• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei svajoji apie gražią odą, štai ko niekada neturėtum daryti:

1. Būti lauke be apsaugos nuo saulės

Geriausias būdas apsaugoti savo odą nuo raukšlių, sudribimio bei dėmių yra naudoti kremą su ne mažesniu kaip 30 apsaugos nuo saulės faktoriumi. Įsitikink, kad tavo kremas apsaugo nuo abiejų, A ir B, ultravioletinių spindulių. Visam veidui prireiks maždaug arbatinio šaukštelio kremo.

REKLAMA
REKLAMA

2. Rūkyti

Argi reikia dar vienos priežasties mesti rūkyti? Ne paslaptis, kad nuo rūkymo oda tampa pilkšvo atspalvio, joje atsiranda raukšlių. Mokslinis žurnalas „Plastic and reconstructive surgery“ („Plastinė ir rekonstrokcinė chirurgija“) paskelbė štai tokius tyrinėjimų rezultatus – kiekvieni rūkymo metai prideda extra 2.5 metų, taigi rūkaliai sensta dvigubai greičiau.

REKLAMA

3. Vartoti per daug alkoholio

Žinoma, taurė šampano ar vyno per vakarėlį dar niekam nepakenkė. Tačiau jei išgeriate daugiau nei vieną kokteilį per dieną, odai tai tikrai atsilieps. Alkoholis padidina infekcinių medžiagų kiekį kraujyje, „nuo ko oda su laiku gali tapti sudribusi“, teigia dermatologas Fredric Brandt.

REKLAMA
REKLAMA

4. Naudoti netinkamas priežiūros priemones

„Produktų, kurie nėra skirti tavo odos tipui, naudojimas yra dažna klaida“, – sako dermatologė Leslie Baumann, knygos „The skin type solution“ („Pagal odos tipą“) autorė. Štai ką reikėtų žinoti:

Jei tavo oda RIEBI: rinkis prausiklį su salicilo rūgštimi, kuris padeda kovoti su spuogais bei normalizuoja riebalų išsiskyrimą. Jei naudoji losjoną, rinkis neriebų („oil free“). Kartą per savaitę pasidaryk pilingą, į kurio sudėtį įeina glikolio rūgštis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei tavo oda JAUTRI: Veidą prausk švelniu pienelio tipo prausikliu. Tavo kremas nuo saulės turėtų būti be kvapiųjų medžiagų, nedirginantis odos, t.y. skirtas būtent jautriai odai. Ieškok kremų su papildomu drėkinimu: hialiurono rūgštimi ar taukmedžio sviestu sudėtyje.

REKLAMA

Jei tavo oda MIŠRI: Rinkis putojantį prausiklį riebiai odai. Naudok lengvą, skystos konsistencijos drėkinamąjį kremą.

5. Ignoruoti kaklą bei krūtinę

Dažniausiai moterys skiria ypatingą dėmesį veidui, tačiau visiškai pamiršta pasirūpinti savo kaklo bei krūtinės oda. „Kaklo bei krūtinės sritys dažnai būna gana atviros, todėl reikia nepamiršti ir čia drėkinti odą bei naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Tiesiog įpraskite kaklo bei krūtinės oda rūpintis taip pat kruopščiai kaip ir veido“, – pataria dermatologas Howard Fein.

REKLAMA

6. Nekreipti dėmesio į apgamus

Nacionalinio Vėžio Instituto („National Cancer Institute“) tyrimų duomenimis nuo 1980-ųjų iki 2004-ųjų moterims nuo 15-kos iki 39-rių melanomų (odos vėžys)atvejų padaugėjo net dvigubai. Koks šios istorijos moralas? Kartą per metus būtina apsilankyti pas dermatologą ir išsitirti savo apgamus. O kas mėnesį reikėtų apžiūrėti savo apgamus patiems – ar jie nepakito, ar jų neatsirado mažiau pastebimose vietose: galvos srityje, ant padų ar po nagais. Tačiau nors ir nepastebėjote nieko įtartino, vistiek, nepatingėkite apsilankyti pas gydytoją: „Jei į kažką pasižiūrėjote dukart“, – sako dermatologas Eric Bernstein, – “parodykite tai savo dermatologui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Naudoti nešvarius makiažo teptukus

Makiažo teptukus valyti būtina jei nori išvengti šių problemų: susimaišiusių spalvų, užsikimšusių porų bei bakterinių infekcijų. Kartą per porą savaičių gerai išplauk teptukus švelniu šampūnu, nuskalauk bei leisk jiems išdžiūti per naktį. Kitas variantas – įsigyti antibakterinių makiažo teptukų (juos taip pat reikia plauti, tačiau tik kartą per mėnesį).

REKLAMA

8. Pastoviai kalbėti telefonu

Pastovus telefono laikymas ir jo trynimas į veidą gali sąlygoti odos bėrimus, nesvarbu ar telefonas švarus, be jokių bakterijų (o kiek bakterijų kaupiasi ant niekada nedezinfekuojamų telefonų, jūs ir patys galite įsivaizduoti): „Telefono lietimasis su oda sukelia trynimąsi, dirginimą, karštį, nuo ko, didelė tikimybė, jūsų veidą išbers“, – teigia dermatologė Katie Rodan. Jei visą dieną kalbėti telefonu yra būtina, verčiau išbandyk ausines.

