Paprastas dr. Chriso Illiadeso siūlomas blauzdų testas parodys, ar cholesterolio lygis jūsų kraujyje yra labai aukštas ir ar jums reikia tuoj pat kreiptis į medikus.
Dr. C. Illiades sako, kad pakanka blauzdą paspausti pirštu ir pasižiūrėti, ar lieka žymė, vadinama „įdubusia edema“. Jie taip, tai gali reikšti, kad jums – kongestinis širdies nepakankamumas, kuris pasireiškia tuomet, kai širdies raumuo nebegali efektyviai pumpuoti kraujo, rašoma express.co.uk.
Kalbėdamas apie šį sveikatos sutrikimą dr. Michaelas Cutleris patvirtino, kad širdies nepakankamumas yra rimta problema. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba teigia, kad ši liga „su laiku vis sunkėja“ ir nuo jos gydymo nėra.
Pagrindiniai širdies nepakankamumo simptomai yra šie:
- Dusulys tiek po fizinės veiklos, tiek pailsėjus;
- Beveik nepraeinantis nuovargio jausmas;
- Fizinė veikla atrodo nepakeliamai sunki;
- Kulkšnių ir kojų tinimas.
Kai kuriuos pacientus dar vargina nepraeinantis kosulys, pagreitėjęs pulsas ir galvos svaigimas. Medikai ligą diagnozuoja atlikdami kraujo tyrimą, elektrokardiogramą ir širdies echoskopiją.
Ligos progresavimas sulėtėja, bet nėra sustabdomas
Šios ligos gydymas iš esmės yra simptomų kontrolė – ligos progresavimas sulėtėja, bet nėra sustabdomas. Paprastai gydymui naudojami tam tikri vaistų deriniai, siūlomi gyvenimo būdo pokyčiai, kartais atliekamos operacijos. Širdies nepakankamumu sergantiems žmonėms kartais atliekamas šuntavimas arba širdies transplantacija.
Širdies ligos gali labai apriboti gyvenimo kokybę ir dažnai galiausiai baigiasi mirtimi. Taigi, norint sumažinti tikimybę susirgti širdies nepakankamumu, reikia mažinti cholesterolio kiekį kraujyje.
„Mayo Clinic“ ekspertai rekomenduoja dažnai sportuoti, kad cholesterolio problema nekiltų. Jei sportuojate, organizme daugėja aukšto tankumo lipobaltymo, kuris gali „surinkti“ blogąjį cholesterolį bei nugabenti jį į kepenis, kur jis bus išskaidytas. Jei sportuosite bent 30 minučių penkias dienas per savaitę ir stebėsite savo mitybą, blogojo cholesterolio kiekis gali sumažėti.
Kokį maistą rinktis?
Reikės vartoti mažiau raudonosios mėsos ir riebių pieno produktų, kuriuos yra daug sočiųjų riebalų. Be to, reikėtų vartoti daugiau maisto, gausaus tirpiųjų skaidulų – jos padeda cholesterolį sugerti į kraujotaką. Daug skaidulų turi šie maisto produktai – avižos, raudonosios pupelės, briuseliniai kopūstai, obuoliai ir kriaušės.
„Kartais sveikatingų gyvenimo būdo pokyčių nepakanka cholesterolio kiekiui sumažinti“, – įspėja ekspertai, – „Jei jūsų gydytojas rekomenduoja gerti vaistus, vartokite juos ir tuo pačiu metu stenkitės keisti įpročius.“
Jei valgysite sveikai ir sportuosite, vaistų galėsite vartoti mažiau. Vis dėlto, jei sveiką gyvenseną palaikyti sunku, pasitarkite dėl to su savo gydytoju.