Pirmasis pasaulinis karas
Vienas iš dviejų karų, patekusių į sąrašą. Konfliktas vystėsi milžiniškais ir iki tol neregėtais tempais, ir dėl kaltinti reikėtų ne vieną ar kitą konkretų žmogų, o visą žmoniją. Žvelgiant retrospektyviai, atrodo, kad prieš karą kiekviena Europos šalis savyje kaupė didžiulę neapykantą kuriais nors kitai ir kiekviena laukė progos invazijai. Dingstimi tapo Franzo Ferdinando, Austro-Vengrijos monarchijos sosto įpėdinio, nužudymas.
Beveik kiekviena Europos šalis tuo metu buvo pasirašiusi vienokią ar kitokirą sutartį, reiškusią tą patį principą: jei kažkas tave puola, mes stosime ginti. Austro-Vengrijai paskelbė karą Serbijai, Rusija atsakydama paskelbė karą Austro-Vengrijai, Didžioji Britanija ir Prancūzija suskubo paskelbti karą Vokietijai ir Italijai.
Jungtinės Valstijos iš pradžių nesikišo į karą, kol Vokietija nepaskelbė totalinio karo visiems net neginkluotiems laivams. Po Luzitanijos laivo nuskandinimo, Zimermano telegramos, kurioje Vokietija paragina Meksiką imtis karo prieš JAV, amerikiečiai ėmėsi veiksmų.
Nesunku suvokti, kad karas yra viena kvailiausių žmonijos veiklos išraiškų. O kalbant apie Pirmąjį pasaulinį karą, reikėtų paminėti, kad tai yra ypatingo idiotiškumo pavyzdys. Karo teorija tuo metu buvo pažengusi ne tiek, kad suvoktų, kad visoms kovojančioms pusėms turint panašius ginklus, be reikalo augo tik aukų skaičius. Karo metu žuvo mažiausiai 15 milijonų žmonių.