REKLAMA

9. Persistengti su šveitimu

Švarios poros – puiku, tačiau per dažnas arba per stiprus odos šveitimas gali sąlygoti pagausėjusį riebalų išsiskyrimą bei spuogų susidarymą. Todėl patartina naudoti švelnų pilingą su glikolio rūgštimi ne daugiau kaip tris kartus per savaitę.

10. Nemiegoti naktimis

„Per mažai miego – tai stresas organizmui, o nuo to gali atsirasti aknė, egzema ir kitos odos problemos“, – sako dermatologė Karyn Grossman, –„miego metu organizmas taip pat atsinaujina, todėl per mažai miego – tolygu pagreitintam senėjimo procesui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

11. Vakare nenusivalyti makiažo

Leisti veidui marinuotis makiaže per naktį – ne itin gera idėja, nebent norite papuošti savo veidą spuogais bei užsikimšusiomis poromis. „Miegant organizmo temperatūra šiek tiek pakyla, todėl į odą puikiai įsigeria viskas, kas yra jos paviršiuje“, – pasakoja Rodan, –„nemanau jog norėtumėte, kad per dieną prisikaupusi riebalų, nešvarumų bei makiažo masė įsigertų į jūsų odą“.

REKLAMA

12. Valgyti šiukšliamaisčio

Leidinio „Journal of the American Academy of Dermatology“(„Amerikos dermatologijos akademijos žurnalo“) tyrimų duomenimis, žmones, daugiau vartojančius  baltymingus bei pilno grūdo produktus vietoje angliavandenių gausaus maisto, beria mažiau. Priežastis? „Maistas, kuriame gausu gliukozės, padidina cukraus kiekį kraujyje. Padidėjęs insulino kiekis kraujyje stimuliuoja liaukas, išskiriančias riebalus bei sąlygoja spuogų atsiradimą“, – aiškina Baumann. Nustokite maitintis šiukšliamaisčiu ir pagerėjimą, susijusį su akne išvysite jau po šešių savaičių. Jei išalkstate, užkąskite riešutų svieto, riešutų ar avokado – šie skanumynai ne tik numalšins alkį, bet ir pamaitins odą, plaukus bei pagreitins medžiagų apykaitą.

REKLAMA

13. Ignoruoti akis

Oda aplink akis – labai plona ir lengvai pažeidžiama. Pirmiausia, nustokite trinti akis. Jau rašėme jog nuo akių trynimo raukšlių nesusidarys, tačiau tai gali sukelti kitų problemų: „Kiekvieną kartą kai trini akis, rizikuoji pažeisti plonas kraujagysles aplink jas. Nuo to oda po akimis patamsėja bei pastorėja“, – pasakoja dermatologė Francesca Fusco. Antra, naudok kremą nuo raukšlių, kurio sudėtyje yra cinko, skirtą paakiams.

REKLAMA
REKLAMA

14. Spausti spuogus

Jau milijoną kartų girdėjai, tačiau pakartosime dar kartą: spausti spuogus – kategoriškai draudžiama! Spuogų spaudymas sukelia uždegimą, spuogas tampa raudonesnis, be to – jis lėčiau gyja. Taip pat, spaudant spuogus, bakterijos lengvai patenka ir į kitas veido vietas.

Dermatologas Jeffrey Dover pataria nepersitengti su priemonėmis, kurių sudėtyje yra benzoilperoksido, gydančio spuogus. Jei iškilo spuogas, vakare patepk jį tepalu, turinčiu ne daugiau kaip 2.5 % benzoilperoksido, o ryte patepk dar kartą. Nepamiršk, kad per stiprus arba per daug tepalo situaciją gali tik pabloginti.

15. Nesportuoti

Sportuojant ne tik pagerėja nuotaika, oda taip pat efektyviai aprūpinama deguonimi, pagerėja kraujo apytaka, veidas tampa skaistus ir šviežias. Sportas taip pat nuima stresą, todėl sumažina aknės riziką, oda tampa švaresnė ir lygesnė. Žinoma, nepamirškite nusiprausti veido iškart po treniruotės.

16. Degintis

Nuo saulės oda tampa raukšlėta, sausa, stora, ji greičiau sensta, jau nekalbant apie odos vėžio grėsmę. Jei žūt būt nori auksinės odos, geriau naudoti savaiminio įdegio kremą, o jei jau vis dėl to atsidūrei paplūdimyje, naudok kremą su ne mažesniu kaip 30  apsauginiu faktoriumi nuo saulės ir tepk jį kas 2 valandas, o geriausia – neužsibūk tiek, kad tektų tepti antrą kartą. Ir jokiu būdu neik į soliariumą!

REKLAMA

17. Naudoti per daug priemonių

„Paprašau savo pacientų supažindinti mane su jų grožio rutina, o jie man atvelka pilnus lagaminus įvairiausių buteliukų bei pakuočių“, – pasakoja dermatologė Patricia Wexler, –„Jie naudoja daugybę produktų, net nepasidomėdami ar priemonių ingredientai nesidubliuoja, ar jie apskritai suderinami“.

Visko neišvardinsi, tačiau žinok jog šių ingredientų visų iš karto geriau nenaudoti arba bent jau naudoti skirtingu dienos metu: retinolis, glikolio rūgštis (AHA rūgštis), vitaminas C ir benzoilperoksidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų