I. Šimonytė mano, kad vaiko pinigai yra geras finansinis instrumentas toms šeimoms, kurioms reikia finansinės pagalbos, – pavyzdžiui vienišiems tėvams. Tačiau didelės universalios išmokos būtų per didelė našta valstybės biudžetui.
„Jeigu tu turi universalią išmoką, tai ta universali išmoka labai greitai pasiekia ribas. Iš pradžių trisdešimtimis eurų buvo didinama, dabar jau tik po 10.
Todėl, kad kiekvienas pridėjimas labai smarkiai pakelia pareikalavimą pinigams. Jau praktiškai praėjusiais metais ir šiais išsiskyrė sprendimai mažų pajamų šeimoms ir bendroms šeimoms“, – interviu naujienų agentūrai BNS trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.
Ji akcentuoja, kad Lietuvai neįmanoma skirti didelių vaiko pinigų visoms šeimoms, nes valstybės biudžete atsivertų per didelė skylė.
„Čia reikės tokių pinigų, kurių mes ir arti neturime. O jeigu mes norime padėti toms šeimoms, kurių pajamos yra kuklesnės ir kurioms pagalbos reikia daugiau, vis vien ta diferenciacija bus neišvengiama ir tas teiginys, kuris pradžioje buvo, kad visi vaikai yra vienodi, nebus išpildytas“, – sakė kandidatė į premjeres.
Todėl ji neabejoja, kad ilgainiui valstybei teks diferencijuoti vaiko pinigus ir išmokas skirti daliai šeimų.
„Tai dabar mes esame toje stadijoje, kai mūsų pasirinkimai yra tokie – arba išdaliname mažus pinigus plačiam ratui vaikų, arba koncentruojame išteklius į tas šeimas, kurioms finansinės paramos reikia daugiau“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Nuo 2020 m. sausio 1 d. universali išmoka vaikui siekia 60 eurų. Kitąmet ji augs iki 70 eurų.