• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbant apie vėžį, visiškai aišku, kad ankstyva diagnostika išsaugo gyvybes. O geriausias būdas anksti aptikti ligą – pažinti savo kūną iš vidaus.

Kalbant apie vėžį, visiškai aišku, kad ankstyva diagnostika išsaugo gyvybes. O geriausias būdas anksti aptikti ligą – pažinti savo kūną iš vidaus.

REKLAMA

Žinodami savo normalią būseną sugebėsite pastebėti naujai atsiradusius iškilimus, gumbelius  ar kitus pokyčius, kurie gali atskleisti ligos požymius.

Tačiau tai ne tik fiziniai pokyčiai, kuriuos turėtumėte atidžiai sekti  – pasirodo, pasikeitęs  kvapas taip pat gali būti ankstyvas įspėjamasis ženklas, rašo thesun.co.uk.

Stiprų kvapą turinčios išskyros

Moterims išskyros iš makšties yra ne tik neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis – visos su tuo susiduria. Tačiau, jei pastebėjote kokių nors kvapo ar konsistencijos pokyčių, turėtumėte pasikalbėti su  šeimos gydytoju, nes tai gali būti vėžio požymis, teigia NHS.

JK vėžio tyrimų duomenimis, gimdos kaklelio vėžys yra 14-as pagal dažnumą moterų vėžys. Šalyje kasmet diagnozuoja apie 3 200 naujų atvejų, per vienerius metus  nuo šios ligos miršta apie 800 moterų.

REKLAMA
REKLAMA

Ankstyvosiose ligos stadijose nėra ryškių simptomų, todėl patartina visada pasidaryti tepinėlio tyrimą, kai jus paragina šeimos gydytojas. NHS teigia, kad vienas iš pagrindinių požymių yra makšties išskyrų pokyčiai.

REKLAMA

Tai reiškia ne išskyrų tekstūrą, spalvą ir konsistenciją, bet taip pat ir kvapą. „Cancer Research UK“ ekspertai teigia:

„Kai kurių moterų makšties išskyros skleidžia nemalonų kvapą ir jos jaučia skausmą dubens kaulų srityje“.

Atsižvelgiant į tai, kad išskyrų pokyčius ne visada lemia vėžys, turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją arba apsilankyti pas ginekologą. Be išskyrų yra ir daugiau ligos požymių:

REKLAMA
REKLAMA
  • Skausmas ir diskomfortas sekso metu;
  • Kraujavimas iš makšties po sekso, tarp mėnesinių arba po menopauzės;
  • Nugaros ar dubens skausmas;
  • Inkstų sukeltas stiprus šono ar nugaros skausmas;
  • Vidurių užkietėjimas;
  • Dažnesnis nei įprastai šlapinimasis ar tuštinimasis;
  • Šlapimo pūslės ar žarnyno kontrolės susilpnėjimas;
  • Kraujas šlapime;
  • Vienos arba abiejų kojų patinimas;
  • Stiprus kraujavimas iš makšties.

Vienas iš paprasčiausių būdų aptikti ir užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui – pasidaryti tepinėlio testą. Tai prevencinis testas, kurio metu aptinkamos nenormalios ląstelės ant gimdos kaklelio – įėjimo į gimdą iš makšties – prieš tai, kai jos gali virsti vėžinėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių ląstelių aptikimas ir pašalinimas gali užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui. Svarbu pažymėti, kad tepinėlio tyrimas nėra paties gimdos kaklelio vėžio tyrimas.

 

Daugumos moterų rezultatai rodo, kad viskas yra visiškai normalu, tačiau testas nustato nukrypimus nuo normos maždaug vienai iš 20 moterų.

Gimdos kaklelio patikra atliekama pagal NHS gimdos kaklelio patikros programą, kuri buvo pradėta praėjusio amžiaus devintame dešimtmetyje. Pasitikrinti kviečiamos visos vyresnė nei 25 metų moterys – nepriklausomai nuo seksualinio aktyvumo.

Gimdos kaklelio vėžiu gali susirgti įvairaus amžiaus moterys, tačiau jaunesnėms nei 25 metų tai pasitaiko itin retai. Nauji NHS duomenys rodo, kad mažiau nei viena iš dviejų moterų tam tikrose Anglijos vietose atvyksta pasidaryti nemokamus gyvybę gelbstinčius gimdos kaklelio tepinėlio tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų