Pastarosiomis dienomis Šiaurės Korėja yra užkariavusi viso pasaulio naujienų antraštes. Dėmesį kausto žinios apie galios pokyčius, gąsdinanti retorika ir atominio ginklo panaudojimo galimybė. Tačiau iš tikrųjų apie kasdienį šios atsiribojusios šalies gyvenimą žinoma mažai. Listverse.com savo sąraše skelbia dešimt keistų ir beprotiškų faktų apie Šiaurės Korėjos realybę.
10. Kim Jong-Ilas nekentė skraidymo
Vienas geriausiai žinomų faktų apie buvusį Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong-Ilą yra tai, kad jis paniškai bijojo skraidyti ir po šalį keliaudavo tik 6 specialiai pagamintais bei apginkluotais traukiniais, stojančiais 20 specialiai jam įrengtų stočių. Kiekvienas traukinys buvo labai prabangiai įrengtas su konferencijų kambariais, miegamaisiais, plokščiaekraniais televizoriais, satelitinėmis telefono jungtimis ir taip toliau. Taip pat pasakojama, kad kiekvieną dieną į traukinius būdavo pristatomi švieži omarai, kuriuos lyderis valgydavo tik su sidabrinėmis lazdelėmis, ir konjakas. Toks gyvenimas visai tikėtinas kalbant apie Holivudo žvaigždes, tačiau nepamirškime, kad tai šalies, kurioje vaikai valgo medžių žievę, lyderis.
9. Kim Jong-Ilo oficialioji biografija
Valdant Kim Jong-Ilui buvo išleista jo „oficialioji biografija“, kurios tikslas – priminti pasauliui apie lyderio dieviškumą. Joje rašoma, kad Kim Jong-Ilas gimė ant Paektu kalno po dviguba vaivorykšte ir tą akimirką atsirado nauja žvaigždė. Trijų savaičių amžiaus jis jau mokėjo vaikščioti, o mokykloje taisydavo istorijos mokytojų klaidas. Jis parašė 1500 knygų ir yra kino ekspertas. Jis – absoliutus šalies golfo čempionas, tačiau profesionalųjį sportą apleido dėl to, kad nebebuvo kur tobulėti. Jis gali kontroliuoti orus savo nuotaikomis... Galbūt būtų gerai turėti tokį vadovą, jei jis, kaip įtariama, nebūtų nužudęs savo penkiamečio brolio.
8. Shin Sang-okas
Tai viena keisčiausių istorijų Šiaurės Korėjoje. 1978 metais garsus Pietų Korėjos kino režisierius Shin Sang-okas ir buvusi jo žmona Choi Eun-hee Kim Jong-Ilo įsakymu buvo pagrobti Hong Konge ir atgabenti į Šiaurės Korėją, kur turėjo sukurti šalies kino industriją. Pagal lyderio norus šeima susituokė iš naujo ir Shin Sang-okas sukūrė septynis propagandinius filmus, kuriuose pagrindinis prodiuseris buvo Kim Jong-Ilas. Žinomiausias iš jų yra „Pulgasari“, kuriame maža, iš ryžių pagaminta lėlė virsta mitologine pabaisa, padedančia darbininkams nuversti feodalinę monarchiją. Porai galiausiai pavyko pabėgti po aštuonerių metų per filmų festivalį Vienoje.
7. Amerikiečiai, dezertyravę į Šiaurės Korėją
Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų, yra tokių asmenų, kurie pabėgo į Šiaurės Korėją. Dar labiau šokiruojantis faktas – dalis jų buvo amerikiečiai. Nuo Korėjos karo yra žinoma apie 6 amerikiečių karius, kurie prisiekė savo ištikimybę Šiaurės Korėjai. Yra net tokių asmenų, kurie nusprendžia pasilikti šalyje po „viešnagių“ karo belaisvių stovyklose.
Vienas garsiausių dezertyrų - Jamesas Josephas Dresnokas. 1962 metais jis perbėgo Šiaurės ir Pietų Korėjas skiriantį minų lauką ir pasidavė Šiaurės Korėjos kareiviams. Jis nuolat vaidindavo propagandiniuose filmuose, kuriuose įkūnydavo amerikiečių piktadarius. J. J. Dresnokas vis dar gyvena Šiaurės Korėjoje su trečia žmona ir 4 vaikais ir teigia, kad nesigaili savo sprendimo. Kaip yra iš tikrųjų – neįmanoma patikrinti.
