• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 6. Šiaurės Korėjoje yra didžiausias pasaulyje stadionas, kuriame telpa 150 tūkst. žmonių

 6. Šiaurės Korėjoje yra didžiausias pasaulyje stadionas, kuriame telpa 150 tūkst. žmonių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar „May day“ stadionas, kuriame telpa 150 tūkst žmonių, naudojamas futbolo ir lengvosios atletikos renginiams ir , žinoma, Arirang renginiams (žinomi kaip „masių žaidynės“). Stadionas baigtas statyti 1989 metais Pjongjange. 1990-aisiais čia taip pat buvo sudeginta nemažai Šiaurės Korėjos armijos generolų, kurie buvo suplanavę pasikėsinti į Kimą Jong-ilą.

REKLAMA

7. 2012 metais Šiaurės Korėjos mokslininkai pranešė, kad buvo atrasta vienaragio poilsio vieta

2012 metų lapkričio mėnesį Šiaurės Korėjos archeologai pranešė, kad buvo atrastas mitinio vienaragio, priklausiusio karaliui Tongmjongui, senovės Korėjos karalystės įkūrėjui, poilsio vieta. Pranešimą atsiuntė Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos Socialinių mokslų akademijos istorijos institutas. Pranešime nurodyta, kad gyvūno guolis rastas už apytiksliai 200 metrų nuo Pjongjang šventyklos. „Priešais guolį yra stačiakampis akmuo, ant kurio išraižyti žodžiai „Vienaragio guolis“. Manoma, kad žodžiai galėjo būti išraižyti Koryo karalystės (918–1392) laikotarpiu. Šventykla buvo karaliaus Tongmjongo poilsio vieta“, – teigiama mokslininkų pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

8. Šalyje yra 51 „socialinė kategorija“, išskiriama pagal lojalumą režimui

Remiantis politiniais, socialiniais ir ekonominiais tiesioginių protėvių ir giminaičių kilmės aspektais pagal „Songbun“ (Šiaurės Korėjos statuso paskyrimo sistemą), yra nusprendžiama, ar individui galima patikėti atsakingą darbą, suteikti galimybių ir net duoti tam tikro maisto. Nuo „Songbun“ priklauso išsilavinimo ir įsidarbinimo galimybės bei vertinimas, ar asmuo tinkamas prisijungti prie Šiaurės Korėjos valdančiosios – Korėjos darbininkų – partijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9. Šalia sienos yra „vaiduoklių“ kaimas, kuris turėtų padrąsinti Pietų Korėjos gyventojus kraustytis į Šiaurės Korėją

Pasak Šiaurės Korėjos valdžios, Kijongdongo kaime, esančiame Korėjos demilitarizuootos zonos šiaurinėje dalyje, yra 200 šeimų gyventi tinkamos patalpos, vaikų priežiūros centras, darželis, pradinė ir vidurinė mokyklos bei ligoninė. Tačiau Pietų Korėjos gyventojai teigia, kad tai tikras „vaiduoklių miestas“, kuriuo siekiama juos atvilioti gyventi į Šiaurės Korėją.

REKLAMA

Iki 2004 metų didžiuliai garsiakalbiai, įtaisyti ant kelių pastatų šiame kaime, nuolatos skelbė Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos propagandą apie Šiaurės Korėjos vertybes ir kvietė karius bei ūkininkus pereiti į kitą sienos pusę, kur jie esą bus sutikti kaip broliai. Galiausiai, kai paaiškėjo, kad tokios strategijos nauda yra visiškai minimali, kalbos buvo pakeistos į Vakarus smerkiančią retoriką, komunistines agitacijas ir patriotinę muziką.

REKLAMA

10. Dvidešimt metų aukščiausias pastatas pasaulyje buvo 105 aukštų tuščias viešbutis Pjongjange

105 aukštų Rjugjongo viešbutis buvo suprojektuotas kaip aukščiausias pasaulio pastatas 1980-ųjų pabaigoje. 1992 metais jo statybos buvo sustabdytos, nes valstybėje, žlugus Sovietų Sąjungai, kilo ekonominė krizė.

Japonijos žiniasklaida apskaičiavo, kad viešbučio statybos galėjo kainuoti apytiksliai 750 milijonų dolerių, arba apytiksliai 2 proc. Šiaurės Korėjos bendrojo vidaus produkto. Dešimtmetį stovintis pastatas visą laiką buvo tuščias ir atrodė kaip didžiuliai griaučiai. 1990-ųjų pabaigoje Europos Sąjungos prekybos rūmai patikrino pastatą ir nustatė, kad jis nebegali būti naudojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų