„Pačią pirmają susitikimo su personalo vadybininku minutę kandidatas siunčia tūkstančius neverbalinių signalų, ir jie turi didesnę reikšmę, negu žodžiai, tariami pašnekesio metu“, - sako Patti Woodas, kūno kalbos ekspertas ir knygos „Making the Most of First Impressions, Body Language, and Charisma“ („Kaip geriausiai padaryti pirmąjį įspūdį: kūno kalba ir charizma“) autorius. Jūsų kūnas daug ką pasako apie jus patį. Mūsų galerijoje – 10 klaidingų kūno judesių, dėl kurių jūs galite likti be darbo.
Silpnas rankos paspaudimas
Kai tik būsite pakviestas pokalbiui, pažvelkite personalo vadybininkui į akis, nusišypsokite ir ištieskite ranką paspaudimui, kuris neturi būti pernelyg stiprus, bet ir neturi būti pernelyg silpnas. „Rankos paspaudimas turi būti tvirtas, tik nesulaužykite vadybininkui rankos, - sako kūno kalbos ekspertas P. Woodas. – Gero rankos paspaudimo paslaptis slypi delnų kontakte. Ištieskite ranką ir sulieskite delnus. Suimkite vadybininko delną visais penkiais pirštais ir suspauskite tiek pat stipriai, kiek spaudžia jis ar ji“. Bet atminkite, kad spaudimo jėga įvairiose kultūrose nevienoda. Įsibrovimas į asmeninę erdvę
Gerbkite vadybininko asmeninę erdvę. Nestovėkite per arti ir nesumanykite jo apkabinti.
Rankų sukryžiavimas
Tokia poza gali rodyti jūsų gynybinę padėtį arba signalizuoti apie diskomfortą. Geriau gestikuliuokite. Taip jūs atrodysite energingesnis ir ekspresyvesnis. Be to, gestikuliacija palengvina informacijos patekimą į smegenis ir paįvairina balso tembrą.
Įprotis kedenti plaukus
„Tai streso požymis, dėl ko jūs galite atrodyti kaip vaikas, - sako kūno kalbos ekspertas P. Woodas. – Nereikia atitraukti personalo vadybininko dėmesio tokiu koketišku elgesiu“
Neteisinga sėdėsena
Sėdėkite tiesiai. Asimetriška kūno laikysena gali rodyti, kad esate sumišęs arba nenuoširdus.
Akių kontakto nebuvimas
„Ne bėda, jeigu kandidatas žiūri į šalį, kada kalba, - sako kūno kalbos ekspertas P. Woodas. –Visiškai normalu žvalgytis į šalis, kadangi judindami akis jūs priverčiate dirbti įvairias smegenų sritis. Tačiau būkite atidūs ir žiūrėkite į akis pašnekovui, kai kalba jis. Galvokite apie akių kontaktą kaip apie santykių užmezgimo instrumentą.
Abejingumas veide
„Gerai, jeigu jūsų veidas išraiškingas, -sako P. Woodas. – Tai daro jus patrauklesnį“. Tačiau reikia kontroliuoti savo veido išraišką ir nežiūrėti į laikrodį ar mobiliojo telefono ekranėlį pokalbio metu.
Šypsenos nebuvimas
Jeigu jūsų veide nėra lengvos šypsenos, tai jus charakterizuoja kaip nervingą, nesuinteresuotą arba nedraugišką žmogų. Stenkitės dažniau šypsotis, bet darykite tai natūraliai ir laiku.
Nervingumas
Nelieskite savo veido, nedzinginkite smulkių monetų kišenėje, nekramtykite nagų. Nervingumas atitraukia dėmesį ir rodo jūsų nerimą.
Rankos po stalu
Nesėdėkite ant savo rankų ir neslėpkite jų ant kelių. Padėkite rankas ant kėdės alkūnramsčių arba ant stalo ir naudokite jas gestikuliacijai. Ji padeda atrodyti išraiškingiau. Be to, iš jūsų rankų kalbinantis jus vadybininkas gali perskaityti, kiek jūs esate atviras ir sąžiningas.