Europos slidinėjimo kurortai garsėja ne tik aukštu aptarnavimo lygiu, bet ir sudėtingiausių trasų gausa. Patyrę ekstremalai adrenalino ieško "juodusiuose" ar neoficialiose "off piste" trasose. Siūlome susipažinti su pavojingiausiomis Europos trasomis: keturios - Prancūzijoje, trys - Austrijoje, po vieną - Italijoje, Šveicarijoje ir Norvegijoje.
Alpe d"Huez (Prancūzija)
Šiame kurorte yra viena garsiausių slidinėjimo trasų pasaulyje - Sarenne. Ji prasideda to paties pavadinimo ledyne ir tęsiasi 16 km. Tiems, kurie pasitiki savo jėgomis ir trokšta adrenalino, siūloma nusileisti šia trasa naktį, šviečiant mėnuliui. Beje, tą daryti be patyrusių instruktorių griežtai draudžiama! 2011 metų balandžio 23 dieną Sarenne trasoje vyks sniego motociklininkų varžybos - "Sarenne Snowbike".
Val Thorens (Prancūzija)
Tai viena populiariausių turistų slidinėjimo vietų. Nuo Cime de Caron (3230 metrų) viršukalnės atsiveria didingas ir kvapą gniaužiantis vaizdas į aplinkinius kalnus. Čia niekada nestinga slidinėjimo gerbėjų, todėl prie keltuvo - eilės. Leistis žemyn galima gausybe stačių ir vingiuotų "raudonųjų" bei "juodųjų" trasų. Tačiau ištvermingiausieji negrįžta atgal, bet leidžiasi į ketvirtąjį slėnį - Orelle. Jiems reikės įveikti "juodąją" super trasą - Pierre Lory, kuri driekiasi nepaprastai stačiu šlaitu. Nemėgstantiems "off piste" trasų - geriau nerizikuoti!
Val d"Isère. (Prancūzija)
Bellvarde slėnio rytinėje dalyje yra viena sudėtingiausių pasaulyje greitojo nusileidimo trasų - Face. Jos ilgis yra trys kilometrai, aukščio skirtumas net 972 metrų, maksimalus nuolydis siekia 63 procentus. Kadaise šioje trasoje treniravosi tris kartus pasaulio slidžių čempionas Jean Claude Killy. Slidinėjimo zona pavadinta jo garbei - Espace Killy.
Chamonix (Prancūzija)
Trasa, kuri driekiasi 23 kilometrus Monblano apylinkėse, tinkama tik laisvajam stiliui ("Freeride"). Ji - itin gražiose apylinkėse. Čiuožti gali tik labai patyrę slidininkai ar snieglentininkai. Ši trasa yra pačioje Monblano širdyje. Patariama čiuožti tik nedidelėmis grupėmis ir lydint patyrusiems gidams. Jei dažnai nefotografuosite, trasą galima įveikti per 4-6 valandas.
Mayrhofen (Austrija)
Čia yra pati pavojingiausia trasa Austrijoje įspūdingu pavadinimu - Harakiri. Tai skamba, kaip iššūkis, kuriam ryžtasi tik drąsiausieji. Nepatyrusiems slidininkams specialistai kategoriškai rekomenduoja nerizikuoti. Ne vienas lengvabūdis už savo avantiūrą. Harakiri trasa tinka išskirtinai tik patyrusiems sportininkams. Kai kuriose jos vietose nuolydis siekia net 78 procentus!
Wengen (Austrija)
Jungfrau regione esantis kurortas garsus čia vykstančiu Pasaulio taurės slidinėjimo čempionatu - "Laubernhorn-Rennen", kuris vyksta to paties pavadinimo "juodojoje" trasoje. Tai pati ilgiausia greituminio nusileidimo trasa. Jos ilgis - 4455 metrai, o aukščio skirtumas svyruoja iki kilometro. Viršutinė trasos dalis gana nesudėtinga. Tačiau sportininkų, pasiekusių pravažiavimą tarp uolų, laukia siurprizas: trasa staiga virsta tikrai "juodąja". Pati sudėtingiausia atkarpa - prieš finišą. Paskutinysis nusileidimas yra itin status ir beveik visuomet apledėjęs.
St. Anton (Austrija)
Šiame kurorte yra dvi garsios "juodosios" trasos - Kandahar-Galzik ir Kandahar Kapal. Nuo 1928 metų St.Anton kurorte rengiamos ypač sudėtingos slidinėjimo varžybos - "Kandahar-Renner". Jos vyksta kas trejus metus.
Lenzerheide-Valbella (Šveicarija)
Šis slidinėjimo regionas nedidelis. Patyrusiam slidininkui jį pavyks apžiūrėti per keletą dienų. Viena iš garsiausių šio regionų "juodųjų" trasų - Silvano Beltrametti, pavadinta garsaus šveicarų slidininko garbei. 2001 metais jis, leisdamasis šia greitumine trasa, patyrė sunkią traumą ir tapo neįgaliu. 2005 metais prieš pasaulio slidinėjimo čempionatą, trasa buvo nutiesta Parpaner Weisshorn šlaite. Jos ilgis yra 3,5 km, o nuolydis- 66 procentai.
Santa Caterina Valfurva (Italija)
Kurortas yra greta Cresta Sobretta kalno, nacionalinio parko ribose. Slidinėti rekomenduojama vidutinio lygio slidininkams ir dauguma trasų yra "raudonos". Patyrusius slidininkus traukia garsiausia Santa Caterina Valfurva apylinkėse "juodąja" slidinėjimo trasa - Cevedale. Joje kasmet vyksta vienas iš Pasaulio slidinėjimo čempionato etapų. Šalia yra ne mažiau dėmesio vertos dar dvi "juodosios" trasos - Bucaneve ir Adler.
Kvitfjell (Norvegija)
Norvegija garsėja kaip "ramaus" slidinėjimo šalis. Tačiau trasa Kvitfjell kurorte, įrengta Olimpinės žaidynėms Lilehameryje, turi ne tik "juodosios" pavadinimą. Ji - beveik vertikali. Kvitfjell kasmet vyksta Pasaulio greituminio nusileidimo čempionatas.