metė mirė praėjus beveik mėnesiui nuo paguldymo į ligoninę, nes gydymas nepadėjo sustabdyti tolesnės smegenų audinių žūties.
Žurnale „Emerging Infectious Diseases“ medikai teigė, kad jos mirtį „greičiausiai sukėlė encefalitas“ po užsikrėtimo APMV-1 infekcija. Tyrimai parodė, kad jis buvo panašus į anksčiau iš balandžių paimtus mėginius.
Nors nebuvo nustatytas joks sąlytis su šiais paukščiais, tikėtina, kad virusas buvo perduotas per tiesioginį sąlytį su balandžių išmatomis arba infekuotais kūno skysčiais, pridūrė specialistai. Yra žinoma, kad virusas plinta per balandžių išmatas ir gali būti platinama oru pernešamomis dalelėmis.
Niukaslo liga, pavadinto miesto, kuriame 1926 m. ji pirmą kartą buvo aptikta, vardu, yra vienas labiausiai paplitusių ir labai užkrečiamų virusų, plintančių tarp laukinių ir naminių paukščių visame pasaulyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!