Kaip socialiniuose tinkluose pranešė Kauno klinikų Kraujo centras, yra vienas itin įdomus faktas apie kraujo donorystę – kraujo donorai gyvena ilgiau, be to, jie turi stipresnį imunitetą.
Kraujo donorai gyvena vidutiniškai 5 metais ilgiau
Todėl kraujo donorystė yra ne tik gyvybę gelbstintis veiksmas, iš to abipusę naudą gauna ir recipientas, ir donoras.
„Ar žinojote, kad kraujo donorystė ne tik gelbsti gyvybes, bet ir naudinga donorui? Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuolatiniai kraujo donorai paprastai gyvena vidutiniškai 5 metais ilgiau ir turi stipresnę imuninę sistemą.
Kraujo donorystė apima nedidelius sveikatos patikrinimus, kurie stebi kraujospūdį, hemoglobino kiekį ir bendrą sveikatą, padeda anksti nustatyti galimas sveikatos problemas. Taip pat reguliari kraujo donorystė padeda reguliuoti geležies kiekį, sumažinant širdies ligų riziką.
Kraujo donorystė yra paprastas, saugus ir nesavanaudiškas veiksmas, naudingas tiek donorui, tiek tiems, kuriems reikia pagalbos. Pagerinkite savo sveikatą ir ilgaamžiškumą gelbėdami gyvybes!“ – dalijosi Kauno klinikų Kraujo centras.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kraują aukoti gali visi šalies gyventojai nuo 18 iki 65 metų: vyrai per metus gali duoti kraujo šešis kartus, moterys – keturis. Tiesa, gali būti taikomi tam tikri apribojimai dėl sveikatos būklės ar neseniai įvykusios operacijos.
Kaip pranešta anksčiau, Nacionalinis kraujo centras skaičiuoja, kad pernai kraujo dovanojusių donorų iš viso buvo kiek daugiau nei 40 000, atliktų donacijų – 72 300, o surinkta daugiau nei 32 500 litrų kraujo.
2022 m. kraują dovanojusių donorų buvo kiek daugiau nei 38 400, atliktų donacijų – beveik 68 000, o surinkta kraujo – kiek daugiau nei 30 500 litrų.