Brangiausias dailininko paveikslas yra 1932 metų kūrinys „Nude, Green Leaves and Bust”, kuris 2010 metais „Christie’s“ aukcione buvo parduotas už daugiau kaip 106 mln. dolerių.
Į antrąją vietą pakilo Andy Warhol, nustūmęs žemyn Claude Monet. Jo darbai per metus pabrango 14,5 procento. Pirmumą jam užtikrino į rinką po devynerių metų sugrįžęs 1966 metų darbas – Marlono Brando portretas „Marlon“, kuris per tą laiką brango vidutiniškai 16 proc. per metus, ir ketveriais metais „jaunesnis“ „Suicide“, kuris pakartotinai atsidūrė aukcione po 20 metų ir atnešė dar didesnį pelną – brango vidutiniškai 26 proc. per metus.
Iš šių dviejų pavyzdžių aiškiai matyti, kad iš meno galima uždirbti. Tai, kad A.Warhol turi viršų prieš C. Monet, nereiškia, kad vienas žymiausių prancūzų impresionistų pateko į nemalonę. Jo darbai irgi pabrango, tik žymiai mažiau – 6,8 procento.
Didžiausias nugalėtojas brangiausių dailininkų reitinge yra abstrakčiojo ekspresionizmo atstovas Markas Rothko. Jo darbai vos per 12 mėnesių pabrango beveik 62 procentais. Pernykščiame Niujorko „Christie’s“ aukcione, kuris buvo surengtas gegužę, už jo „Orange, Red, Yellow“ buvo sumokėta 86,9 mln. dolerių, o lapkričio mėnesį vykusiame „Sotheby’s“ aukcione už „No 1 (Royal Red and Blue)“ - 75,1 mln. dolerių. Šie du pirkimo-pardavimo sandoriai leido tapytojui pakilti į šeštą vietą „Skate’s Top Artists“ sudarytame brangiausių dailininkų sąraše.
M. Rothko gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Jis gimė 1903 metais Daugpilyje, žydų šeimoje. 1913 metais, kai Markui buvo tik 10 metų, šeima emigravo į JAV, kur jai turėjo būti lengviau, bet dėl pirmalaikės tėvo mirties vaikai buvo priversti dirbti pagalbinius darbus. Tai nesutrukdė jiems mokytis.
M. Rothko mokėsi gerai, viskuo domėjosi, mėgo muziką ir gerą literatūrą, dalyvavo, nors ir trumpai, teatro trupės veikloje. Galų gale pasirinko tapybą, nors keletą dešimtmečių iš jos sunku jam buvo pragyventi. Dar septintajame dešimtmetyje lėšų pragyvenimui jis užsidirbdavo iš korepetitoriaus darbo.