Ir nesvarbu, ar jūs tikite šiais dalykais, ar ne, vis dėlto sunku paneigti, kad šie dalykai yra išties keisti. Ir dar keisčiau, kad tiek žmonių jais tiki.
Kai kitą kartą būsite pagauti, kai žiūrėsite į kokį nors dailų užpakaliuką, tiesiog pasakykite kad esate rampologas. Beliks tik paaiškinti, kas yra rampologija. O rampologija yra pseudomokslas, kuris nustato asmens charakterį, pranašauja jo praeitį ir ateitį pagal jo užpakalio ir sėdmenų formą.
Nors kiekvieno žmogaus užpakalis turbūt yra unikalus, rampologas Samas Amosas aiškina, kad apvalus užpakaliukas reiškia „atvirą, laimingą ir optimistišką“ žmogų, o štai plokščias – „negatyvų, liūdną“.
Žymiausia JAV rampologė yra ne kas kita, o Sylvesterio Stallone mama, Jacqueline Stallone. Ji tvirtina, kad kairioji užpakalio pusė atskleidžia žmogaus praeitį, o dešinioji – ateitį. O štai tai, kas yra tarp jų, yra linija, skirianti dvi smegenų puses.
Nepaisant to, kad Ferdinandas Magellanas apiplaukė visą pasaulį, o kosmoso palydovai yra padarę nesuskaičiuojamą kiekį Žemės nuotraukų, iki šiol yra žmonių, kurie tiki, kad pasaulis yra plokščias, o priešingus teiginius vadina tiesiog konspiracija.
Šie žmonės vadina save Plokščios Žemės bendruomene. Jų tinklapyje tvirtinama: „Pasaulis atrodo plokščias, debesų apačia yra plokščia, Saulės judėjimas. Tai yra pojūčių pavyzdžiai, teigiantys, kad mes negyvename sferiniame heliocentriniame pasaulyje.“
Organizacija tvirtina, kad kosmoso agentūros tik imituoja keliones kosmosu. Pasak jų, nuotraukas yra be galo lengva sufabrikuoti.
Psichinė chirurgija
Psichikos chirurgai tvirtina, kad jie gali pagydyti žmonės, sergančius vėžiu ir kitomis potencialiai mirtinomis ligomis – ir viskas tik per prisilietimą. Psichinė chirurgija yra globalus reiškinys, tačiau labiausiai paplitęs Brazilijoje ir Filipinuose. Vien tik Maniloje yra mažiausiai keli šimtai aktyviai praktikuojančių psichinę chirurgiją.
Tipiškas toks „chirurgas“ liečia žmogaus kūną ir neva „prasiskverbia“ į jo vidų pirštu, paspausdamas žmogaus odą. Nors oda nėra fiziškai pažeidžiama, stebėtojai mato bėgantį kraują ir organų dalis – „chirurgas“ tvirtina, kad jis pašalina pažeistas organų vietas. Kritikai tvirtina, kad jie tiesiog naudoja paruoštą gyvūnų kraują ir jų organus.
Piramidžių galia
Kai kurie žmonės tvirtina, kad vadinamoji „piramidžių gali“ gali nuo gedimo apsaugoti maistą, ašmenis paversti amžinai aštriais, pagerinti sveikatą ar seksualinę jėgą. Teigiama, kad senovės egiptiečiai žinojo apie šias paranormalias galias ir naudojo geometrines formas, kad jas išnaudotų.
Piramidologija suklestėjo aštuntajame dešimtmetyje, kai Patrickas Flanaganas išleido knygą „Piramidžių galia“. Knygoje tvirtinama, kad po Gizos piramide gerokai sulėtėja organinių medžiagų irimas. Šia teorija tikintys žmonės tvirtina, kad egiptologai piramidžių kapavietėse atrado puikiai išlikusius patiekalus, kurie, nepaisant savo penkių tūkstančių metų amžiaus, atrodo geriau nei, dabar penkis mėnesius šaldytuve išgulėjusį maistą.
Prisirišimo terapija
Pasak šios teorijos, pagrindinė priežastis, kodėl vaikai negražiai elgiasi, yra ta, kad jie per mažai prisirišo prie savo tėvų. Kad išspręstų šią problemą, prisirišimo terapeutas padeda tėvui įvairių metodų pagalbą privesti savo vaiką prie katarsio taško, po kurios vaikas tariamai elgsis tinkamai.
Tačiau kaip gi jie priverčia vaiką pasiekti šį mentalinio lūžio tašką? Labai keistomis ir sudėtingomis technikomis, į kurias patenka vaiko laikymas pagal specialų grafiką, vaiko surišimas, šonkaulių stimuliavimas, kutenimas ir netgi laižymas. Vaikus kartais prispaudžia prie žemės, suaugusiems liepia ant jų atsisėsti arba priverstinai vykdo ilgą akių kontaktą. Kasdienės procedūros gali trukti iki penkių valandų.
Net jei šie veiksmai ir neprives vaiko iki visiškos traumos, tam tikrai psichiniai randai garantuoti.
Melanino teorija
Įsivaizduokite kažką, kas gali absorbuoti elektromagnetinį spinduliavimą, konvertuoti šviesą ir magnetines bangas į garsą, apdoroti informaciją be smegenų, ir dar ir turi sielą. Skamba kaip kažkas iš fantastinių filmų. Tačiau melanino teorijos šalininkai įsitikinę, kad visa tai galima rasti – taip, jūs atspėjote – melanine.
Kiekvienas žmogus turi kažkiek melanino (melaninas – tamsios spalvos pigmentas, randamas plaukuose, odoje, akies tinklainėje). O tai reiškia, jei teorija tikra, kad mes turime turėti bent kelis iš aukščiau išvardintų sugebėjimų. Na, o žmonės su daugiausia melanino turėtų būti tikri antžmogiai su antgamtiniais sugebėjimais (o tai turėtų būti žmonės su tamsiausia odos spalva).
Melanistai tiki, kad juodaodžiai turi daugiau melanino ir savo smegenyse, ir kūno viduje, todėl jie yra pranašesnės būtybės. Kaip jau turbūt supratote, teorija yra rasistinė.
Genetikos ir biochemijos specialistai yra įrodę, kad visi žmonės turi labai panašų kiekį neuromelanino (smegenų melanino), ir kad melaninas nesuteikia jokių antgamtinių galių.
Kūno įžeminimas
Žmonės įvairiai suvokia modernių ligų priežastis. Kai kurie kaltina modernų maistą, netinkamą gyvenimo būdą. Kažkas kalba apie užterštumą ir sąveiką su toksinais. Tačiau pasak kūno įžeminimo teorijos šalininkų, mes tiesiog per mažai laiko praleidžiame basomis kojomis vaikščiodami po šlapią žolę.
Pasak jų, Žemė gali į mūsų kūną transformuoti pozityvius elektronus, o šie elektronai turi savybę neutralizuoti ligas sukeliančius „radikalus“. Pėdos apačia yra kūno vieta, per kurią pavyksta absorbuoti elektronus.
Tam tikri žmonės tiki, kad iš esmės nėra nieko, ko negalėtų padaryti šlapimas. Tikima, kad šlapimas gali išgydyti viską nuo peršalimo iki vėžio, gali pagražinti odą ir netgi atverti „trečiąją akį“. Šie žmonės geria šlapimą, įtrina jį į kūną, tiek šiltą (tiesiai iš „šaltinio“), tiek šaltą.
Ši praktika toli gražu nėra nauja. Ji siekia senovės romėnų laikus, ją mini daugybė religijų. Šlapimo gėrimas ir dabar populiarus Indijoje, 2009 metais viena hinduistų grupė ketino pradėti leisti specialų gėrimą su karvių šlapimu.
Tačiau „Coca Cola“ kompanijai dar nevertėtų jaudintis. Medikai tvirtina, kad šlapimo gėrimas yra mažų mažiausiai beprasmis. Negana to, šlapimas gali netgi pakenkti, ypač jei atsigersi ligoto žmogaus šlapimo.
Memetika
„Piktas katinas“ ir kiti žymiausi memai yra ne šiaip sau būdas prastumti laiką darbe. Pasak memetikos šalininkų, tai yra unikalūs kultūrinės informacijos vienetai. Pasak jų, memai yra kultūros vienetai, kurie patys evoliucionuoja ir turi savybę „daugintis“, kaip žmonių genai. Tai reikštų, kad memai dauginasi savo pačių naudai, o ne dėl to, kad taip nusprendžia žmonės. Na, galbūt šiek tiek ir hiperbolizuojame.
Fundamentalūs memetikos konceptai atsirado anksčiau už interneto karštligę. Juos sukūrė Richardas Dawkinsas, 1976 metais išleidęs knygą „Savanaudiškas genas“. R. Dawkinsas tvirtina, kad memai naudoja žmonių sąmones kaip savotiškas bazes, dauginasi ir keičiasi, „peršokdami“ nuo vieno individo prie kito.
Savo knygoje autorius rašo: „Kai pasėjate derlingą memą mano sąmonėje, jūs tiesiogiai parazituojate mano smegenis, paversdami juos memo propagavimo varikliu taip pat, kaip gali parazituoti genų ląstelė.“
Kai kurie netgi tvirtina, kad dievas yra aukščiausias memas. Jie neneigia, kad dievas egzistuoja, tačiau tiki, kad jis egzistuoja kaip idėja, kuri plito tūkstančius metu, keitė daugybę formų ir mutavo.
Biolokacija
Biolokacija yra veiksmas, kai tam tikro pagalio ar strypo pagalba bandoma aptikti po žeme esančiu objektus. Dažniausiai tai yra vanduo, tačiau pasitaiko, kad ieškoma naftos, metalų, brangakmenių. Proceso metu žmogus dažniausiai laiko Y ar L raidės formos pagalį ir seka jo judėjimą, kai eina per tam tikrą žemės plotą. Pagalys neva turėtų pradėti lenktis arba suktis į kairę ar dešinę, nukreipdamas jo savininką prie ieškomo objekto.
Nors tai, kad pagalys gali atvesti prie vandens ar kažkokio kito ieškomo dalyko, skamba išties keistai, tačiau tikinčių tuo yra labai daug. Ilgus šimtmečius įvairios bendruomenės tiek Amerikoje, tiek Europoje naudoja šia techniką. Ir dabar jų taip pat yra nemažai. Šie žmonės įsitikinę, kad jų strypai reaguoja į po žeme esančius mineralus. Tačiau yr air tikinčių, kad jiems padeda nežemiškos jėgos.
Iš tiesų biolokacijos efektyvumą įrodyti arba paneigti yra sunku. Juk žemėje iš tiesų yra daugybė dalykų, ir kiekvieną kartą, kai vienas žmogus randa vandens, tai paskatina dar daugiau kitų ir toliau tikėti.