6. Specialiosios Šiaurės Korėjos pajėgos
Kaip žino daugelis, Šiaurės Korėja turi vieną didžiausių pasaulio armijų. Tačiau šalis didžiuojasi ir viena didžiausių specialiųjų pajėgų armija, kuriai priklauso apie 180 tūkst. asmenų. Oficialiai žinomi kaip Specialiųjų operacijų pajėgos, šie specialiai paruošti kariai laikomi mirtinai pavojingais. Šios pajėgos yra visada pasiruošusios atakai ir reguliariai rengia žvalgybines misijas Pietų Korėjoje. 1968 metais per operaciją, pavadintą „Mėlynojo namo reidas“, 31 šių pajėgų karys slapta atvyko į Pietų Korėją ir bandė nužudyti šalies prezidentą. Juos pastebėjo medieną renkantys berniukai ir greitai įspėjo policiją. Pietų Korėjos armija sustabdė šnipus – 29 žuvo iš karto, 1 buvo paimtas į nelaisvę, o paskutinis, tikima, sugebėjo grįžti į Šiaurės Korėją.
5. Invaziniai tuneliai
Šiaurės Korėjos pajėgos, įsikūrusios palei demilitarizuotą zoną, yra išsikasusios tunelius į Pietų Korėją. Iki šiol JAV ir Pietų Korėja aptiko keturis iš jų, tačiau manoma kad egzistuoja dar apie 20. Kiekvienas tunelis yra tokio dydžio, kad per valandą juo gali pereiti apie 30 tūkst. karių. Po to, kai tunelis buvo rastas, Šiaurės Korėja bandė teigti, kad neplanavo iškasti tokio ilgo tunelio. Buvo bandoma įrodyti, kad tai viena išplėstos anglies kasyklos atšaka, nors šioje teritorijoje nėra anglies telkinių.
4. Kim Jong-Namas
Vyriausias Kim Jong-Ilo sūnus Kim Jong-Namas, be abejonės, paveldėjo šeimos polinkį į keistą elgesį. 2001 metais jis buvo areštuotas Japonijos Naritos tarptautiniame oro uoste su padirbtu Dominikos pasu, kuriame įrašytas kiniškas vardas Pang Xiong (vertimas – Storas Lokys). Apklausiamas jis teigė, kad norėjo nuvykti į Disneilandą. Po šio įvykio tėvas jį išsiuntė gyventi į Kiniją, o savo įpėdiniu pasirinko kitą sūnų.
3. Kim Jong-Unas
Naujasis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Unas toliau vykdo atsiskyrusiai šaliai ir anksčiau būdingą gąsdinimo politiką. Apie jį yra žinoma labai mažai. Informacija dažniausiai gaunama iš asmenų, su kuriais jis mokėsi privačioje mokykloje Šveicarijoje. Buvę klasės draugai lyderį apibūdina kaip neišsiskiriantį protiniais gabumais ir nesidomėjusį mokslais, tačiau pametusį galvą dėl krepšinio (jo herojus – Michaelas Jordanas). Jis taip pat buvo sugautas su literatūra, kurios neturėjo skaityti – žurnalu apie paklusnumą ir vadovavimą sekso metu.
2. Bandymas nužudyti
Šis punktas turėtų pademonstruoti, kad Kim Jong-Unas, šalies žmonėms žinomas kaip Nuostabusis vadas, kontroliuodamas savo pavaldinius padaro labai brangiai galinčių kainuoti klaidų. Pietų Korėjos slaptosios tarnybos išsiaiškino, kad pasikėsinimas į Kim Jong-Uno gyvybę baigėsi dideliu susišaudymu Pyongyang. Manoma, kad pasikėsinimą galėjo organizuoti asmenys, labai įsižeidę dėl lyderio įvykdyto generolo Kim Jong-Cholo pažeminimo pareigose. Generolas laikytas artimu Kim Jong-Ilo ir Kim Jong-Uno sąjungininku. Jis organizavo Cheonan skandinimą 2010 metais ir Yeonpyeong salos apšaudymą. Šis pareigų atėmimas yra aiškinamas kaip kovos dėl galios rezultatas. Į savo ankstesnį postą generolas grąžintas netrukus po pasikėsinimo.
1. Kasdienis gyvenimas Šiaurės Korėjoje
Kaip visi aprašytieji aspektai veikia kasdienį žmonių gyvenimą Šiaurės Korėjoje? Manoma, kad dėl tokios radikalios šalies izoliacionistinės politikos Šiaurės Korėjos piliečiai gyvena visiškame skurde ir neturi jokio suvokimo, kas vyksta pasaulyje. Dirbančio asmens vidutinis atlyginimas per mėnesį yra nuo 2 iki 3 dolerių; tokį atlyginimą moka valdžia. Jei šalia oficialaus darbo asmuo dar pardavinėja kokias nors prekes, per mėnesį jis gali papildomai užsidirbti 10 dolerių. Tokios viešosios paslaugos kaip gydymas ir išsilavinimas yra laisvai prieinamos, tačiau už elektrą, šildymą ir net statybines medžiagas reikia mokėti mokesčius. Asmuo gali būti išsiųstas į kalėjimą bet kurią akimirką, kadangi įkalinimu kalėjime baudžiama net už laikraščio, kuriame yra lyderio portretas, naudojimą cigaretėms. Paradoksas – šioje šalyje legalizuota marihuana.