• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

10 keisčiausių visų laikų studentų protestų (II)

Nuo nuogalių iki sugedusio sviesto išprovokuoto protesto

Studentai savo nepasitenkinimą įvairiausiais švietimo ar politikos klausimais išreiškia jau ne vieną šimtmetį. Jie streikuodavo, „okupuodavo“, ignoruodavo ir naudodavo daugybę įvairiausių metodų.

Studentai savo nepasitenkinimą įvairiausiais švietimo ar politikos klausimais išreiškia jau ne vieną šimtmetį. Jie streikuodavo, „okupuodavo“, ignoruodavo ir naudodavo daugybę įvairiausių metodų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1229 metais Paryžiaus universitete įvykęs streikas yra seniausias žinomas studentų protestų atvejis Vakaruose. Nuo tada demonstracijos ir streikai tapo populiaria nepaklusnumo ir pasipriešinimo forma. Studentai nuo tos dienos iki pat mūsų laikų sugalvodavo pačių įvairiausių būdų tai padaryti. Kai kurie iš jų yra išties keisti, rašoma bestmastersprograms.org.

REKLAMA

 

5. Nuogalių su balaklavomis protestas – Manila, Filipinai

 

Filipinų studentams keistų formų protestai nėra naujovė. 2005 metais jie išsirengė, protestuodami prieš lėšų švietimui trūkumą. Panašus metodas panaudotas ir 2012 metais, kai 25 vaikinai iš Manilos politechnikos universiteto protestavo visiškai nuogi – išskyrus ant galvos užmautas geltonas balaklavas.

REKLAMA
REKLAMA

Protestu buvo siekiamas priversti valdžią užblokuoti mėgėjiško antiislamiško filmo, dėl kurio jau spėjo kilti riaušės, rodymą. Nors Aukščiausias teismas uždraudė filmo rodymą, jis vis tiek atsidūrė internete.

 

4. Bibliotekos stovyklos protestas – Pietų Floridos universitetas, JAV

 

2013 metų rugpjūtį Pietų Floridos universiteto studentai nusprendė protestuoti prieš sprendimą sumažinti bibliotekos darbo laiką. Buvo paskelbta, kad anksčiau visą parą veikusi biblioteka dirbs nuo pusės 8 ryto iki 12 valandos vakaro. Studentai pareiškė, kad tai jiems sukels nepatogumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maždaug 30 studentų kas vakarą nuo 12 valandos surengdavo stovyklą prie uždarytos bibliotekos durų. Universitetui teko pasiduoti – biblioteka vėl pradėjo dirbti 24 valandas per parą.

 

3. Negyvųjų protestas – Šefildas, Anglija

 

2013-ųjų kovą anglų Šefildo universiteto studentai įsiveržė į karjeros mugę ir surengė protestą prieš vieną iš paviljonų vaidindami negyvėlius. Tokiu būdu buvo protestuojama prieš „Thales“, ginklų ir karinių transporto priemonių gamintoją. Studentai, vilkintys specialiais marškinėliais su kraujo dėmėmis, atsigulė prie kompanijos paviljono.

REKLAMA

 

2. Nuogalių protestas, Kaposvaro universitetas, Vengrija

 

Vengrijos Kaposvaro universiteto studentai išsirengė 2013 metų spalį, kai universiteto vadovybė nusprendė sugriežtinti aprangos taisykles. Buvo uždrausta segėti trumpus sijonus, naudoti daug kosmetikos ir panašiai. Vaikinams liepta avėti tamsius batus ir vilkėti tamsius drabužius. Studentų sprendimas – protestuoti nuogiems.

REKLAMA

 

1. Didysis sviesto protestas – Harvardas, JAV

1766 metais Harvardą sukrėtė vienas seniausių studentų protestų JAV istorijoje. Studentai nebenorėjo taikytis su prasta maisto kokybe universiteto valgykloje. Pykčio kulminacija tapo patiektas sugedęs sviestas – iš čia ir kilo Didžiojo sviesto sukilimo pavadinimas.

Protestavo visas universitetas. Vadovybė bandė suspenduoti net pusę protesto dalyvių, tačiau poveikio ši priemonė neturėjo. Galiausiai vadovybė palūžo ir ėmėsi priemonių, kad maisto kokybė valgykloje būtų pagerinta.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų