Šanchajuje (Kinija) baigėsi prestižinis ATP 1000 serijos „Rolex Shanghai Masters“ vyrų teniso turnyras, kurio finale sekmadienį italas Jannikas Sinneris (ATP-1) per 1 valandą 38 minutes 7:6 (7:4), 6:3 nugalėjo serbą Novaką Džokovičių (ATP-4). Tai buvo 4-a italo pergalė prieš serbą per 9 tarpusavio mačus ir trečias laimėjimas prieš N.Džokovičių iš eilės.

6

Pirmajame sete nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointų“, todėl teko žaisti pratęsimą. Jo pradžioje N.Džokovičius klydo išbėgęs prie tinklo ir paleido J.Sinnerį į priekį (4:0). N.Djokovičius vėliau bandė atsitiesti, laimėjo porą taškų varžovo padavimų metu, bet italo vis tiek nepavijo, nes pralaimėjo dar vieną tašką po savo padavimo.

Serbas „break pointų“ neturėjo ir antrajame sete, o J.Sinneris savo progos sulaukė ketvirtajame geime. Italas susikūrė du „break pointus“, realizavo antrąjį iš jų ir įgijo pergalingą pranašumą.

Sunku tuo patikėti, bet N.Džokovičius per 6 šiemet žaistus setus prieš J.Sinnerį nepajėgė susikurti nė vieno „break pointo“.

N.Džokovičiaus kraityje liko 99 ATP vienetų turnyrų titulai. Serbas pirmą kartą pralaimėjo turnyro Šanchajuje finalą. Visi 4 ankstesni finalai šiame mieste serbui buvo pergalingi.

„Janniko žaidimo stilius kiek primena tai, ką aš anksčiau darydavau. Jis palaiko aukštą žaidimo tempą, kad varžovas turėtų mažiau laiko pagalvoti prieš savo smūgį. Taip jis „dusina“ savo priešininkus ir neduoda jiems atsikvėpti. Žaisdamas taip greitai ir agresyviai, tu nuolat palaikai spaudimą. Janniko rezultatai visą šį sezoną yra stabilūs ir labai geri. Tai įspūdinga“, – sakė N.Džokovičius.

Šį mačą tribūnose stebėjo ne tik kiek anksčiau iškritęs ispanas Carlosas Alcarazas, bet ir Šveicarijos legenda Rogeris Federeris.

„Smagu matyti Rogerį. Nesu įpratęs žaisti stebimas Rogerio. Norėtųsi, kad tu būtum korte ir žaistum su mumis. Neslėpsiu, kad Rogerio buvimas tribūnose pridėjo man papildomo spaudimo“, – sakė N.Džokovičius.

J.Sinneris laimėjo 17-ą ATP vienetų turnyrą per karjerą. Italui atiteko 1000 ATP vienetų reitingo taškų ir 1,1 mln. JAV dolerių. J.Sinneris jau ramus dėl to, kad metus užbaigs pirmoje ATP reitingo vietoje. Tuo tarpu N.Džokovičius išsaugojo viltis patekti į baigiamąjį metų turnyrą „ATP Finals“, bet neaišku, ar jis pats to sieks ir vyks į kitus turnyrus rinkti taškų.

ATP 1000 serijos vyrų teniso turnyro Šanchajuje prizų fondą sudarė beveik 9 mln. JAV dolerių.